Jump to content

Alarma ENFORCER


alec
 Share

Postare recomandată

Am o alarma Enforcer, am inteles ca este modelul 100. Atasez si o poza cu telecomanda care o am la ea. Cine si-a amintit de ea a spus ca e veche.

Sunt curios daca mai are cineva acest model si daca cineva a instalat acest model si daca stie sa-mi spuna cate ceva despre ea.

Am schimbat bateria la ea si dupa aceea nu mai deschidea usile. A " pierdut" codurile sau asa ceva, cum pot sa o fac sa invete codurile? Mai am o telecomanda Enforcer identica si as putea sa o "invat" si pe aia codul de la actuala mashina?

Multam anticipat!!

Modificat de alec
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tipul asta de telecomanda se gaseste si la modelul 300. Din cate stiu, telecomenzile sunt fara cod saritor, iar modalitatea de imperechere a lor cu centrala implica o interventie fizica asupralor, ceva de genul asta din atasament. Verifica totusi sa nu fie alta problema.

Modificat de laszlo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut si multam de reply. Din pacate nu am reusit sa deschid doc ul word pe care l-ai pus aici..:)

Ai idee cum pot identifica tipul alarmei? Adica de unde pot afla daca e 100 sau 300?

Mentionez ca alarma nu am instalat-o eu si ca ea a fost pusa de primul proprietar, eu habar neavind ce model este.

multam mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe unitatea centrala exista o eticheta cu modelel si versiunea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multam mult am scris la seco si am cerut manualul, astept acum sa vad cand imi raspund.

Multam mult, habar nu aveam si nici pe net nu am gasit cine era producatorul!!!

Dau o bere!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

are cineva vreo idee cum se aloca o noua telecomanda (am cumparat-o din piata) la o alarma enforcer?

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu te pot ajuta, la mine era vorba ca dupa schimbarea bateriei de la telecomanda nu mai puteam sa o fac sa mearga...De rescris presupun ca se rescrie cu un soft de catre cei care fac service ul la ele...Eu am descoperit producatorul lor firma SECO si i-am contactat. Te sfatuiesc sa faci la fel, sa contactezi cu incredere firma SECO si sa ii intrebi ce doresti...

Bafta si sa scrii si tu cum te-ai descurcat!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!