Jump to content

Conectare MP3 player la Navi MFD


Corneliu
 Share

Postare recomandată

Interfata Dietz 1213 este de fapt un cablu cu 2 RCA-uri la un capat si o mufa speciala rotunda la celalalt capat, pentru cuplare in partea din spate a MFD-ului. Dupa cuplarea acestui cablu si activarea sursei AUX din menu, aveti placerea sa redati orice sursa externa audio prin MFD. Cablul dietz 1213 il gasiti prin comanda la www.tornadotrade.ro sau office@tornadotrade.ro

salut am scris mail la ei si mi-au zis k daca nu am tv tuner original nu pot folosi interfata dietz 1213 si imi trebuie 1422 inlocuitorul la 1412 (899 ron ) tu spui k merge pus la 1213 la mfd???ce pot sa pun mai exact la interfata 1213 ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

util: spatele MFD-ului,

i6iblk.jpg

Modificat de JR.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca cea mai ieftina si usoara cale este folosirea unui modulator fm din gama celor de la SOUND FLY sau si mai bine daca va tin banii inlocuirea navigatiei cu un mp3 player 2din . MFD nu va beneficia de un soft de navigatie (pentru Romania) niciodata.

Modificat de JR.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salut  am  achizitionat  azi un  cablu aux pt mfd 1 (http://www.tme.eu/hu/details/mfd-jack/aux-adapterek/4carmedia/ ) scuze nu  stiu pun poze, am  adaptor   mfd se aude  perfect  ,dar in  schimb ecranul mfd  apare  negru ( nu  se vede  nmk la  el) este  normal ? ce pot  face ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este normal sa se auda doar sunetul

pt imagine iti trebuie un player care sa stie sa trimita mfd-ului semnalul de care are nevoie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lui ii trebuia un adaptor AUX ce are mufa mini ISO si jack de 3.5mm ce se pune in locul magaziei. Asa ii arata si lui ceva pe ecran in timp ce reda sunet din sursa AUX. Se gaseste tot la tme, dar e cu mufa albastra mini ISO si jack tata de 3.5mm in capatul celalalt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si atunci pot schimba melodia direct din MFD sai trebuie tot din iPod ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prin cablu jack nu o sa aiba comenzi, le va schimba din iPod. Ceea ce zici tu e de fapt o interfata mp3, care la tme costa cam 250 de lei fara tva si transport. E ridicol de scumpa.

Modificat de Mishutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles, tu c'è mi-ai recomanda, ni prea ma pricep ,ma frumos de ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce unitate ai pe masina si ce vrei sa faci? Vrei sa dai semnal din telefon sau mp3 player in ea? Sau vrei interfata care sa "imite" o magazie de cd si sa stie USB sau card SD?

In functie de ceea ce vrei, ei au diferite variante pentru fiecare player de la VW, Audi, Skoda,...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am Cu functia tv/video model din 27.03.1999 as vrea ceva si cu funcție video , acum depinde side preț , daca este prea scump ma multumeste si USB , ms mult de tot pt tot

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gasesti la sh cu 150-200ron max xcarlink sau similar

merg fara probleme pe mfd1, sunetul este excelent, fara zgomote de fond

 

asta doar pentru sunet.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!