Jump to content

Neoane sub masina


voinea
 Share

Postare recomandată

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • voinea

    9

  • AB-33-WOB

    5

  • kisslorand

    4

  • mRC_MK1

    4

Nu, mai baieti, este tuning :12: :12: :12: hahahaaaaha

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cine este interesat am gasit o varianta ( deocamdata nerealizata ) .

Este vorba de setul Rieger dimesiuni 2x1,60 m + 2x1m .

Deocamdata pretul ar fi 125 euro , dar trebuie sa mi le aduca din Germania . Eu oricum am facut comanda , daca iese treaba am sa revin ( si cu poze:D ) .

In ceea ce priveste legalitatea , nu este nici un dubiu ca se pot lega si de neoanele de sub masina dar personal eu prefer sa risc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu numai ca se pot lega, dar se vor si lega !!! 100% !!! :12:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atata timp cat sunt portocalii si sunt pe laterala (de ex sub prag) sunt legale.

Stiu ca prtocaliul nu-i char cea mai agraeata culoare pt neon sub masina dar daca vrei sa ai si neoane si sa fii si legal... asta e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

HIHIHI!!!!!

Portocaliu ptr legal!

Rosu sau albastru ptr ilegal!!

kisslorand cred ca trebuie sa intram in ilegalitate.Iar daca ne prinde politia asupra faptului de dragul placerii de a fi un lowrider ne recunoastem fapta.ne-o insusim si platim nota de plata!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

LOL pt cel ce-a zis ca se sparg, cat despre aspect, mie unu-mi place, si gusturile oamenilor nu se discuta (sau jignesc). da' eu am alta problema pt cei ce n-au garaj.......NU SE FURA MAH FRATZILOR? :salut::D:D:D:D :scratch::salut::salut::salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De obicei se fura lucruri mai valoroase, gen RCD. Nu cred ca se baga vreunu sub masina noaptea sa-ti demonteze neoanele. E prea mult de lucru. Numai daca iti ia masina cu totu ;)

PS: Si mie imi plac la nebunie neoanele. Ma bate un gand ... albastru :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se fura si inca la greu!

Unui vecin cu Passat i-au furat proiectoarele de ceata si semnalizatoarele laterale!

De neoane ce sa mai spun doar sa fie prinse si ancorate kalumea!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai ce era sa "scap" de lucasuri, dar n-au putut sa le scoata de tot

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

am observat si eu ca se cam fura lucasurile ... urata tzara.

e bine sa ai asigurare in ziua de azi.

neoanele ... nu cred ca poate sa ti le scoata ... poate doar sa ti le sparga de rautate dar sa te tavalesti fara cric pe langa ea e cam greu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am auzit pe nimeni sa fi zis ca i s-ar fi furat neoanele

nu stiu nici cat e de greu sa le furi

si nici nu m-as fi gandit la asa ceva :?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • Administrator

nu-mi plac neoanele pe masina mea ... dar pe altele imi plac :) (asa cum e in poza pusa de chis)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Sincer, exista si alta solutie: am gasit acum ceva timp pe internet un invertor de la 12v la 220. Ce idee mi-a venit? sa-mi pun neoane de casa, cu protectie din polimer. chestia asta, invertorul, se gaseste pe la 4 mil, cam 100 euro daca stam bine sa ne gandim... si am pe cineva in fr care sa le trimita... ei, ce ziceti, nu scapati mai ieftin? sincer, daca se sparge vreun neon, nu dai mai mult de 200k pe altul(max 200k).

daca vreti, vb cu prietenul meu din Franta si imi trimite el. Eu asa am vrut sa fac, si pretul este cu tot cu shipping...

Asa ca ganditi-va si mai discutam...

boo_tuning@yahoo.co.uk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si in plus, iti pui si ce culoare vrei( verde, albastru, roz, rosu, galben-se vede super, ALB(nu am mai vazut pana acum)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
P.S.: Cum de nu exista un politist pt toti posesorii de Dacie care pun stropitoarela acelea super enervante cu becuri albastre pe capota? Serios, astia cu Dacii cred ca au un complex... Pentru unii parca e tot timpul Cracuin, asa arata unele Dacii.

LOOOL eu am din'alea dar nu am conectat LED-urile stropitoarelor. Eu le-am luat doar pentru ca sunt cromate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer, exista si alta solutie: am gasit acum ceva timp pe internet un invertor de la 12v la 220. Ce idee mi-a venit? sa-mi pun neoane de casa, cu protectie din polimer. chestia asta, invertorul, se gaseste pe la 4 mil, cam 100 euro daca stam bine sa ne gandim... si am pe cineva in fr care sa le trimita... ei, ce ziceti, nu scapati mai ieftin? sincer, daca se sparge vreun neon, nu dai mai mult de 200k pe altul(max 200k).

daca vreti, vb cu prietenul meu din Franta si imi trimite el. Eu asa am vrut sa fac, si pretul este cu tot cu shipping...

Asa ca ganditi-va si mai discutam...

boo_tuning@yahoo.co.uk

LOOOL , what's wrong with you people????? se gasesc in piatza nishte chinezisme f reushite, special pt mashini, mai mungi (pt laterale) si mai scurte (fatza/spate) kit complet pe la 3 mil 800, si sunt din polimer....ce dreak va complicatzi cu invertoate si mai shtiu io ce..... :shock: :shock: :shock:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@AB-33-WOB te rog putzina atentzie cu limbajul. Vad ca ai un warning si nu te linistesti. Indiferent de cat de deplasata este parerea unui user te rog sa te calmezi si sa raspunzi politicos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sorry, my bad, da' nu intentzionam sa jignesc pe nimeni. o exprimare ceva mai "plastica", atata tot. totodata cred ca am dat o varianta mai decenta la problema pusa de antepostatoru' meu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!