Jump to content

ulei la filtrul de aer


mariu51anu
 Share

Postare recomandată

Am un golf IV 1.4 benzinar din 2001,tip motor AXP,am 100.000 km la bord si am observat ca in carcasa unde e filtrul de aer am ulei de motor.Stie cineva care e cauza si cum se poate remedia?.Eu cred ca uleiul ajunge acolo prin conducta din stanga filtrului...Multumesc anticipat pentru ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceeasi chestie o patesc si eu si concluzia la mine a fost ca pierde compresie pe langa segmenti si ca trebuie segmentat motorul.

Ai facut vreun test de compresie? Kilometrii pe care ii are masina sunt reali? Mi se pare cam de vreme sa necesite motorul reparatie. Daca a fost exploatat cum trebuie nu ar trebui sa se intample asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Kilometrii sunt reali.Am luat masina la 45 de mii (cu carte de service) si am mers cu ea pana la 90 de mii. apoi am vandut-o.Am bagat numai uleiul specificat in manual.Acum o conduce o fata si nu prea cred ca o omoara in sensul ca o tine in 5000 de ture...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CCV-ul am tot auzit sa faca asta..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!