Jump to content

Neoane sub masina


voinea
 Share

Postare recomandată

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • voinea

    9

  • AB-33-WOB

    5

  • kisslorand

    4

  • mRC_MK1

    4

NEOANE SUB MASINA PE AUTOACCESORII.RO.EU AM. SUNT CHIAR MISTO!

taticu', la 129 euro, multzam' fain....acelash kit in germany (conform pretzului vw scene nr. nov) il ai la 67 euroi. acelash ca;a piatza la noi....e dublu mah......de restul banilor mai iei ceva acolo....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

"dotarea autovehiculelor cu alte sisteme luminoase sau acustice decat cele cu care sunt prevazute din fabrica se sanctioneaza cu ridicarea certificatului de inmatriculare plus amenda contraventionala"... deci de aici baieti poate sa va ia talonul si ca ati pus alte boxe decat ce avea din fabrica, ca ati pus bec in torpedou [pt cine nu are], ca ati schimbat luminile de bord, etc... sa nu mai vorbim de neoane pe sub masina.. dar cine are bani de dat spaga cam in fiecare seara sau ma rog.. cand se intalneste cu garda.. poa' sa-si puna linistit..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

am pe stoc neoane albastre cu leduri :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"dotarea autovehiculelor cu alte sisteme luminoase sau acustice decat cele cu care sunt prevazute din fabrica se sanctioneaza cu ridicarea certificatului de inmatriculare plus amenda contraventionala"... deci de aici baieti poate sa va ia talonul si ca ati pus alte boxe decat ce avea din fabrica, ca ati pus bec in torpedou [pt cine nu are], ca ati schimbat luminile de bord, etc... sa nu mai vorbim de neoane pe sub masina.. dar cine are bani de dat spaga cam in fiecare seara sau ma rog.. cand se intalneste cu garda.. poa' sa-si puna linistit..

sa fim serioshi, totzi shtim cate ineptzii contzine codul rutier, si si nea' un politist shtie, se ia de tine daca-i dai motiv, dovada sunt milioanele de cotetze umblatoare (a se citi dacii 13010) pline de luminitze, faruri, proiectoare, antene, reflectorizante....si nu se ia nici draku de ele.....in plus, neoanele alea nu le pui pe faruri sau pozitzii, le tragi un switch si le aprinzi cand "trebuie" :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

nu ar fi mai usor o instalatie de casa de craciun,beculete dinalea invelite in cauciuc si sunt cat vrei tu de flexibile ,problema e doar cu adaptarea la sursa de curent :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

avand in vedere ca a trecut mai bine de 1 an de la ultimul post...a mai trecut un craciun de atunci ...poate au mai incercat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

cum se adapteaza,sa mearga la 12 v ,pun o poza cu un neon pe care as dorii eu sa il adaptez,daca stie cineva este asteptat aici!!! ps neonul a fost initial facut pentru 220 ,dar am auzit k au un transformator si k ar trebui unu si la 12 v....un electronist pe forum?va pricepetzi?

Modificat de mRC_MK1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista in supermarketuri niste ridicatoare de tensiune de la 12 la 220 v. Sfatul meu e sa iei direct neoane care sa mearga la 12 v. Multa bafta :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda, a facut un prieten ingineria din 12v in 220v folosind un UPS de calculator.

eu zic sa lasam balta improvizatiile si neoanele propriu zise, pt ca s-au inventat de mult, si se vand in draci (mult mai ieftine, mai mici si mai bune), neoanele facute din leduri. dau lumina mult mai marfa, consum mai mic, dimensiuni mai mici, nu se sparg etc etc etc si o mie alte avantaje. ia-ti asa ceva :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer ideea cu neoanele e cam ... kinky si cred ca nu merg pe niste masini de genu golf 2 gti sau opel gsi sau pe vro' lancia delta integrale masini da genu asta si mai repede pe vro nipona futurista de genul desenelor manga.... fara suparare dar asta e parerea mea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa iti pui neoane pe masina (mai bine zis sub masina) in tzarisoara noastra, cred ca ar trebui sa te pregatesti de cate un set odata pe luna, plus ca alea costa o carutza de bani. inauntru si pe mine ma bate gandul sa fac ceva. Vreau sa pun un neon albastru pe placa de la portbagaj, langa niste boxe mari, si lumina sa vibreze cu muzica. Neoane din alea se gasesc la vreo cateva sute de mii in magazinele de calculatoare. is neoane pentru carcase transparente si merg la 12 voltzi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa iti pui neoane pe masina (mai bine zis sub masina) in tzarisoara noastra, cred ca ar trebui sa te pregatesti de cate un set odata pe luna, plus ca alea costa o carutza de bani.

dar din contra, exista varianta cu LED. pret mai mic, dimensiuni mai mici, nu-s asa sensibile, nu se sparg etc.

sincer ideea cu neoanele e cam ... kinky si cred ca nu merg pe niste masini de genu golf 2 gti (...)

ia uite mai jos :)

cum ar da? :P

nov051024tr4.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da....incepeti sa ma lamuriti :) ...ma gandeam in primul rand pentru interior....(nu acum k e stricata,cand oi ma aranjao)iar la exterior,undeva in spatele radiatorului si cred k se vede mai bine neonul normal acolo,face o lumina mai uniforma...

