Jump to content

Probleme lumini bord


zoly
 Share

Postare recomandată

Nu e o problema grava dar ma sacaie. De la o vreme luminile din bord (de la ceasurile de bord) au scazut in intensitate. Potentiometrul este dat la maxim. Este vorba de un Audi A6 din 2001. V-ati lovit vreodata de asta sau macar ati auzit? As vrea sa incerc sa verific dar nici macar nu stiu ce.

Multumesc si o zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil "potentiomeru" a luat praf si nu mai sunt contactele perfecte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Offtopic: Potentiometrul este in dotarea standard (la A4)?

Eu cred ca nu am pentru ca nu l-am reperat pe bord. Unde ar trebui sa ma uit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La A4/B6 intensitatea luminii de la bord se regleaza prin intremediul tastelelor +/- din stanga bordului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut,

Stie cineva cum se poate schimba un bec din comutatorul de lumini (in cazul in care se poate schimba bineinteles).

Multumesc,

Mihnea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A inceput sa ma enerveze rau chestia asta...problema e ca doar ceasurile au scazut in intensitate restul bordului este ok,deci ce fac? unde umblu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

La A6 acel potentiometru este in stinga bordului,cam in dreptul manetei de lumini,undeva deasupra celui de la care deschizi luminile.Este un potentiometru reglabil sus/jos si are simbolizat un bec(sau niste raze).Asa este la mine,ma gindesc ca si la tine este la fel.

Luigi Vicol

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!