Jump to content

My O II RS TDI


spyddy

Postare recomandată

Dupa ce timp de patru zile m-am bucurat singur de Octavia II RS TDI iata si cateva poze cu noua achizitie

Enjoy!

Link către comentariu
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • spyddy

    19

  • audi_fan

    5

  • CT-87-ADY

    3

  • TIR

    3

Sa o folosesti sanatos... foarte frumoasa... dar pune si tu poze la rezolutie mai mare... sa se vada cu adevarat cat e de frumoasa. :)

Link către comentariu

Frumoasa masina. Pacat ca au vopsit argintiu consola. Cat o fi costat sa puna niste aluminiu real ? Sau sa o fi lasat neagra..

Link către comentariu

ehehe , aluminiu real vezi doar pe la masinile adevarate nu la VAG :) nu mai zic ca pretul unei asemenea masini face cat un parc auto VAG :) asa ca ... lasa ca e bine si asa , sa fie rezistent stratul ala de vopsea si merge :P

Oricum masina colegului nostru e superba , numai ca mai asteptam poze mai de calitate si impresii , cum trage motorul , consum , cum se misca cutia , aderenta etc.

Felicitari spyddy , esti un fericit :P

Link către comentariu

Pozele suny facute cu o camera de luat vederi despre care nu stiu mare lucru dar o so o butonez ca sa fac niste poze "mai de calitate".

Acum despre masina: In primul; rand CUPLUL este debordant!!!

Calitate ansamblarii interiorului este O.K.

Ca si comportament masina sta lipita de drum indiferent de viteza, deci d.p.d.v. al suspensiei totul este foarte bine!

N-am solicitat-o foarte mult dar pana acum sunt foarte multumit de alegerea facuta.

Si sa nu uit, masina atrage si foarte multe priviri!!!! java script:add_smilie(":P","smid_4")java script:add_smilie(":)","smid_13")

:)

:P

Link către comentariu

Felicitari!

Ai montat cumva ceva gen pachet de drumuri grele? De altfel nu stiu daca se poate pe RS (ar fi cam aiurea), dar fata este foarte ridicata.

Link către comentariu

Atunci probabil a fost nefericit unghiul. Fa te rog o poza din lateral pe o suprafata perfect plana dintr-un plan perpendicular pe inaltimea medie a masinii. Stim cu totii ca pozele de prezentare de pe site-uri arata mult mai bine ca realitatea. Sper din tot sufletul sa nu fi facut aceeasi gresala care au facut-o cu fabia RS, roti cu talon mic pe suspensii de offroad.

Link către comentariu

Atunci cand am facut pozele masina era pe un teren foarte denivelat si probabil ca din aceasta cauza statea putin ridicata de fata sau poate.....era putin cu nasul pe sus :D

Link către comentariu

Superba masina. Sa o stapanesti sanatos si sa nu ai parte de evenimente. Stiam ca Octavia II RS este doar cu motor benzina FSI si nu cu motor diesel. Ne spui si noua pretul si ce accesorii ai mai pus la configurarea masinii?

Link către comentariu

@Akebono,asa e suspensia la Octavia RS,nu e de vina terenul.Sunt cam 7-8cm intre anvelopa si aripa.

@d-rive,Golf V are aluminiu real pe bord si pe usi (Sportline,GTI si R32)

Link către comentariu
Acum despre masina: In primul; rand CUPLUL este debordant!!!

Ca si comportament masina sta lipita de drum indiferent de viteza, deci d.p.d.v. al suspensiei totul este foarte bine!

N-am solicitat-o foarte mult dar pana acum sunt foarte multumit de alegerea facuta.

