Jump to content

Bara spate RS6


Rabbit
 Share

Postare recomandată

Salut, am un Audi A6 din 2003, si vreau sa-i schimb bara de spate, sa-i pun una de RS 6. Ce stiti, se poate? se potriveste? a mai facut cineva modificare asta? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Practic RS6 e varianta modificata de Porsche a A6 Avant Quattro. nu? :)

Deci se potriveste. Numai sa fie Avant...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu conteaza daca e avant sau nu. Exista rs6 scurt si avant. Eu intreb daca vine exact pe suportii de sustinere, daca e la fel de lata. Stie careva concret? Chiar nimeni?

Modificat de mexpein
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Bara de RS6 este mai evazata inspre pasajele aripilor,deoarece acestea sunt mult mai umflate si nu o sa cada exact la un A6 normal.

Uita-te pe mobile.de la RS6 ca sa vezi diferentele pe spate acolo unde ti-am spus eu.

Se pot face modificari cu fibra de sticla la bara,dar iti trebuie un meserias priceput,care lucreaza in fibra si care a mai facut tuning cu asa ceva.Nu stiu daca renteaza,si apoi ce faci,ii pui bara doar pe spate,o sa se vada ca draku' asa.

Sfatul meu:nu te apuca sa o tiganesti..

Luigi Vicol

Modificat de l.u.v
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok! de acord cu tine Luigi; atunci hai sa-i punem bara de spate de Audi S6 Berlina :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am mai studiat pozele pe www.cardomain.com si sunt mai evazate aripile..... :( Raman la bara de A6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!