Jump to content

Alarma pe cheia masinii?


AS25
 Share

Postare recomandată

F l o r i n

Cauta la cei care o importa-distribuie-vand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, am gasit senzor. Mai ramane sa-l montez!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Buna ziua, 

 

Ma poate ajuta cineva si pe mine va rog cu o schema pentru conectarea sirenei la modulul de confort . 

 

Am luat de la cineva sirena , cablajul l-am comandat nou si am toate mufele dar din pacate nu am nici o idee in ce pin sa il pun, am gasit ceva pe net dar pt cc-uri si acolo pinii sunt diferiti . 

 

Modulul de confort este : 1K0 959 433 BT

 

si sirena este : 1K0 951 605C

 

am si toate conectoarele posibile pentru acel modul dar am nevoie de pinul exact pentru acest model de masina. 

 

Din cate am inteles pinul 1 de la sirena intra in modulul de confort, pinul 2 este masa si pinul 3 se duce in tabloul de sigurante la o siguranta acolo. 

 

Pentru Pinul 3 intradevar are mufa unde ar putea o siguranta mica dar la pinul 1 este o mufa patrata care ar intra in mufa de tipul 1K0-972-923 pentru pinii aceia mici din centru, la cc se punea pe pinul 6 care este de tip mare si nu incape mufa asta. 

 

Multumesc mult inca odata si sper sa ma puteti ajuta cu o schema pentru ele. In acelasi timp am inteles ca acel acumulator din sirena se duce dupa un timp, stie cineva cum se desface sirena fara sa o stric sa inlocuiesc acel acumulator inainte sa crape ? sau este capsulata ? 

 

Masina este un Golf5 1.9 TDI BXE 2008 .

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU poti sa o desfaci deoarece este capsulata.

Pin 1 de la sirena ;a t6 pin 6 modul confort

pin 2 la masa

pin 3 la sig SC35

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am gasit stricate... si cu acumulatorul ok. Cred ca am una desfacuta prin portbagaj... asa ca, nu e numai de la acumulator

 

Din pacate nu am avut timp sa verific un pic componentele de pe placa. Cand o voi face, o sa postez rezultatul.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!