Jump to content

O Ibiza mai speciala


KeGPR
 Share

Postare recomandată

Alta viata!!

Intr-adevar cu scutul ala de 3 mm grosime ne faci invidiosi pe toti. Poza cu motorul e bine-venita. E o bara rosie acolo care face cu ochiul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, si mie imi face cu ochiul, mai ales ca nu trebuie dat capacul de pe motor jos... deja imi fac planuri pentru anul viitor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E din fabrica bara aia stabilizatoare. Scrie si seat sport pe ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pus mana pe filmul evenimentului ... insa trebuie decupat, deocamdata e brut si are 7 dvd-uri :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...
M-am linistit atunci ...

In alta ordine de idei , aseara am ridicat capota sa pun lichid de spalat parbrizul, si vad o eticheta prinsa acolo .. citesc : Mobil 5 W 30 , schimb efectuat pe 13.09.2006 :somnmare: . Deci nu mai tb sa-i fac nici schimbul de ulei, masina e in perfecta stare .

Singura ciudatenie este ca in trafic mare, uneori la ralanti ramane turata la 1100 rpm, sta acolo vreun minut si apoi cade brusc la turatia normala de ralanti - 500-700, nu stiu care este exact. Are vreo treaba cu racirea motorului ( mentionez ca asta se intampla fara sa folosesc clima ).

La benzina cind apare fenomenul asta (variatia turatiei la ralanty) de obicei trebuie curatata clapeta de acceleratie. Variatia turatiei este primul semn. Ulterior ar trebui sa se produca mai des si spre final chiar sa se si opreasca motorul din cind in cind.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!