Jump to content

Air-bag explodat


birkoff13
 Share

Postare recomandată

Cum reusesc sa maschez locasul unde a fost air-bag-ul din dreapta? Acum cateva luni am avut un accident si s-a declansat air-bag-ul de la sofer si din dreapta. Fiind foarte scump asigurarea nu mi-a platit decat reparatia masinii si air-bag-urile...mi-am luat adio de la ele. Volan...acum am un volan sport dar in dreapta arata ridicol de urat...portiunea bordului unde era air-bag-ul arata urat. Ce pot sa pun in locul lui fara sa schimb tot bordul.

P.S. Sa nu aveti parte de ceea ce am avut eu... :shock:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica asigurarea nu ti-a platit airbag-urile?? era casco? la ce firma?

Mi se pare complet anormal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate rogi pe cineva sa iti faca din fibra de sticla pe care sa o vopsesti apoi.Sau poate gasesti la dezmembrari placa respectiva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiind foarte scump asigurarea nu mi-a platit decat reparatia masinii si air-bag-urile...mi-am luat adio de la ele.

Asigurarea e obligata sa plateasca toata suma pana la un plafon limta (parca trecuse de 1 miliard), asa ca nu exista "era prea scump".

Era CASCO sau asigurarea obligatorie a altuia implicat in accident ? (oricum ar fi fost tot trebuia sa plateasca)

Poti face contestatie sa ti se plateasca toata suma (exceptie doar in cazul in care aceasta depaseste valoarea masinii), dar daca ai semnat ca nu mai ai nici o pretentie viitoare e foarte posibil sa te fi ars deja.

La dezmembrari gasesti componente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La dezmembrari gasesti componente.

Pentru capac, poate, dar eu nu mi-as pune un airbag s/h - cine stie cum o fi fost pastrat ala si daca mai sare cand... Doamne fereste!

Apropo de asigurare, nici eu nu prea inteleg... cel mult daca nu s-a depasit valoarea masinii sau s-a facut in regie proprie si s-a renuntat voluntar la airbag-uri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asigurarea pe care mi-am reparat masina a fost de la Interamerican :x , si a fost RCA, din pacate nu am casco. Valorea reparatiei s-a ridicat undeva la 3000 euro si pragul maxim a fost de 3300 euro. S-a schimbat un pic legislatia asigurariilor... Pragul este foarte jos din care s-a scazut vechimea masinii (1996) + altele. La dauna totala mi-au oferit 3500 euro... fara comentarii....Asa ca am ales sa-mi repar masina si air-bag-urile trebuia sa le plateasca cel care m-a lovit dar asta insemna proces, cheltuieli multe si tarat prin tribunale si chiar nu am nevoie de asa ceva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ei na, deci daca ma loveste vreun idiot mai tare RCA-ul nu acopera toate avariile ? Ce timpenie, pey de ce dreaq ma mai pune guvernu' sa platesc RCA ? #@%$%# Noroc ca am CASCO...

Romania...

Cit despre chestia cu airbagurile, fa-ti rost de un bord de la dezmembrari si gata toata povestea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

are 1preten de al meu 1bord complet cu aer bagurile ok

ma gasesti la 0723.000.350 sau y: costikag

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!