Jump to content

Audi A4, B6(8E) 131CP, AVF


Rapier

Postare recomandată

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Rapier

    49

  • Bogdan_wrc

    10

  • Ice_2k

    8

  • mask2k

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, pretul este doar pentru fata si noroc cu folia...asa am zis si eu ca deocamdata nu se vede bancheta spate :) ). Si da, am mai auzit ca "de banii astia" imi faceam retapitare, dar uite ca eu nu am gasit unde. Vreau sa vad si eu firma aia, care face retapitare cu materiale de calitate si lucrat la modul asta cel putin, care ia sub 1000...ca eu nu am gasit decat intre 2000 si 3000 EUR (inclusiv www.pieleauto.ro de ex...ia intra si intreaba cat costa si o sa vezi raspunsul). Eu sunt multumit de ce a iesit si de banii pe care i-am dat.

Link către comentariu

Faceai o tura prin Cehia sau in Germania la Seat Surgeons....e doar 900E asta:

post-2597-1229287741_thumb.jpgpost-2597-1229287737_thumb.jpgpost-2597-1229287747_thumb.jpg

post-2597-1229287751_thumb.jpg

Poate la anu' odata cu noua achizitie fac si eu un drum pana acolo....

LE: cursu asta imi joaca feste.

post-2597-1229287744_thumb.jpg

Link către comentariu

Eu stiu ca atat mi-a cerut o firma din bucuresti sa fac interiorul la vechiul A4 acum 1 an cei drept :icon_thumright:. Si eu zic ca a iesit bine insa ma gandeam la varianta retapitarii(apropos pe ebay gasesti interiorul complet pe la 1000 de euro).

Link către comentariu

Alex, arata bine...da nu aveam de gand sa merg in Cehia si sa mai dau si bani pe cazare, masa, drum PLUS cei 900 EUR...cred ca sare de 1000 EUR, nu? Iar din ce-mi dau seama din poze, scaunele alea sunt cu textil pe interior nu Alcantara (asa pare zona aia alba). Iar in Bucuresti cand am cautat, nu am gasit ceva sa ma satisfaca la banii astia. Si nici de comandat pe e-bay nu aveam chef. Asta e...mult, putin, deocamdata imi convine

Link către comentariu

Eu am salvat vreo 20 de conversii din astea si toate au piele integral, daca vroiai la un plus de 300 Eur se faceau cu Nappa.

La partea cu costurile suplimentare ai dreptate, eu vroiam doar sa zic ca cei de la noi care se ocupa de retapitare sunt doar niste snapani momentan, pentru ca nu cred ca un tapiter de la noi e platit ca unul din DE asa ca ,cat timp iesi mai ieftin sau macar egal ca la noi, dar mai si te plimbi, nu vad problema.

Link către comentariu

vin super!!!

sa le stapanesti sanatos!

nici nu iti dai seama ca sunt huse din poze!

la banii astia nu aveai alta alternativa!!

hai cu franele alea odata:D:D

Link către comentariu
Chiar arata foarte bine si cad foarte bine pescaune...chiar sunt impresionat .

Intrebare...poate stii...pe acest model de scaune se pot monta ?

Iti raspund eu,pentru ca am scaune sport la fel ca cele din poza.Am fost prezent la montarea huselor pe masina lui rapier si pot spune ca husele vin bine,chiar foarte bine,iar materialele sunt bune.Alcantara cel putin este de vis la atingere.Eu mi-am comandat huse fata\spate in combinatia leather look gri+alcantara perfo gri,repet pe scaune sport.Am platit un avant de 50% adica 1120 ron(2240 ron toata comanda= pret in euro+TVA+0,2 % comision intre banci - 10 % reducere de forum pentru perioada sarbatorilor).Sunt putin sceptic in privinta potrivirii pe scaunele sport,pentru ca daca la Adrian au putut intinde husa bine in zona sezutului,la un scaun sport situatia se schimba.Am acea parte mobila a sezutului,zona in care husa vine cu un exces de material(care se prinde cu niste elastice pe dedesupt),dar nu sunt inca sigur cat de bine se va lipi in acea zona husa de scaun.Mai am semne de intrebare in legatura cu zona cotierei spate(mai exact spatiul care ramane odata cu coborarea cotierei),unde husa trebuie sa stea lipita perfect si sa nu iasa odata cu scoaterea cotierei din spatar in vederea coborarii.Sunt dezamagit de acele cute care inca sunt vizibile la Adrian,pentru ca nu sunt 100 % sigur ca vor disparea odata cu timpul.Se poate sa fi aparut si de la montaj,pentru ca scaunul din dreapta(parca asa imi aduc aminte)prezenta cute,dar mai putine la numar si mai putin vizibile decat scaunul din stanga(sofer).Iar la partea cu retapitarea sub 1000 euro eu pot spune ca m-am interesat inainte sa dau comanda timp de 2 luni si am sunat la mai toate firmele din Bucuresti pentru aceasta operatiune.Folosindu-se aceleasi materiale pretul era dublu(pret furnizat telefonic,deci nu cel final).Se poate si mai ieftin,in jur la 1000 euro,dar este riscant.Din moment ce aceste huse vin bine(sau foarte bine),cusaturile sunt perfecte pe liniile scaunelor,materialele sunt de calitate,nu raman zone neacoperite(ba raman,dar nu sunt vizibile decat daca inspectezi scaunul destul de bine),le poti da jos usor in vederea curatarii,au garantie 5 ani,le poti da jos oricand doresti sa ai interiorul stock si costa si la jumatate din pret,de ce nu huse?Retapitarea implica multe si mai ales conteaza mana de lucru si materialul.Livrarea comenzii se face in prima saptamana din ianuarie(cam pana pe 10 sunt eu dispus sa astept)si va voi tine la curent.Felicitari Adrian pentru masina pe care o conduci,arata foarte bine pentru Nr de km pe care ii are,iar modificarile au fost aduse cu bun gust.Bafta si la inmultit calutii si sper sa ai succes de data asta.

Link către comentariu
zGb a avut asa ceva pe masina si l-a schimbat la 90,000 Km si in conditiile in care a facut plecari cu ea destul de des.

la 107.000km am vandut masina si inca nu era schimbat :vaidecapulmeu: nici macar nu l-am cumparat eu, noul proprietar l-a cumparat odata cu masina si l-a schimbat el :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
  • 3 months later...

Domnu' moderator, nimic nou de primavara, stopuri, anvelope, etrieri, nimic? ... :icon_rambo:

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!