Jump to content

problema motorul merge in 3 pistoane doar !


suedez1
 Share

Postare recomandată

urmeaza sa cumpar un vw broasca si merge doar in 3 pistoane care ar putea fii cauzele ? asta ca sa stiu la ce ma uit cand o cumpar ! una ar putea fii fisele si delcoul dar altele mai sunt ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si inca o intrebare se potriveste capacul d e delcou de la dacie pe delcoul de vw broasca ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am avut probleme din astea ca mergea in trei sau chiar doi cilindrii si problema pe care am gasit era garnitura intre chiulasa si galeria de admisie era compromisa. Tragea aer fals pe acolo. Eu am admisie dubla si o treime(!) din garnitura lipsea, bucata care lipsea era intre cele doua galerii si partea inspre exterior si asta imi afecta complect partea din dreapta, dar motorul mergea foarte frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

capacul de la delco nu se potriveste de la dacie, se gaseste de cumparat~25 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

urmeaza sa cumpar un vw broasca si merge doar in 3 pistoane care ar putea fii cauzele ? asta ca sa stiu la ce ma uit cand o cumpar ! una ar putea fii fisele si delcoul dar altele mai sunt ?

daca te referi la masina lui raducosmin,nu-i vb doar bujii ,fise,sau delcou...am incercat si sa mesteresc la ea si cred ca-i vorba mai degraba de supapa respectiv chiulasa si si de ceva segmenti busiti p-acolo....

...cred io din auzite si probate la fata locului :)

urmeaza sa cumpar un vw broasca si merge doar in 3 pistoane care ar putea fii cauzele ? asta ca sa stiu la ce ma uit cand o cumpar ! una ar putea fii fisele si delcoul dar altele mai sunt ?

da jos moteuru,verifica bubele....insa sigur din delcou nu e....iar fisele de pe masina-s noi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca te referi la masina lui raducosmin,nu-i vb doar bujii ,fise,sau delcou...am incercat si sa mesteresc la ea si cred ca-i vorba mai degraba de supapa respectiv chiulasa si si de ceva segmenti busiti p-acolo....

...cred io din auzite si probate la fata locului :D

da jos moteuru,verifica bubele....insa sigur din delcou nu e....iar fisele de pe masina-s noi

salut ! in afara de ce ai mai aflat u la capitolul mecanica la broasca lui raducosmin , potzi sa-mi mai zici cate ceva de masina ? mai are alte belele ? din cate ai vazut u ! ms pt sfaturi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut ! in afara de ce ai mai aflat u la capitolul mecanica la broasca lui raducosmin , potzi sa-mi mai zici cate ceva de masina ? mai are alte belele ? din cate ai vazut u ! ms pt sfaturi

e acuma ma cam bag in mancarea omului :lol: insa suntem pretenari vechi si stiu destul de bine masina...

are frane ok,electrica ok,directie ok,interior ok,mecanica in general(excepand motoru)e ok!

la tabla cu exceptia pragului de pe stanga masina e decenta....

trebuie insa o vopsea daca nu vrei un rat-look :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e acuma ma cam bag in mancarea omului :icon_thumleft: insa suntem pretenari vechi si stiu destul de bine masina...

are frane ok,electrica ok,directie ok,interior ok,mecanica in general(excepand motoru)e ok!

la tabla cu exceptia pragului de pe stanga masina e decenta....

trebuie insa o vopsea daca nu vrei un rat-look :D

ok ms mult asta ma interesa starea generala , pt ca trebuie so tractez 250 km pana in constanta si macar directia si franele sa fie ok :P ! motorul copt rascopt se face el cumva ! by the way stii cumva pe unde gasesc sa cumpar un capac delcou si niste fise ca am inteles ca el nu le mai ara i leau furat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!