Jump to content

Neoane sub masina


voinea
 Share

Postare recomandată

  • Administrator

ce parere aveti de aceasta modificare ?

in romania stiti masini VAG care sa aiba ?

Priviti acest golf cu neoane.

viewthread.php?action=attachment&tid=1095&pid=51077

astept comentarii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • voinea

    9

  • AB-33-WOB

    5

  • kisslorand

    4

  • mRC_MK1

    4

Ceea ce face Golf-ul din imagine sa arate bine sunt spoilerul fata, aripile evazate si anvelopele f. late cu jante mari. Neoanele (cel putin cele de sub masina) nu sar atat in ochi precum celelalte modificari. Neoanele erau la moda in SUA acum vreo 4-5 ani, dar nu am mai auzit multe despre ele in ultima vreme. Problema consta in insasi fragilitatea lor (daca prin absurd am face abstractie de pietricelele de pe sosea care le-ar putea sparge in orice moment, ramane totusi problema fortelor la care sunt supuse atunci cand masina ruleaza pe un drum accidentat - a se citi gropi). Deci neoanele nu sunt folositoare (dupa parerea mea) decat celor ce conduc cu 20 la ora pe drumuri drepte, incercand sa atraga atentia asupra lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

P.S.: cele din faruri arata destul de bine totusi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

corect cu gropile dar...sunt asa de aratoase :scratch: seara pe un drum drept

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista un tip de fir flexibil cu lumina de neon (banuiesc ca si la masina din foto s-a folosit acest tip). Poate fi folosit si pentru Angel Eyes.

Sursa informatiei: emisiunea G

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista in RO asa ceva de cumparat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
exista in RO asa ceva de cumparat ?

:12: Golf IV da ; nu stiu de neoane :drunk: :) :drunk:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) :) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea - tuning-ul la masina trebuie sa fie decent si inspirat iar luminile de sub masina nu au cum sa se potriveasca in acest concept. Mai mult, nu stiu cat de legale sunt chestiile astea pe strazi - asemenea lumini se folosesc afara doar pt show-uri.

Bog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

pentru neoane sub masina va recomand asta. Oare cum arata ?

LINK AICI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru neoane sub masina va recomand asta. Oare cum arata ?

LINK AICI

nus tiu daca e suficient de puternic de pus sub masina, dar in faruri, pe post de angel eyes........ nu'ma ca nu stiu daca merita desfacut farul....... eventual pus pe unde intra becul...... ma gandesc....

se poate face si in bucati, sau numai tot???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desi urasc tuningul de prost gust,parca e ceva la neoanele alea care ma atrage>>>eu le-as pune pe masina mea si nu ca sa impresionez pe cineva ci ca sa-mi placa mie cum arata masina mea

In ce priveste fragilitatea parca nu-mi vine sa cred ca aia care le-au conceput au fost asa de prosti sa le faca din sticla>>>sunt convins ca un polimer special ar rezista fara probleme oricarui tip de solicitari!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

sigur nu-s de sticla. Sunt exact ca ala fir. se poate intinde cum vrei si au putere mare de luminat. NU se sparge sigur

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Ar mai exista si varianta cu bara de leduri. Am leduri cu unghi de 120 de grade, lumina ff puternica. Nu se incalzesc si rezista la cate socuri vreti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar mai exista si varianta cu bara de leduri. Am leduri cu unghi de 120 de grade, lumina ff puternica. Nu se incalzesc si rezista la cate socuri vreti.

lorand, din cate stiu, zuzg7 e interesat de asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ledurile cu unghi de 120 sunt prea slabe, cati milicandeli au?

eu am experimentat cu asa ceva, dar din lipsa de importatori de leduri seriosi nu am dus proiectul pana la capat.

ledurile trebuie sa aibe un unghi maxim de 80 , si intensitatea trebuie sa fie de la 5000 in sus. de preferat 10000-20000.

mai vb pe tema asta. avea totul pregatit mai imi trebuiau ledurile si firma cu care am vb a dat in gropi si de abia mi-am mai luat banii inapoi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ledurile de care vorbesc eu sunt de 100 milicandeli. Daca pui leduri de 80 de grade sa vezi ce spoturi frumoase o sa ai sub masina! De unde stii cum sunt ledurile pe care le folosesc eu? (Zici ca sunt slabe)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect sunt interesat , de mult timp caut o varianta mai convenabila ca pret .

Ce am gasit se invirte in jur de 150-200 Euro .

Daca are cineva mai ieftin astept un mesaj .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Eu stiu ca montarea altor dispozitive luminoase pe autovehicul altele decat cele montate din fabricatie este interzisa indiferent ca sunt pe capota, in bara sau sub masina, si daca gasesti un "un politist" care vrea sa se ia de tine, te pune sa le dai jos cu tot cu amenda aferenta. Si sa zicem ca scapi de el, dar ce faci daca dai de altul care are nevoie de bani?:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La decret scrie ca luminiile rosii sunt ptr politie,pompieri etc.

Nu scrie numic exolicit despre dotarea si utilizarea altor lumini in afara celor de drum!!!!!!

Deci este cineva care poate sa-mi spuna sigur daca am voie sau nu????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Treaba cu neoane sub masina mie personal imi place :colors: da sa fie neaparat albastre. In legatura cu firul ala luminos eu cred ca e pre subtire (d=2.5mm) ca sa poata emite o lumina asa puternica de sub masina, dar cred ca poate fi folosit in interiorul masinii si cred ca ar da destul de bine. Asa ceva se mai gaseste si la Foliatec da costa ceva mai mult :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Legea iti permite sa montezi lateral lumini portocalii. Nu se specifica daca trebuie sa fie pe usa, aripa, sau sub masina. Deci poti sa montezi legal lumini portocalii sub masina, lateral.

P.S.: Cum de nu exista un politist pt toti posesorii de Dacie care pun stropitoarela acelea super enervante cu becuri albastre pe capota? Serios, astia cu Dacii cred ca au un complex... Pentru unii parca e tot timpul Cracuin, asa arata unele Dacii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

[la PS] deci si la cluj e ca-n bucuresti :lol: [end]

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!