Jump to content

Achizitionare Passat B6


DArtagnan
 Share

Postare recomandată

"andrei_fmj", fara sa te superi doar intreb: ai vazut la passatul negru usa spate stanga? mi se pare mie sau se vede botita/lovita/atinsa/infundata? cel putin asta vad eu in poza numarul 2 la cel negru din barlad. urmareste linia cromata si tabla. poate e vreo umbra ceva. ca sfat personal, ce am avut eu in vedere la achizitie, repet e personal, gandeste-te daca vrei neaparat interior beige. mie toti imi zic ca e luxos si super frumos dar eu nu uit ca traim in romania si e plin de praf si noroi, cat va rezista la toate astea sau la blugii albastrii care vor lasa urme pe banchete? e doar o idee, pe care eu am luat-o in calcul si oricat as incerca eu sa o mentin curata si tapiteria neagra/graphit si tot se vede praful pe tapiterie.

Drive safe!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai putina grija nu se murdareste si se poate curata cu un servetel umed... De la blugi, posibil sa ramana putina culoare..

Nu vad de ce l-ai lua pe ala mai scump in detrimentu` celui argintiu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are nimic pe usa din spate stanga. La prima vedere si eu am crezut la fel, dar in poza 10, se vede ca nu e lovita, e doar o umbra :). Singurele motive care ma imping spre cel de la Barlad sunt: cel din cluj este al trei-lea proprietar, si distanta mai mare intre Bucuresti si Cluj. Imi place mai mult cum arata cel argintiu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

john_48_tiru

Andrei... daca cea gri metal e in regula la o inspectie aia e masina de luat ... Are noul motor cr si e aratoasa

Si pe mine ma bate gandul sa imi dau passatul b6 bmp si sa imi iau altul tot b6 de prin 2009-2010 tot cr .... boala grea cu passatu la mine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut imi puteti spune o parere asa despre masina http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C24150400.html nu as dori sa o cumpar curand dar sar merita bani sau este teapa

Este predare leasing 6000+220euro/23luni ramase,e frumoasa dar o masina se vede la fata locului!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa parerea mea daca as dispune de 6000e mi-as lua din germania un passat .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fa un calcul masina costa 11000 de euro.are 6 ani si injectoare probabil cu probleme.mai bine iei ceva mai slab echipat, cu km mai putini si un an 2009

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adik? E din Cluj, da stiu.... E vreo problema ca e din Cluj?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

john_48_tiru

Cluj ....multi samsari pe metru patrat consacrati pentru masini aduse cu 300000 km si vandute la sub 100000, poze facute intr-un mod f artistic insa la fata locului situatia nu mai e la fel, multe probleme referitoare la TVA-ul masinilor aduse de ei (in sensul neplatii lui) si multe altele.

Poate sunt si oameni corecti care vand masini in Cluj dar slabe sanse sa ii gasim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles, multumesc mult de sfat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna ziua!indraznesc sa va cer parerea in legatura cu doua masini gasite pe autovit:

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C23019378.html

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C21839074.html

ofertele par foarte tentante, credeti ca poate fi si frumos si adevarat? :icon_cheesygrin: multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fiind vorba de benzinare, pot fi adevarate.....eu as opta pentru cea de HD, fiind putin mai dotata....legat de pret, nu ma pot pronunta, dar mi se par cam scumpe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa parerea mea e prea ieftin la cate dotari are si la cum arata .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma gandesc ca fiind achizitionate din tara se poate urmari istoricul mai usor, nu?sau si in astfel de cazuri se fac "aranjamente"?oricum una dintre ele este la un dealer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

GEOMANBLACK

Cluj ....multi samsari pe metru patrat consacrati pentru masini aduse cu 300000 km si vandute la sub 100000, poze facute intr-un mod f artistic insa la fata locului situatia nu mai e la fel, multe probleme referitoare la TVA-ul masinilor aduse de ei (in sensul neplatii lui) si multe altele.

Poate sunt si oameni corecti care vand masini in Cluj dar slabe sanse sa ii gasim

