Jump to content

inlocuirea caroseriei


bubu
 Share

Postare recomandată

Am o intrebare dubla pentru tot poporul broscar:

1. Inlocuirea unei caroserii ruginite cu alta mai putin ruginita presupune probleme legale? Serii, omologari, RAR, bolitzie, in fine, tot cosmarul birocratic?

2. Din punct de vedere tehnic, este posibila, daca modele sint, sa zicem, identice, sau diferentele sint minore?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bine ar fi sa pastrezi tunelul vechi, cu seria, si sa schimbi doar carapacea.

Schimbarea oficiala e greoaie si costa, iar aranjarea seriei prezinta riscurile ei- adica, daca se prind aia de la RAR, nu mai reusheshti s-o inscrii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dragi broscari,

La ce m-am gindit:

Cred ca e mai bine sa invat din succesele voastre (sau invers). Daca aveti broaste pe santier, in diverse stari de dezmembrare sau de reasamblare, chemati-ma si pe mine, sa invat, ca la cursurile de disectie, anatomia acestei masini. Evident, cind aveti si voi de treaba la ele, nu de hatirul meu, ca cine sint eu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai in weekendul 8-9 mai, poate ne strangem sa bucatzim o broscutza, daca vrei sa participi esti binevenit... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai in weekendul 8-9 mai, poate ne strangem sa bucatzim o broscutza, daca vrei sa participi esti binevenit...
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci cel mai sigur si simplu este inlocuirea partii superioare a caroseriei si pastrarea sasiului....asta fac eu acuma adica reconditionez sasiul la maxim ca asta e cel mai important si il fac sa fie detasabil din suruburi de partea superioara...

partea superioara are seria prinsa de o placuta cu nituri deci se poate detasa si inlocui...sasiul e cel mai important ca are seria stantata direct...

dupa cit stiu eu merge sa pui pe sasiu de 1200 caroserii pina la model de 1302 si invers....de 1303 nu merge ca e modificata treaba din cauza suspensiei fata....daca gresesc corectatima :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si 1302 are suspensie mcpherson si nu cred ca merge pe sasiu de 1200

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si 1302 are suspensie mcpherson si nu cred ca merge pe sasiu de 1200

Asha e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!