Jump to content

Black Pearl GTI


fuscobal

Postare recomandată

te-am tinut minte :P si pe tine si pe redeagle... stiti voi!

ce curba frumoasa pe grafic... :(

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu

zGb..nu facem nimic cu fusco. iar umbla la muzici... :( cat back si filtru sport...poa' sa mai astepte ! tre sa il convingem cumva !! :(

fusco, asteptam poze cu noile modificari ! sa nu crezi ca scapi! si asa..am de luat de la tine giga de poze ! :( :(

Link către comentariu
Masuratori Putere/Cuplu :

- Pe G-tech-ul lui Dragos a rezultat o putere de 260-265CP

- Dyno de la Mastertuner zice altceva > 216CP si 300NM

Dupa cum se simte si dupa diferentele fata de alte masini cu care m-am dat as spune ca adevarul e pe la mijloc, adica pe undeva pe la 240CP !

Cu ce masini te-ai dat (ca sa ajungi la acea concluzie)?! Din cate am auzit (din mai multe surse) dyno-ul de la MasterTuner ar fi cel mai aproape de realitate. Dupa G-tec/Beltronics puterea variaza... (eu, obtinand rezultate gen 185-210cp) cu aparatul setat cat se poate de corect (cu toate masuratorile de riguare facute, nu din acte/net/carti).

Link către comentariu

Adaugarile facute weekendul trecut :

- Inlocuire subwoofer JL Audio 12W7 cu 10W6, fratiorul mai mic

Link către comentariu

In legatura cu subwoofer-ul ala: asa e el neprotejat ? Nu exista riscul ca pasagerul din dreapta sa il deterioreze din greseala?

Link către comentariu

uimitor....

dar cand..oare cand te vei potoli cu muzica ? si asa esti campion... perfectiunea e greu de atins...

masinuta aia striga dupa niste modificari hardware .... :D

cosmins, a pus grila dupa ce a facut poza...

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu
dar cand..oare cand te vei potoli cu muzica ? si asa esti campion... perfectiunea e greu de atins...

masinuta aia striga dupa niste modificari hardware .... :lol:

oricum este prea tare sunetul din masina domnule fusco :P , fa ceva la motorasul ala...poate la o viitoare lepsa ma sperii mai tare :P .Multa bafta si succes la orice intreprinzi in continuare.

Link către comentariu

esti idolul meu :X

super sunet. sunt curios cum se aude... desi sunt convins ca o sa visez la sistemul ala multa vreme.

bafta in ceea ce faci si.. ca o mica sugestie si intrebare in acelasi timp: subwooferul din portbagaj de ce nu il integrezi? vazusem la o masina de prezentare pioneer pus subwooferul in locul rotii de rezerva si facute iesiri bass-booster spre interiorul masinii pe undeva pe langa bancheta spate (in masura in care iti permite masina, cea pe care am vazut eu era un opel astra). sau mai e varianta pe care o vedem la masinile de prezentare ale marilor firme producatoare de car audio cu incinta din lemn de cires si deasupra ca sa se integreze frumos in portbagaj acoperit cu fibra de sticla. nu sunt convins ca am fost tocmai coerent, pot exemplifica cu niste poze.. dar cine e dupa ce vede pozele cu sistemul tau? :-"

Link către comentariu

Subwooferul din portbagaj va pleca deoarece a fost inlocuit de cel de la picioare. Desi este nr. 1 in lume de 3 ani de zile trebuie sa-l dau pentru ca nu incapea la picioarele pasagerului din dreapta. Difuzorul nu incape nici in locul rotii de rezerva, avand 30cm profunzime si 20Kg greutate ! In momentul acesta tot ce am se afla in fata mea, adica asa cum trebuie sa fie un sistem cu pretentii audiofile ! In ce priveste masinile de prezentare ale marilor producatori, majoritatea sunt pregatite pentru show-uri. La campionatele europene de la Berna unde Pionner, Focal, DLS sau Sony au venit cu cele mai bune masini din lume, pregatite special pentru SQ si in care s-au investit si 100.000E( si care suna mult peste cele de show ale lor ) am reusit sa inving mai mult de jumatate din ele, cele care au fost in fata mea avand doar 2-3 puncte mai mult ca mine ( maximul de puncte este de 314 ). Din pacate, cat mai multe subwoofere in portbagaj impresioneaza in continuare masele largi insa dintr-o perspectiva audiofila dezamagesc de cele mai multe ori. Pentru mine, un sistem cu adevarat exceptional este cel care reuseste sa reproduca sunetul cat mai aproape de live, fara masterizari si instrumente generate de calculator ! Putini dintre cei care au fost vreodata la concerte live sau filarmonica isi pot imagina ca exista cateva sisteme care reusesc sa se apropie de performanta live !

Link către comentariu

Putin offtopic, dar ce parere ai de Dynaudio?

Editat de moderator: NU mai da quote la mesajul anterior, citeste regulamentul.

Link către comentariu

O intrebare as avea si eu: alternatorul masinii este stock?Face fata la consumul amplificatoarelor?Intreb asta pentru ca eu am o Octavia 2, 1,9TDI, un amplificator JBL pe subwoofer care scoate 280W RMS, si atunci cand dau mai tare, imi palpaie luminile ca la discoteca.Este clar ca nu face fata.Am un condensator de 0,1F pus.Vreo sugestie?Multumesc.

Link către comentariu

Dynaudio face si difuzoare de top. Desigur ca nu sunt cele montate de serie pe anumite masini ! Marku, sugestia mea este sa apelezi la o baterie deep-cycle. Face cat 100 de condensatori si spre deosebire de bateria stock, poate fi reincarcata daca se scade sub un anumit voltaj !

PS : Va rog sa-mi adresati intrebarile de acest gen pe PM si nu aici pentru a evita off-topicul !

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Opa - a rasarit ceva la pedalierul pasagerului... La asa sunet ce ii mai trebuie si spatiu?? :) :)

Link către comentariu

aloeu!!! boxele alea fac pui? sunt in calduri? super tare dar cred ca la un moment dat trebuie sa te opresti sau risti sa ajunga o boxa masina :)

Link către comentariu

fusco, hai cu premiile..hai cu retsul de modificari....

:) trebuie mereu sa trag de el.

mmneg, esti martor de la BV, iar si-a luat nu stiu ce "boxe"... :)

dar mi-a promis ca se apuca de crescut caii putere... :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!