Modificat de mRC_MK1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut asa ceva pe golf..nemtesti, nu tiganeli din targ.Se aprindeau dupa ritmul bassului de pe masina..In fine, m-am plimbat o seara cu ele, si peste 2 ore cel de pe spate mi l-au furat, l-au lasat doar pe cel de pe fatza. Tigani cretini..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut asa ceva pe golf..nemtesti, nu tiganeli din targ.Se aprindeau dupa ritmul bassului de pe masina..In fine, m-am plimbat o seara cu ele, si peste 2 ore cel de pe spate mi l-au furat, l-au lasat doar pe cel de pe fatza. Tigani cretini..

hmmm...la asta nu m-am gandit.....din fericire pentru mine stau la curte...sincer imi pare super rau,mi se pare ceva deosebit..........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hmmm...la asta nu m-am gandit.....din fericire pentru mine stau la curte

stai tu linistit ca lui Ambro nu i le-au luat in parcarea din fatza blocului..la noi notiunea de furt se rezuma peste tot unde te duci.

ai grija :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar din contra, exista varianta cu LED. pret mai mic, dimensiuni mai mici, nu-s asa sensibile, nu se sparg etc.

ia uite mai jos :)

cum ar da? :P

nov051024tr4.th.jpg

nu vad lumina de la neon in poza ta... oricum, eu sunt pro. Si pe mine ma batea gandul, dar nu de furat mi-era mie, ci mai mare frica aveam de gropi, pietre, borduri si alte prostii... ramaneam fara ele imediat... Insa inauntru arata super. Ba chiar ma gandeam sa pun unul mic si subtire in spatele ceasurilor de bord (pentru a elimina becurile acelea doua de deasupra)... dar am renuntat la idee din lipsa de timp. Poate reusiti voi. bafta!

Take a look here: diverse lungimi si grosimi. Dar nu stiu preturi, din pacate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

WOW! :)

deci StreetGlow sunt cele mai bune in materie! unde ai gasit asa ceva??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fratilor, gasiti la magazinele de calculatoare cam oice luminitza de interior vretzi, la 12 voltzi, si mai ieftin pt ca nu e din domeniul de "tuning auto".

uitatzi aici:

http://www.spot.ro/categorie.php?idcat=1248

sau leduri: http://www.spot.ro/categorie.php?idcat=1249

se mai gasesc inclusiv fire luminoase, tot asa.

Intr-un magazin de tuning cu pretentii gasiti produsele astea in alt ambalaj, cu o masina desenata pe ele, la pret mai mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu vad lumina de la neon in poza ta... oricum, eu sunt pro. Si pe mine ma batea gandul, dar nu de furat mi-era mie, ci mai mare frica aveam de gropi, pietre, borduri si alte prostii... ramaneam fara ele imediat... Insa inauntru arata super. Ba chiar ma gandeam sa pun unul mic si subtire in spatele ceasurilor de bord (pentru a elimina becurile acelea doua de deasupra)... dar am renuntat la idee din lipsa de timp. Poate reusiti voi. bafta!

Take a look here: diverse lungimi si grosimi. Dar nu stiu preturi, din pacate.

pai in poza mea lumina e stinsa:D

el este de un albastru super puternic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...
Guest balann_jointt

[am avut si eu si imi este rusinica! parera mea: o mare tiganeala neoanele puse pe golf 2!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@balann_jointt - Ai deschis topicul dupa ceva vreme :vaidecapulmeu:. De aceeasi parere sunt si eu. Cred ca neoanele sunt pentru japonezele suparate.. Golf 2 e o masinutza mica care tace si face.. chiar nu inteleg de ce ar face-o cineva pom de craciun.. Daca sunt neoane de interior asta e altceva.. dar daca sunt exterioare.. cred ca locu lor i doar pe masinile de show.. pentru o masina de strada is prea kitch-oase

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Guest balann_jointt
@balann_jointt - Ai deschis topicul dupa ceva vreme :). De aceeasi parere sunt si eu. Cred ca neoanele sunt pentru japonezele suparate.. Golf 2 e o masinutza mica care tace si face.. chiar nu inteleg de ce ar face-o cineva pom de craciun.. Daca sunt neoane de interior asta e altceva.. dar daca sunt exterioare.. cred ca locu lor i doar pe masinile de show.. pentru o masina de strada is prea kitch-oase

Dap asa este! Eu le-am tinut vreo 2 zile si le-am dat jos! clar pe g 2 nu au ce cauta neoane mai ales" under car"!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!