Jump to content

Oglinzi incalzite


zonkkk
 Share

Postare recomandată

Daca era siguranta arsa , nu doar ca nu se incalzeau, nici nu se reglau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    12

  • jagoman

    11

  • BLiTZ

    8

  • mario75

    8

Am verificat sa vad daca intr-adevar asa este, ca concluzie cu siguranta 38 scoasa nu se mai incalzesc oglinzile dar reglajul oglinzilor functioneaza. Sa mai fie vreo siguranta sau releu si ptr. reglarea oglinzilor Cristi?

Intr-adevar aici am gresit, nu primul rand de sigurante inspre fata masinii ci primul rand de sigurante inspre interior, ultima de jos, 5A.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci pana la urma care / ce / cum / unde e ?! :icon_cheesygrin:

Daca pica faza cu siguranta ce ar mai putea fi? Va intreb ca maine dau o fuga la skoda si sa stiu ce le zic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inseamna ca sunt duse rezistentele oglinzilor, trebuie vazut daca ajunge curent la oglinzi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut , intradevar rezistentele sunt duse, acuma ce ar trebui facut? Ce schimb? Cam ce preturi sunt...?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oglinzile , ma refer doar la sticla nu oglinda completa .

45-50 roni/bucata.

Modificat de carmina
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si astea la 50 ron bucata au si rezistorul ala ptr caldura pe ele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In acest topic este descris si o metoda de remediere a rezistentelor din oglinda. Daca ai fi citit intreg topicul ai fi vazut. (Cel putin din intrebarile puse de tine rezulta ca nu ai facut acest lucru.

Totusi, ca sa nu cauti prea mult, citeste ce este aici:

Daca ai un aparat de lipit, multimetru, putina indemanare s-ar putea sa scapi de dat bani.

La mine de atunci oglinda mare (sofer) merge in continuare, cea mica a crapat de vre-un an si s-a intrerupt de tot rezistenta. Deocamdata e asa, nu am schimbat-o.

Doar ca la un moment dat am lipit cu poxipol oglinda inapoi in suportul ei. Caci de la apa s-a dezlipit banda cu care era lipit la loc. Oricum daca se va defecta voi cumpara alta. Nu o repar inca odata, vezi onglinda mica, a crapat, daca nu crapa mergea in continuare. Probabil si cel mare va tine pana crapa fizic de la ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, stiu ca nu e mare scofala sa rezolvi singur problema, da nu am nici un fel de scula necesara. Plus ca 50 ron nu mi se pare o suma exorbitanta. Ma rog , mersi oricum pentru sfat , o sa incerc sa vad daca fac rost de sculele necesare, desi sunt cam circumspect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Salut.Am si eu probleme cu oglinda dreapta la octavia 2 in sensul ca nu se incalzeste,daca ar fi sa o schimb pot pune oglinta electrocom,o sa aiba efectul acle antiorbire sau mai trebuie facute si alte modificari?

Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti trebuie oglinda interioara electrocrom si fire trase de la ea la cea exterioara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles.pe cea interioara o am cu senzor antiorbire.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!