Jump to content

ceasuri albe


D@ny
 Share

Postare recomandată

As vrea si eu daca are cineva vreun document pt a _mi facea ceasurile de bord albe . Orice documentatie ar fi de ajutor .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sorin Golf 3 cabrio

    10

  • D@ny

    10

  • paul_ral

    6

  • mihi

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

De ce nu doresti sa folosesti functia search?

http://vwforum.ro/index.php?act=Search&f=4

Cauta la sectiunea de GOLF 3 si vento.

Sigur gasesti :P

am cautat , este un topic deschis DOAR k ultimul post e din 2004 si in + nu ofera nici o rezolvare ( linkurile de akolo nu mai sunt bune si multe altele care nu conduc la nimic )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate nu am fost prea clar cand am zis ceasurile de bord , nu vreau sa le schimb iluminatul ci vreau sa le fac albe ( ind de la temp , turometru , vitezometru si cel de la benzina) , eu ma refer la fundalul celor 4 ceasuri nu la lumina lor .

daca are cineva fisierul in corel draw , ala se printeaza pe autocolant sau orice alt ceva si se aplica peste cel original

Ceva de genu : ( nu ma intereseaza lumina rosie de la ceas si nici cea albastra de la iluminat , numai fundalul alb )

Modificat de D@ny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio
As vrea si eu daca are cineva vreun document pt a _mi facea ceasurile de bord albe . Orice documentatie ar fi de ajutor .

Cauta-n targul Autovit, este un magazinas cu asa ceva. Pretul era anul trecut in jur de 800 000 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://vwforum.ro/index.php?s=&sho...ndpost&p=260494

am aici scanate ceasurielk de la 0 la 200 cu 7k de turatii daca te ajuta cu ceva, nu stiu cat de mult s-a pierdut din rezolutie pentyru ca le-am micsorat sa le pot pune pe post, copii fisierele si la orice firma care face banere sau inscriptionari autocolante ti le pot face tre sa aiba imprimanta si cutterr-plotter.

Varianta mai scumpa este www.proxenon.ro unde ai ceasuri de plasma care sunt mult mai scumpe dar si mai aratoase :D

Modificat de GBI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio
poate are cineva varianta cu 220 km/h .

Vrei sa le faci pe autocolant sau cum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vrei sa le faci pe autocolant sau cum?

da, pe autocolant dar sper sa gasesc pe cineva care sa le aiba k nu stau akum sa le desenez eu . (nici nu ma pricep asa bine la editare foto si ... )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, pe autocolant dar sper sa gasesc pe cineva care sa le aiba k nu stau akum sa le desenez eu . (nici nu ma pricep asa bine la editare foto si ... )

de ce nu-ti demontezi bordul si sa-ti scaneti ceasurile?? (oricum trebuie sa-l desfaci...)

.. simplu si rapid ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de ce nu-ti demontezi bordul si sa-ti scaneti ceasurile?? (oricum trebuie sa-l desfaci...)

.. simplu si rapid ..

de acord cu tine DOAr k daca il scanez tot nu e alb , tot trebuie pozele editate pt a deveni albe , lucru la care nu ma pricep :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de acord cu tine DOAr k daca il scanez tot nu e alb , tot trebuie pozele editate pt a deveni albe , lucru la care nu ma pricep :Driver:

tu scadeaza-le, de restu ne ocupam noi... :lol: nu duceaza mai mult de 10-15 min

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio
Vrei sa le faci pe autocolant sau cum?

Cele din Autovit nu-s pe autocolant, sunt cadrane de plastic!

Cum lipesti autocolantul acolo? Trebuie sa-l potrivesti sa-ti si indice bine!

Eu zic renunta la varianta asta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu jpg cu ceasurile albe cu 200 220 240 260 si turometru cu 5000 de ture si cu 7000. Sunt prea mari pt. a le pune pe forum. Cine vrea ii pot trimite pe mail.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu jpg cu ceasurile albe cu 200 220 240 260 si turometru cu 5000 de ture si cu 7000. Sunt prea mari pt. a le pune pe forum. Cine vrea ii pot trimite pe mail.

chiar te rog . PetreDanielAl@yahoo.com - adresa de mail . trimitele pe toate sau cel putin pe cele de 220 / 7000 rpm - astept mail :(

Modificat de D@ny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le vreau si eu pe e-mail: minusoft@yahoo.com. Mersi mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand scuze de off-topic.Ieri mi-am pus si eu ceasuri cu plasma, arata bestial cu ele.Dupa ce le-am pus am observat ca imi agata acul de la vitezometru , intrebarile mele sunt urmatoarele : sa mai confruntat cineva cu problema asta ? Se poate remedia cumva ? Se poate intampla ceva daca nu remediez problema ? Adica se poate sa mi se strice de tot ceasul ? mergand intrerupt ? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio
In primul rand scuze de off-topic.Ieri mi-am pus si eu ceasuri cu plasma, arata bestial cu ele.Dupa ce le-am pus am observat ca imi agata acul de la vitezometru , intrebarile mele sunt urmatoarele : sa mai confruntat cineva cu problema asta ? Se poate remedia cumva ? Se poate intampla ceva daca nu remediez problema ? Adica se poate sa mi se strice de tot ceasul ? mergand intrerupt ? Multumesc.

Sunt 2 variante:

1.Nu ai centrat bine plasma

2.Baza acului respectiv nu este lipita de cadranul stock.

Nu o lasa asa risti sa strici vitezometrul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pune si tu niste poze k sunt tare curios cum arata montate si aprinse . Si sunt de aceeasi parere cu Sorin , daca nu remediezi problema s-ar putea sa fortezi acul si sa nu mai mearga deloc . Succes .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
Cele din Autovit nu-s pe autocolant, sunt cadrane de plastic!

Cum lipesti autocolantul acolo? Trebuie sa-l potrivesti sa-ti si indice bine!

Eu zic renunta la varianta asta!

poti sa mi le pui si mie geo_gee2005_xxx@yahoo.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu jpg cu ceasurile albe cu 200 220 240 260 si turometru cu 5000 de ture si cu 7000. Sunt prea mari pt. a le pune pe forum. Cine vrea ii pot trimite pe mail.

vreau si eu ghiorghisorgeorge@yahoo.com.Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!