Lasa ca a testat-o un prieten. Poate a fost cineva la intrecerile de pe aeroport de duminica. Dupa ce s-a terminat am luat-o lejer spre centru cand numai bine se incalzeste motoru si ne depaseste o alfa si in spate un bmw seria 5 incerca sa-si faca loc. omu intelege si o calca... personal nu am trait in masina asemenea senzatii, am crezut ca nu mai ajungem... ideea e ca masina sta pe curbe f. bine, fuge un pic botu (bine, aveam cam 120 pe fiecare curba) da' ESP-u intra exact cat trebuie. La un moment dat i-am pierdut pe ceilalti 2 si i-am gasit la un giratoriu plesniti impreuna cu un pejo 307 :lol:

Totusi 3 persoane stau destul de incomod in spate, tapiteria de pe mijloc se cam roade si bineinteles ca i s-au aprins ceva led-uri pe bord din cauza motorinei.

Si inca ceva: personal nu am fost cu o masina care sa ma scuture chiar asa. E chiar tare suspensia. Nu ma asteptam. La BMW e chiar mai comoda ca si la Golf.

Link către comentariu

foarte tare alegerea. stai linistit. baietzii de la elcargid o sa se ocupe frumos de tine si de masinutza. si... poate ne vedem la o mini-intalnire noi buzoienii :lol:

numai bine si multi km fara incidente.

Link către comentariu
foarte tare alegerea. stai linistit. baietzii de la elcargid o sa se ocupe frumos de tine si de masinutza. si... poate ne vedem la o mini-intalnire noi buzoienii :D

numai bine si multi km fara incidente.

Linistit nu stiu cat pot sa mai stau! Masina a venit cu tapiteria scaunului soferului zgariata. S-a schimbat la Elcar pe garantie cu ceva emotii deoarece normal, nu mai operasera niciodata un scun de RS. Acum la nici 400 km a picat sonda buclucasa de la filtru de particule. Masina se afla in hala la Elcargid in asteptarea piesei. Sper sa se incheie bine si aceasta problema pt. ca nu prea ma simt bine ca masina mea sa fie un cobai pt. mecanicii de la Buzau. :D

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

super masina

sa o stapinesti sanatos si fara evenimente neplacute

ai grija la motorina ca filtrul pare a fi pretentios

@GIZMO

legat de suspensie - si mie mi se pare rigida a mea (OI) mai ales ca drumurile sunt la "standarde" inalte insa asta presupune trenul de rulare sport. daca am avea drumuri nu ar mai fi deranjant ci placut. sa speram ;-)

Modificat de d@n
Link către comentariu

nu ma pricep la capitolul motorina insa benzina efix este de 95!

Deci nu e ceva prea stralucit doar ca contine ceva detergenti in plus.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

De ce ai ales TDI si nu TFSI?

Cit a durat de la plata pina la livrarea masinii? Cum ai platit-o?

Cum ti se pare sistemul de spalare a farurilor?

Etrierele au venit rosii din fabrica sau le-ai pictat tu? La altele am vazut ca vin verzi..

Atit pentru acum! :D

Link către comentariu

Tdi pentru ca are un cuplu jale si in general nu ma intereseaza o viteza maxima cat mai mare ci un comportament sportiv al masinii la turatii incepand cat mai de jos, ceea ce imi ofera Tdi-ul. Apoi imi place ideea de TDI, imi plac motoarele diesel! :( Apoi mai e si consumul care ,chiar daca nu este foarte important, este foarte scazut pentru ce poate masina asta.

De la plata avansului pana am luat masina au trecut 3 luni fara o saptamana :P . A fost mult dar a trecut!

Plata a fost cu banii jos, cash.

Pana acum nu am vazut in actiune instalatia de spalare a farurilor!

Etrierii au venit rosii. Verzi au fost la inceputurile Octaviei II RS. Probabil li s-a terminat vopseaua verde si acum tote RS_urile indiferent de motorizare vin cu etrieri rosii. :P

Link către comentariu

super tare masinuta. sa o stapanesti sanatos si sa iti rezolvi problema cat mai curand.

ps: nu mai folosi cuvantul "jale" cu sensul din bz ca nu mai intelege lumea ce vrei sa spui :P :(

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!