Jump to content

Nu Se Ridica Geamul De La Usa


Arabu'
 Share

Postare recomandată

Toate mufele, mai putin beculetul care lumineaza sub portiera cand o deschizi. Am sa- pun si pe acela si revin imediat cu informatia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    34

  • kelu

    16

  • Al Bundy

    9

  • ninu

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am verificat si erau bagate toate mufele. Le-am mai verificat odata daca sun bagate bine si nimic, e moarta total. Luminile pe butoane se aprind cand aprind pozitia, dar in rest totul este mort. Nu geamuri, nu inchidere, nu oglinzi, nu comenzi de pe usa sogerului si nici nu se mai incuie usile cand ating 15 kmph, setare facuta de mine cu vagcom. Mai astept solutii. Dupa-amiaza ii dau o scanare sa vad ce apare, poate reusesc sa fac ceva atunci. Stiu ca calculatorul ce comnda tot ce am prezentat mai sus este cel din portiera stanga. Am incercat si am scos si bateria masini si nimic. Va tin la curent...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu calculatorul care comanda tot ce ai prezentat tu e modulul de confort aflat la masinile cu volan pe stanga sub mocheta la picioarele soferului. NU cumva ai ceva fire intrerupte pe mufele din usa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Salutare! Cum se pot inlocui geamurile spate la un Passat B5.5? trebuie demontata fata exterioara a portierei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate cu flexul sa o demontezi pe aia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in acest caz excludem flexul! care e modalitatea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In nici un caz fata exterioara, poate cea interrioara. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Buna seara, am si eu o problema cu un Passat 3BG, am schimbat macaraua de geam de pe partea soferului cu tot cu motoras, iar dupa ce am montat totul la loc, functiona doar geamul de la sofer din comenzile de pe usa, celelalte geamuri functionau doar de la butoanele aferente fiecarei usi. In momentul inchideri din telecomanda, usa de la sofer nu se actiona decat manual. Ma poate ajuta cineva ?

 

Modificat de Alex3bg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Montează calculatorul  tau de usa....motorasul, cum îi zici tu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am ajuns si eu la stadiul sa inlocuiesc macaraua, din cauza ca s-au rupt 2-3 sarmulite si s-au facut ghem pe rola.
Nasoleala e ca m-a prins si in weekend. 

Am zis sa vad poate salvez ceva, dar firele alea ruginite nu merita salvate. A trebuit sa comand toata partea cu tot cu tabla (200 de lei) in zona Buc. 550 aia originala!!!
Fiind prima mea "operatie" la o masina (in afara de becuri, cauciucuri si un schimb de ulei n-am mai facut nimic), evident ca a trebuit sa demontez de vreo 2-3 ori usa
ca de fiecare data uitam ceva. La ultima interventie, pe langa ca n-am legat bine carligul de la maneta care deschide usa iar acum nu mai pot deschide din interior,  
am reusit sa scot si butonul asta din poza, toata maneta aia din metal, si nu stiu unde vine bagata inapoi in usa (deasupra incuietorii). 
Ar mai fi chestiile astea 2 negre pe care le-am scos cu surubelnita impingand din fata in spate. Operatiunea inversa cum se face? Atunci cand pun tabla la loc nu mai
am loc sa bag mana, d-apai sa vad si ceva. Momentan stau asa de izbelste, mecanismul de inchidere vad ca functioneaza (inchidere doar din cheie, ciuciu alarma).
 

1.jpg

2.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alea 2 tamburuse negre poti sa renunti la ele, sau fixezi intai broasca in cele 2 chestii negre si o bagi in usa cu tot cu panoul de macara.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!