Jump to content

Capac Din Cauciuc Pentru Far


Mihai007
 Share

Postare recomandată

Acum, cu ploile astea, am observat ca un far este "aburit" tare de tot...

Am deschis capota si am vazut ca nu mai am capacul de cauciuc de la far (cel pe care trebuie sa-l scoti atunci cand schimbi becul)... si imi intra umezeala pe langa bec.

Va rog, daca aveti unul in plus ramas de nu stiu cand, sunt dispus sa-l cumpar.

La magazin am aflat ca nu exista ca piesa de schimb separata ci este doar impreuna cu farul nou....

Modificat de Mihai007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E cumva elementul 4? (vezi poza atasata)

Daca e vreuna din astea suna la Porsche Bucuresti Nord la 208.36.61 sau 208.36.63 si intreaba pretul lor furnizandu-le codul si intreband si daca au in stoc. Cred ca nu costa mult...

BAFTA! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca mai degraba este piesa nr. 3, daca nu cumva m inteles gresit eu. Am aceeasi problema si eu, capacul de cauciuc imi lipseste si mie. Asa ca 2 doritori !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pus toata poza ca sa poata fi util pentru toata lumea :)

Daca nu e piesa 4 aveti si codurile pentru celelalte piese.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Multumesc Andrei... este intr-adevar piesa 3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Andrei... este intr-adevar piesa 3.

am constatat ca dupa o spalare a masini mi s-a aburit farul din stinga. dupa ce am cititi topicul acesta am verificat si am constatat ca lipseste aceeasi piesa din cauciuc si la mine. De unde pot sa o cumpar?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la fel si eu...ideea mi-a dat-o un vecin ,cum ca s-ar potrivi de la dacia 1310,cica e un cauciuc la fel pe far...nu am incercat dar cei care au posibilitatea sa incerca,sa anunte rezultatul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Am eu o bucata daca aveti nevoie!!

Ma inscriu eu. Cum facem ? De unde esti ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la fel si eu...ideea mi-a dat-o un vecin ,cum ca s-ar potrivi de la dacia 1310,cica e un cauciuc la fel pe far...nu am incercat dar cei care au posibilitatea sa incerca,sa anunte rezultatul.

NU as incerca cu una de Dacie, eu am unul de BMW si tot nu etanseaza foarte bine (daca nu il scoteam nu as fi observat ca nu este orginal - este ceva mai bombat dar se portriveste bine)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca va obositi sa citit mai sus puteti suna la Porsche Bucuresti Nord sa intrebati de pret. Sunt convins ca nu costa mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca viniti prin Zalau va dau caucicuri de care vreti.am un prieten vopsitor,si cind face curat prin atelier ma cheama sa-mi aleg ce vreau.am cauciucuri de etansare aproape pentru tote tipurile de masini.

(nu stiu daca merita drumul,sau e mai ieftin la magazin)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma inscriu eu. Cum facem ? De unde esti ?

Din Tirgu Mures.Am luat 2 de la dezmembrari si una e in plus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca va obositi sa citit mai sus puteti suna la Porsche Bucuresti Nord sa intrebati de pret. Sunt convins ca nu costa mult.

Ne-am obosit. Stai linistit. Prima oar nici nu au auzit de asa cev, a doua oara au cautat si au spus ca nu se aduce, iar intr-un final, cred ca am gasit pe cineva mai descuita la minte mi-a zis ca se poate comanda.

Intre timp am comandat la Volkspart, 5 E, au sosit. Asa ca am sa iau de acolo.

Multumesc florini. Eventual poti sa le dai altcuiva care nu a comandat sau care duce lipsa. Mai sunt colegi care au lipsa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit dupa cum spuneam la volkspark cauciucul cu problema. 20 RON. Asa ca s-a rezolvat. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!