si daca cumperi o masina in aceasta situatie "te intepi" cu o masina caruia nu ai este platit tva tu ca proprietar de buna credinta ce patesti?....minima si maxima...multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce stiu eu nu patesti nimic. Masina este cumpara pe firma, proprietarul firmei fiind un om necajit, fara case fara bani (boschetari in cele mai multe cazuri). Firma da faliment sau este inchisa iar tu ca nou proprietar al masinii nu ai nicio treaba. tras la raspundere va fi omul necajt. Sunt mii, sute de mii de masini cumparate asa..ca asa s-au facut extraordinar de multi bani acum cativa ani si nimeni nu a patit nimic. Tu te alegi cu o masina un pic mai ieftina iar cel care o vinde se alegea cu 3 4 mii euro in buzunar. Acum s-a cam terminat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am cumparat de o saptamina un passat b6 an 2008 luna a 6-a variant, motor 1,9 BLS 105 cp cu 8600 e.insa inmatricularea m-a costat 5260 roni! adica taxa de mediu. nu ma asteptam la suma asta! masina are euro 4 cu filtru particule( 181 mii km reali in bord verificata la reprezentanta , schimbat distributia la 153 mii si kitul ambreiaj la 170 mii) masina e varianta contfortline..are cam de toate inclusiv senzori parcare fata+ spate si scaune incalzite, dublu climatronic, comenzi pe volan etc..mai pun rar-ul cam 100 euro...vine in total cam aproape 10 mii euro insa sunt primul propietar in tara si e adusa din exterior. ce parere aveti? ma mai intereseaza daca as putea face o resoftare la motor si daca merita si cam cu cit? apropo am ridicat masina pe elevator si facut tester inclusiv la valorile de pe injectoare. era totul ok.deci 2 verificari una la reprezentanta una in alta parte unde aveam un cunoscut.la reprezentanta am fost mai mult pentru a verifica masina in baza de date si istoricul ei. aparea inclusiv faptul ca a fost inlocuit un stop spate.aveam actele de inlocuire in germania a ambreiajului si distributiei da am spus ca mai sigura e baza de date. nu cred ca fac astia magarii in aceasta baza de date.cine area aceasta motorizare ma poate contacta pe email pentru a mai schimba pareri. prcpandrei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Mda, ai dat ceva pe taxa de poluare....

O poti resofta linistit.... castig - depinde de ce varianta alegi tu - pana in 30%. La nr asta de km, eu as alege ceva pana in 20% plus de putere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum nu ca imi pare rau ca am dat aproape 10 mii sa fie masina buna si fara probleme asta conteaza nu citeva sute de euro diferenta. am incercat ieri sa dau b5-ul care inca il mai am insa preturile sunt mici de tot nimic nu s-a miscat in piata. si sa il dau in bataie de joc nu imi convine. multi se uita strict la pret nu la ce a fost schimbat la masina si cum merge....pe urma vad ei cind schimba injectoare, ambreiaj sau turbina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Sigur....

din pacate, preturile mici ale chiftelelor...(masini masluite, lovite, cu defecte majore, etc) fac ca masinile bune sa nu se vanda sau sa se vanda pe preturi de nimic....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur....

din pacate, preturile mici ale chiftelelor...(masini masluite, lovite, cu defecte majore, etc) fac ca masinile bune sa nu se vanda sau sa se vanda pe preturi de nimic....

Bine spus Florin!!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua!

Ce parere aveti de motorul 2.0 BMP? Este vorba de un b6 din 2007, la aprox 100 000 km reali la care s-a schimbat o pompa de combustibil, nu stiu exact care.

Masina este intretinuta, optiuni suficiente, masina este a unui cunoscut (oarecum) - pret aprox 11 000 euro..

Ar mai fi o varianta un B6 din 2009/2010, CR dar de 110 cp cu aprox acelasi nr de km dar cu aprox 3000-3500 mai scumpa.

1) Merita BMP-ul sau ma leg la cap si direnta pe care o salvez acum o bag in reparatii de-a lungul timpului? La ce as putea sa ma astept de la motorizarea asta in 3-5 ani?

2) Merita 3000-3500 euro in plus masina mai noua cu aprox 2 ani si CR (doar de 110, si 5 vit din pacate), in rest cam acelasi optiuni, acelasi nr de km?

3) Cat la suta mai "castig" la revanzare din diferenta asta de 3000-3500 peste, 5 ani sa zicem? In ideea ca as merge pe masina mai scumpa?

Inca o data precizez ca e vorba de doua masini cu aprox 100 000 km, reali. NU masini "impecabile" luate de la samsari...

Va multumesc frumos si astept cu interes sfaturile voastre.

O zi buna,

Alex

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Acum, daca vrei masina pentru tine - pentru sufletul tau - nu trebuie sa te gandesti la ce o sa fie peste cativa ani. Masina, nu este o investitie....

Revenind.... nu cred ca o sa bagi suma asta de bani in BMP...

Daca iti cumperi o masina de doar doi ani - nu e un lucru rau... daca e 2010 - are toate update-urile - ca B7 - cluster, clima, etc... deci, e peste B6.

Decizia e la tine.... dar gandeste-te ce te-ar multumii acum, nu la care e mai mare paguba-pierderea.... daca pleci pe drumul asta, nu mai cumperi nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!