Jump to content

nu reusesc sa scot pivotii de pe bascule


sabin
 Share

Postare recomandată

am rupt o presa si am dat cu ciocanul in mai multe reprize si din toate pozitiile totusi refuza sa iasa ( de peste o saptamana ). Daca stie cineva unde sa ma duc sa-l scot ( mai ieftin daca se poate) sau are sfaturi il rog sa-mi raspunda.

va multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lucru nemtesc, temeinic :bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc de apreciere dar mi-a scos peri albi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intreaba-l pe radrom, poate te ajuta el...e baiat puternic... :bounce: acu' pe bune, se ocupa de racituri pe aer si s-ar putea sa te rezolve...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am rupt o presa si am dat cu ciocanul in mai multe reprize si din toate pozitiile totusi refuza sa iasa ( de peste o saptamana ). Daca stie cineva unde sa ma duc sa-l scot ( mai ieftin daca se poate)
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am rupt o presa si am dat cu ciocanul in mai multe reprize si din toate pozitiile totusi refuza sa iasa ( de peste o saptamana ). Daca stie cineva unde sa ma duc sa-l scot ( mai ieftin daca se poate)
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am procedat in felul urmator: am scos din puntea fata bratul cu tot cu pivot si m-am dus la un service unde pentru 100 mii mi i-au scos si mi i-ai bagat pe cei noi....ai grija la modul in care se scot pivotii...cei superiori ies in sus iar cei inferiori in jos....dar n u te-am intrebat esentialul: ce an e masina ca sa stim ce punte ai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba a zis...dar in alta parte - gogosar din 75

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atunci m-am bagat in vb aiurea...credeam ca e vb de o broscuta....la gogosari nu am idee....scuze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Presa "cu biloaie" sau hidraulica... apropo, de unde si cu cat i-ai luat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

>pivotii i-am luat de la eurocar din arad (dar sunt neseriosi ) cu aprox 400- 500 mii si sunt italienesti ( FRAP)

>bratele sunt scoase dar nu stiu unde sa ma duc cu ele -presa "cu biloaie" sau hidraulica daca stii unde gasesc te roc sa-mi zici

>referitor la autogen nu ma pricep si vreau sa stiu daca se schimba calitatea metalului basculei plus ca nu stiu pe nimeni cu autogen

>cu radrom am vorbit dar pt ca eu stau in baneasa si el pe giurgiului si nu stiu sigur daca reuseste sa-i scoata mai astept putin sa vad daca exista si alte variante

>da am un gogosar din 75

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...referitor la autogen nu ma pricep si vreau sa stiu daca se schimba calitatea metalului basculei plus ca nu stiu pe nimeni cu autogen....

caliatatea metalului nu se modifica atata timp cat nu-l lovesti cand este cald si nu-l incalzesti mai mult de 2 minute....

atentie :shock: ..daca incalzesti cu autogen, lovesti capatul pivotului, fara sa lovesti bascula....bafta...

tre sa stie radrom pe cineva cu autogen....cred eu.. :salut:

:salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baga un nr. de fix pe PM sa te sun diseara, ma duc pe la socri in Aviatziei (str. Maguricea) si sa vad despre ce e vb., poate ti le scot eu la scarbici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:salut: Don Sabin pune fiarele in portbagaj si trage o fuga pina la mine ,se rezolva rapid! :scratch: Am impresia ca am mai discutat problema asta! :12:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am bagat bratele in sacosa si m-am dus la service la Fiat in Dr. Taberei pe Timisoara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am reusit sa le scot +pus pivotii noi la un servis pe 1mai numai ca ma uscat la bani (400 mii) dar pt roata cealalta o sa merg radrom sa vad ce iese.

multumesc tuturor pt ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!