Jump to content

RCD 300


alxrro
 Share

Postare recomandată

Azi am folosit pentru prima data CD player-ul. Am fost multumit de calitatea sunetului :) , dar am ramas surprins ca nu am gasit nici un mod de a da "Pauza" sau "Stop" la CD. M-am uitat in manualul de instructiuni si nici acolo nu am gasit ceva despre aceasta. Oare chiar sa nu existe aceste optiuni? :lol: Ar fi pentru prima data cand vad un astfel de CD-player. Poate imi scapa mie ceva...

Modificat de R_a_z_v_a_n
Editare titlu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    30

  • lucaflo26

    24

  • archaeon

    22

  • F l o r i n

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uite ca nu are ... Stiu ca e nasol, dar poti sa-l inchizi daca ai nevoie de liniste :( Poti doar comuta intre radio si CD. Asta daca e vorba de RCD300 si nu de CRD300 :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inchiderea si deschiderea RCD300 are exact efectul apasarii pe butonul pauza, adica la deschidere se reia exact melodia x la momentul y la care s-a facut inchiderea.

Comutarea pe radio si apoi din nou pe CD are acelasi effect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si comutarea intre radio si CD cum se face, ca am apasat in timpul rularii unui CD pe butonul CD si nu s-a intamplat nimic? :)

Multumesc de informatii. :) E, intr-adevar cam ciudat acest CD player, dar asta e, cu asta defilam ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai apesi pe butonul FM de exemplu, daca vrei un post de radio de pe US, sau pe butonul corespunzator undelor medii ... vezi in manual. Daca nu-l ai ti-l trimit eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc!

Am inteles cum tre' sa fac. Dar, cu toate acestea, este ciudat. Nu am mai vazut un astfel de Cd player.

Cred ca as putea sa postez acest lucru in topicul "Ce va deranjeaza la noul Passat"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar putea fi o problema deranjanta. Mai ales cind cd-playerul nu citeste bine cd-r facute pe calculator. E jenant sa inchizi/deschizi si sa nu mai poata citi cd-ul. Personal l-as schimba, insa costa de numa-numa. Si un cd-changer e idiot de scump.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

CE PROSTIE DE CD-PLAYER - RCD300!

...dar pe mine ma deranjeaza altceva:

1.INCALZESTE CD-URILE FOARTE RAU, aproape ca sunt fierbinti cand le scot, dupa ce au "rulat" chiar si numai cateva minute... E NORMAL???

2.OK, buton de pauza/stop nu e, dar butonul MIX poate fi "reglat" sa mixeze numai melodiile dintr-un folder?

(ca daca am 3genuri muzicale, in 3foldere diferite pe un cd, la apasarea functiei MIX, le reda aleator DIN TOATE FOLDERELE!)

3.EXISTA vreo modalitate de a "cauta"(search) o melodie? Sau macar de a putea "vedea/citi" titlul piesei/artistului in momentul in care actionam "scroll-ul" din dreapta - cel pentru "next track"?

Ps: mai bine imi luam PATEFON! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pinguinuldestepa
Ps: mai bine imi luam PATEFON! :)

Sau mai bine iti luai PHAETON si iti garantez ca nu mai aveai probl astea :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CORECT! Totusi am luat RCD300 cu unicul scop de nu imi parea foarte rau dupa el, cand il voi inlocui cu ceva aftermarket...FOARTE CURAND! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CT 10 VWP: 1. da; 2. nu; 3. nu.(partea a 2-a a ultimei intrebari nu e foarte clara).

Modificat de dm76ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rcd 300 are doua butoane ce se pot roti, unul in dreapta ( care are si functia de on/off ) si unul in stanga ( care are functia de derulare catre urmatoarele melodii ) - intrebarea era :

IN MOMENTUL DERULARII MELODIILOR, SE POATE CITII SI NUMELE PIESEI/ARTISTULUI?

Pentru ca mie nu imi apare decat numarul melodiei :

TRACK 01 - TRACK 02 - TRAC ... - TRACK 'NSHPEMII

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ai MP3 ca sa vezi numele melodiei? :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SCUZE CA NU AM MENTIONAT! ESTE RCD300 CU FUNCTIE MP3! Asta e motivul pentru care si mie i se pare ciudat ca nu vad numele piesei...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu merge cu nici un cd (mp3), atunci ai o problema la cdplayer...in mod normal, sigur ca se pot citi informatii despre ce ruleaza (titlu album, artist, nume melodie, etc...citeste id-ul mp3-ului).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

maine fac poze...am senzatia ca nu explic pe intelesul tuturor :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Totusi, incearca sa schimbi cd-ul cu mp3-uri, cu altul, si vezi daca merge, normal e sa mearga.(daca ai melodiile cu id-uri - si 99% le au)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa este, cd urile cu mp3 au id uri...si cand reda o melodie, informatiile se pot citi, insa in momentul in care "derulez" spre alte melodii nu pot sti la care sa ma opresc pt ca nu ii vad numele sau artistul...

ex: ascult abba - melodia X --- incerc sa aleg alta melodie si derulez cu ajutorului butonului din dreapta catre... florin chilian - melodia Y --- eh! aici e pb, nu stiu cand am ajuns la F (de exemplu ) pentru ca nu vad decat numarul piesei :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai dreptate, inteleg acum intrebarea ta :huh:

Din pacate nu se poate sa vezi numele pieselor sau al artistului in timp ce le derulezi... :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
SCUZE CA NU AM MENTIONAT! ESTE RCD300 CU FUNCTIE MP3! Asta e motivul pentru care si mie i se pare ciudat ca nu vad numele piesei...

Salutari,

Poa' sa fie RCD 300 cu MP3 dar fara ID-Tag ... ceea ce e nashpa, poate sa confirme cineva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Dupa ce am scos bateria din masina,pentru a o pune la redresor, am observat ca radioul nu mai functioneaza cum trebuie.Nu prea ma pricep la asa ceva si nici nu am gasit nimic folosind "SEARCH". Vin asadar cu rugamintea, ca daca cineva stie ce trebuie sa fac in situatia de fata, sa ma indrume pentru a rezolva problema. Am in cartea masinii un cod, dar nu stiu sa-l folosesc. Multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum adica nu mai functioneaza cum trebuie? intra in SAFE? Daca da codul se introduce apasand tastele 1234 pe rand de cate ori trebuie pentru a ajunge la cifra codului. De ex. daca ai codul 2563 apesi de doua ori 1 apoi de 5 ori 2 apoi de 6 ori 3 si de 3 ori 4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu intra in SAFE, doar ca nu este stabil pe frecventa. Inainte de a scoate bateria mergea foarte bine. Cred c-ar trebui resetat, dar nu stiu cum. Pe alte forumuri, cei ce au patit ca si mine spuneau de resetare...

Multumesc oricum!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca crezi ca te ajuta, ai aici manualul de utilizare pentru RCD300, in limba romana.

Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult! E de mare ajutor, manualul tradus.Cred ca ma voi descurca acum. Toate cele bune! Daca nu mai prezinta interes, se poate sterge topicul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!