Jump to content

cat consuma un vw broscuta cu adevarat ?


suedez1
 Share

Postare recomandată

cat consuma in orash si in afara ! in orash la mers normal nu cu pedala de acceleratie la podea !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu sa-ti spun exact cat in oras si cat in afara dar ultima data cand am mers la Odohei am scos un consum general mediu de 7,35. Motorul meu e mai obosit, nu stiu cand a fost segmentat ultima oara.

Drumul a continut serpentine la greu, plus parada unde s-a mers foaaaarte incet, plus unele portiuni unde am dat talpa ca sa ajung in timp la destinatie (110-120 km/h)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde si de ce motor are(1200, 1300, 1500, 1600) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde si de ce motor are(1200, 1300, 1500, 1600) :hainoroc:

aaa... da. ma scuzi. Al meu e 1300 F.

Si am mai uitat ceva.....uleiu`. Papa cam mult ulei nebunica, nu spun cat, secret de stat. :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu vroiam s a fac un drum mai lung tre s a iau o broscutza din sighisoara si so aduc in constanta si vreau sa stiu care parte e mai avantajoasa cea in care sa bag benzina in broscutza sau sa inchiriez o remorca !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o remorca, pt ca cine stie in ce stare e broasca si daca ajungi cu ea acasa! Sau daca e in stare buna...vii cu ea, la consum e cam 7-8 afara!

Modificat de prepeleac
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

remorca = no fun :lol: ... Daca se-nvirte motorul... si merge frina.. pune gaz si da-i pedale. Oricum... daca ai probleme poti suna anytime la dacia asistenta (astia-s destul de seriosi). Te costa cam 1.6 ron /km(cam aici se invirt preturile la transporturi); se calculeaza citzi km face platforma de cind a parasit garajul si pina cind se intoarce. Deci.. chiar daca faci 20km cu masina pe roti, chiar daca masina consuma 20% tot iesi in cishtig. Parerea mea.

A! ar mai fi solutia sa ai platforma ta..sau a unui prieten...atunci se schimba situatia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cand am luat-o anu trecut de ziua mea (aprilie) nu stiam nic nici de ea nici de proprietar iar cand am vazut-o mi-am pus miinile in cap ca nu era deloc cosmetizata. Dar...... spre norocul meu, motorul mergea super si inca merge cu mici reglaje. Am pus benzina si am adus-o 550 de kilometri pe rotile ei cu frana numai pe o roata (stg fata) si oleaca pe spate. Toti mi-au zis ca sunt nebun. Nu am avut nici o problema, inafara de becuri care au trebuit schimbate pe la Targu-Frumos. Interventii la motor nu am facut inafara reglajelor si de atunci am 6000 de km facuti numai de mine si prin locuri pe unde nu va imaginati.

I love my bug, I realy do. :lol::lol::(:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici eu nus adeptul remorcii as vrea sa merg cu ea din pana in constanta ! macar asa ii fac si un test vad ce merge c e nu merge bine o sa imi iau si o trusa cu scule asa in caz ca ... ! :D . mai astept un pic sa vad daca mai gasesc vreo oferta si daca nu sighisoara scrie pe mine ! salutare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde consumul foarte mult si de conditia motorului, a carburatorului si a distribuitorului. jocuri mai mari consum mai mult

Modificat de tibimakai
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca este cumva broscuta cea de 300 EUR...mai bine iei o platforma. Iar la banii astia ai mare grija cu actele...ca au mai fost patiti pe aici care au luat o masina si apoi au descoperit ca nu o pot inmatricula.

Modificat de tonic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca este cumva broscuta cea de 300 EUR...mai bine iei o platforma. Iar la banii astia ai mare grija cu actele...ca au mai fost patiti pe aici care au luat o masina si apoi au descoperit ca nu o pot inmatricula.

masina care vroiam so iau e din sighisoara :

salut,

am eu un 1300 de vanzare

e completa, insa motorul e dat jos.

nr noi.

pret : 12 mil.

citroends 21 a lui este masina !

apropo de acte omul zice ca sunt noi deci ...

dacai pune motorul merg cu ea pana i n constanta :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!