Jump to content

trendline vs comfortline


teddy__
 Share

Postare recomandată

Daca te referi la ornamentele de pe bord si usi, eu am un CL di 2006 cumparat di Romania si nu le are de aluminiu. Sunt exact ca cele din pozele tale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmmm...la mine insertiile sunt in gen fibra de carbon un gri mai inchis cam ca la tine ( nu texuturat in relief ) , totusi diferenta exacta dintre CL si TL este urmatoarea: bandourile pe CL sunt aplicate iar pe TL sunt turnate direct din fabrica si nu au o culoare diferita, pe SL de regula erau ca pe CL dar de culoare argintiu semi-mat gen aluminiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta ma baga in ceata, pentru ca la toate CLurile pe care le-am vazut pana acum ele sunt argintii. Ar fi fost o chestie daca gaseam pe net un catalog de prezentare al Golfului 5 cu toate variantele de echipare. Apropo, aveti asa ceva la dispozitie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata, m-am prins care e chestia. La CL erau doua variante de culori pentru ornamententele interioare: silver si grafit; se pare ca eu o am pe cea din urma. Multumesc pentru ajutor :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci s-a lamurit cu spatiul de depozitare de pe bord? Cele care au climatronic, nu au acel spatiu ... acolo regasindu se gura de aerisire si senzorul de temperatura. Cele fara, au spatiu de depozitare. La cele echipate cu RCD 210 mai au spatiu de depozitare si sub display, acesta fiind mai mic decat la RCD300. Poate la asta te referi. Legat de TL sau CL ...hm ...eu unu am ales TL si i-am pus pe el jante, proiectoare si alte chestii marunte. Acum fiecare cum crede. Intr adevar acele ornamente din bord si usi ii dau o alta fatza masinii dar cu putina pricepere si imaginatie se poate compensa lipsa lor prin altceva.

Modificat de dodogolf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect la CL se numesc Silver si Graphit ...eu am grafit uite poza.

post-7514-1252146159_thumb.jpg

Si mai sunt destule mici diferente intre CL si TL....pana si siglele de pe capacul de la motor sunt diferite.....etc

Modificat de xqzme
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Deci eu am un G5 din 2006 modelul GOAL. Nu prea pot sa.mi dau seama daca e CL sau TL. Insertii de aluminiu are in volan.....iar pe bord si in portiere e ceva stil carbon! Am scaune incalzite si diferit de cele normale de G5....scrie si GOAL pe ele dar nu am cotiera in spate, nu am jante(posibil sa fi avut...dar eu am cumparato fara) , nu am buzunar de depozitare in spatele scaunelor din fata dar am sub scaunele din fata niste sertare! In carte nu scrie ce e CL sau TL...chiar am cautat cand am fost sa.mi fac casco! Poate ma ajuta careva sa stiu si eu ce fel de G5 am! Ms anticipat!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea mai buna verificare : la TL insertiile din bord sunt corp comun cu acesta ("dintr-o bucata") iar la CL aceste insertii pot si extrase/inlocuite. Daca exista un pic de spatiu intre restul bordului si aceste insertii in mod sigur este vorba de varianta CL

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Olympuss .. la mine scrie in portbagaj lana roata de rezerva este o eticheta cu culorile interioare si pt. ce fel de versiune... + ca ar trebui sa scrie in acte,nu? ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In actele traduse in romania nu scrie ....poate gasesc actele din germania....si deslusesc de acolo ceva :|.....care traducatorul a uitat sa scrie! :|

Cea mai buna verificare : la TL insertiile din bord sunt corp comun cu acesta ("dintr-o bucata") iar la CL aceste insertii pot si extrase/inlocuite. Daca exista un pic de spatiu intre restul bordului si aceste insertii in mod sigur este vorba de varianta CL

Spatiu este.....dar nu mai mult de 1mm.

MULTUMESC baieti.....poate cand ma intorc in tara gasesc vreun coleg prin GL care se pricepe...daca nu reusesc sa descifrez eu pana atunci!

Modificat de WVWZZZ
Nu mai da Quote la postul anterior. Foloseste Add Reply sau Fast Reply. Citeste Regulamentul. Multumesc.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu GOAL nu este nici TL si nici CL pur si simplu este un nivel de echipare undeva intre TL si CL si are acest nume GOAL ( ca o editie ) are cate ceva de la CL si cateva minusuri gen TL + unele amanunte standard gen saculetii de depozitare de pe spatele scaunlor care lipsesc......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Intrebare de incepator: Cum imi dau seama ce varianta de Golf 5 am...In portbagaj pe caroserie scrie Trendline....Dar eu stiam ca este Confortline (Are senzori parcare din fabrica, tempomat, dublu climatronic, Oglinda cu senzori pt noapte...etc....). o idee?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lucian_90tud

Nu conteaza dotarile. Daca scrie Trendline, e Trendline.

Eu am Trendline cu xenon de fabrica, incalzire in scaune, etc... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!