Jump to content

are cineva acest dispozitiv?


Bugtuner
 Share

Postare recomandată

Trebuie sa fac acest disozitiv, pentru a pute trece de pe suspensie swing pe IRS. de aceea imi trebuie si dimensiunile surubului din topicul de mai sus. Dar daca are cineva facut asa ceva, ma scap de o treaba. deci are cineva, a facut careva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce ie aia? Chiar se poate pune cutie IRS pe shasiu clasic folosind alea? Ceva desene ai? Ca daca e asha, maaari posibilitatzi mi se deschid in ceea ce priveshte 1302-ul meu fara acte... am un shasiu clasic cu acte si cu capul de shasiu bulit- o miiica adaptare de cap de shasiu de 1302, fiarele alea ale tale si gata adaptarea! :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

diferenta intre sasiurile de 1300 si 1302 la spate ma refer sunt cele doua suporturi care tin bratul oscilant. !02 le are iar 1300 nu. Acel dispozitv e folosit la pozitionarea corecta in vedera sudarii acelor suporturi pe sasiul de 1300. Acele suporturi se pot decupa din fostul 1302 sau cumpara noi de la lexus. Daca ai sasiul de 1302 , fa-ti prima data acel dispozitiv pe sasiul de 1302, apoi taie suporturile si sudeazale pe 1300. Oricum iti trebuie cutia planetarele si bratele de la 1302 ca sa le montezi pe sasiul de 1300.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai am. Ideea e ca am 1302 fara acte si shasiu de 1200 fara caroserie si cu capul bulit. Ash taia capul de 1302, sudez la 1200, modific spatele sa mearga cutia de 1302 si bratzele si gata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa fac acest disozitiv, pentru a pute trece de pe suspensie swing pe IRS. de aceea imi trebuie si dimensiunile surubului din topicul de mai sus. Dar daca are cineva facut asa ceva, ma scap de o treaba. deci are cineva, a facut careva?

sa inteleg ca e un sablon pentru pozitiona corect urechile pentru bratele oscilante?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asha cica. Eu credeam ca diferentzele sunt majore- sa pare ca nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corect, e un sablon pentru pozitiona corect urechile pentru bratele oscilante.

dar iti trebuie un sasiu de 1302/1303 ca sa faci unul. Am facut rost de un spate se sasiu asa ca imi eu am scapat de griji, plus ca am si urechile (le tai dupa ce fac sablonul). asta ii diferenta principala. Mai trebuie decupat un pic din inaltimea furcilor in drepul flanselor pentru planetare. Ca in poza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!