Jump to content

Achizitionare Passat B6


DArtagnan
 Share

Postare recomandată

Este prea ieftina la cum arata ..mult prea ieftina masina aratata de tavitara...O fi ceva ascuns sau poate e o super oferta :)

Modificat de grig_sorin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e pretul ptr o masina la minim 200.000 km la bord si atat are real minim

trebuie urcata pe rampa si daca e ok, atunci oferta e buna

trebuie inteles un aspect - masinile B6 de 2 ani sau mai putin , la 10.000 euro au minim 200.000 km la bord

chiar daca au fost luate fara TVA , diferenta este castigul samsarului

nu trebuie sa ne speriem de 200.000 km reali daca masina a fost bine intretinuta

si apropo , 90% din masinile de pe autovit sunt aduse de samsari , asta e realitatea

Modificat de tavitara
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@tavitara ...Va fi o sclipire de moment daca ma voi mai duce maine cu masina aia in service la test. Uof, cat e de greu sa gasesti o masina! :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e greu sa gasesti. Greu e sa se potriveasca oferta cu gustul si cerintele fiecaruia.

Pentru o alegere cat mai corecta si buna trebuie multa rabdare si temperament, apoi "the one" va aduce atata multumire si satisfactie incat tot timpul ce a trecut greu, va fi dat uitarii!

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E ditamai samsarul omul.

Sincer, mi-e scarba sa mai am de a face cu astia si poate fi si masina buna, ca nu ma mai intereseaza.

Iau numai de la proprietari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atunci e adevarat ca iti va fi mai greu sa gasesti , dar cu rabdare vei primi masina potrivita

iti doresc bafta , eu peste 2 zile plec 6 saptamani in concediu , cand revin sper sa ai deja masinuta si sa incep si eu fara graba cautarile ptr mine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc si concediu frumos !!

Asa mai da concediu !! Sa vii incarcat sa poti infrunta tot ce ti se va oferi pe mizeria asta de piata, pana vei gasi masina potrivita.

Numai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@tavi:

Mie imi place aceasta masina. (anuntul de mai sus)

Interesant ca nu am dat peste ea.

Mai este http://www.autovit.r...-C25079836.html . Daca ar fi in regula as cumpara masina respectiva.

Modificat de Scorpyon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da , preturi bune , daca masinile urcate pe rampa si verificate total dau rezultat ok

acum fiecare isi alege vanzatorul , masina , etc :)

multumesc volefield , si tie iti doresc un concediu la volanul masinii preferate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu sunt de alta parere - PD 2007 < CR 2010

desigur , respect si parerea celorlalti

am spus doar ca eu nu as da 10.000 pe un BMP din 2007 , adica optiunea personala , fiecare alege ce e potrivit ptr el

Depinde mult ce dotari are, ce motor (putere) si cati kilometri.

E clar ca gasesti passaturi la 9.000 de euro cu 105 cai putere si confort line si 100.000km (mi se pare irelevant daca e CR sau PD mai ales daca ai injectoare Continental pe PD), dar o masina cu 140 sau 170 de cai, cu piele, xenon etc cu acelasi numar de kilometri nu poate fi la banii astia.

Suiti-va si voi inainte sa cumparati fie si un second hand intr-un passat de showroom cu diverse dotari si mergeti cu un 105cp si apoi cu unul mai puternic si cred ca diferenta de 2-3 mii de euro merita.

Nu cred ca cresc pomeni in copaci nicaieri, nici in Romania si nici in alte tari, dai 8000 pe o un Passat, atunci atat face, nu ca vor pica piese, ci pentru ca ceea ce ofera atata e.

Personal dupa 5 ani cu aceasta masina ma simt excelent in ea si nu imi pare rau ca am dat niste bani in plus pentru confort sau putere superioara si o astfel de masina nu e 8-9 mii de euro.

Nu pot sfatui pe nimeni ce second hand sa isi ia, normal e chestie de buget, dar cine isi ia o masina noua pe termen mediu nu ar trebui sa se uite la cateva mii de euro.

Modificat de geovadim
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la berlina aia din braila neagra la 8499 e nu inteleg de ce scrie masaj lombar la scaun! are si poza acolo...butonul ala rotund cu 4 pozitii e pentru reglaj lombar iar cel de linga el e pentru reglatul electric al spatarului. nu cred ca exista la varianta asta scaune cu masaj..am vazut la phaeton, audi, mercedes...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista si la passat , asa am eu scaunu , cel electric cu 12 directii si memorie poate avea masaj lombar . Are Set memory 1 memory 2 si buton pt masaj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

posibil da in poza aia nu are asa ceva acel scaun....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si nici incalzire stationara nu are , eu nu vad tasta pe climatronic , sau are fara programare dar cine stie un necunoscator se poate prosti usor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, un amic de al meu vrea sa isi achizitioneze un passat B6, 170CP, DSG, an.fabricatie 2007, in jur de 187.000km codul motor este BMR. Intrebarea lui a fost daca sa se riste sa il cumpere sau nu? Citise cateva pagini bune aici pe forum despre problemele aparute dar nu prea reusesc sa il conving sa renunte la acest model de masina cu acest cod motor.Din cate am inteles probleme mari sunt cu injectoarele. Vanzatorul in anunt nu precizeaza nimic despre injectoarele schimbate la 186.000km,doar despre o revizie general la VW ce contine kit de distributie, pompa apa, filtre, ulei etc.Dar am aflat cu ajutorul unui coleg de forum @vladucu, sa aflam istoricul masinii si reviziile facute de el in tara, plus aceasta "mica problema" uitata, in ceea ce priveste schimbul de injectoare.Deci este teapa sau nu? Vrea sa scape de ea cat mai repede? Chiar daca injectoarele au fost schimbate (injectorul 1 si 3) este posibil sa crape din nou acelasi injectoare?Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

crapa celelalte 2 cit mai curind...acum depinde si ce pret are masina si cum arata...daca are un pret ok la o adica schimbi si celelalte injectoare si gata ai terminat povestea...da un link ceva..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Variante auto mai ieftine, la pret real, preferabil benzina." :lol: .E clara treaba,omul s-a saturat de diesel,de injectoare si de toate problemele care rezulta.Asa ca spunei sa stea cuminte si sa caute un benzinar. :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da da, de ar fi asa de usor sa il conving, dar noah asta este ca sa faci daca o vrea o vrea si n-ai cei face :)). Sa speram ca o sa tina injectoarele. La aceeasi chestia m-am uitat si eu prima data cand mi-a trimis anuntul "preferabil benzina".Ma gandeam cum sa ai diesel dar sa preferi un model auto pe benzina numa asa de dragul artei :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa-l lase cand ii e lumea mai draga.. Da` lasa-l daca nu asculta.

Consuma multicel modelu respectiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la banii astia si daca pe tester e ok totul merita un risc..

mai e ceva si cu cutia aia de viteze sa nu aibe si ai probleme..ca la 2 injectoare la o adica se rezolva..insa la o cutie te rupe la bani..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pretul si dotarile insa mi se par ok..mai ales ca e si inmatriculata, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da este inmatriculata. Asa zicea si el despre injectoare precum zice si @andrei_70, dar noah ramane sa vada ce si cum.

Cam la cat ajunge consumul la 170CP, 2000cm3?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!