Jump to content

Montare BC Maxidot


stofarius
 Share

Postare recomandată

nu iti mai trebuie decat cei 3 pini care se adauga in mufa verde... plus ceilalti 3 care ii bagi in mufa menetei.

 

maneta - merge si SH....e mai rentabil asa.

 

masa - gasesti pe pin-ul 5 din mufa manetei - cea mica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu mare placere.... daca nu te descurci cand te apuci de treaba, tel meu este in semnatura.... si te ajut ... in direct... :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi, sincer cu pin-ul am problema, in rest sigur ca as putea sa ma descurc, (OFF Topic) acum ma gandesc daca tot trebuie sa dau jos volanul sa montez maneta si pentru cruise control, oare merita, tu care ai montat si ai folosit, ce zici merita afacerea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca merita sa le montezi pe amandoua.... in felul asta adaugi ceva optiuni care iti vor face viata mai usoara la bord si placuta.

 

amandoua sunt utile.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci o sa am nevoie de maneta si cablu, tu nu cumva ai asa ceva de vanzare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am.... rezolvam.... detaliile pe PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat, am si eu BC :D multumesc pentru ajutor Florin!

 

IMG_01891.jpg

 

IMG_01921.jpg

Pictograma pentru limuzina mi ar mai trebui.

Modificat de csomos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aia e pictograma pentru limuzina. Nu exista decat asta.... pe care o pot transforma in variant - cum mi-am facut la fostul meu Passat.

 

adica asa ....

 

030220121423.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles, nu stiam, :)) am observat o diferenta intre ceasul vechi si asta nou cu bc, :(  parca e mai slab iluminatia si asta nou cu bc este de pe un passat din 2005 si al meu e din 2002, oare de unde vine diferenta de luminozitate, oare a fost folosit mai mult si au slabit ledurile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca te referi la iluminarea scalei - poate sa fie de la senzorul de lumina din el ... sau sa fie ledurile mai prafuite.... etc.

 

schimba-i ledurile, pune albe.... si o sa se vada perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are senzor de lumina ??? aia unde mai este? eu am un buton cu care reglez intensitatea cum are toata lumea langa comutatorul de lumini.

Leduri albe, suna intersant, AUDI style



si inca ceva, daca mi se termina combustibilul, se aude beep-ul apare pictograma si peste cateva secunde dispare, aia normal nu ar trebui sa arate pana alimentezi?

Modificat de csomos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e ok ca se comporta asa.

 

senzorul de lumina este in spatele scalei, pe placa electrica a clusterului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se poate seta sa ramana acolo pana alimentezi? mie este ciudat ca nu vad beculetul aprins cum aveam la vechiul bord

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ba cred ca da.... trebuie modificat dump-ul in acest sens... nu am verificat ca nu a vrut nimeni asa ceva - oricum, nu este din setari...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...inteleg... deci este posibil dar nu am sculele necesare ca sa citesc si sa scriu eprom-ul din nou si cred ca nici cunostintele mele in domeniu nu sunt suficiente. Poate cu ajutorul tau, mai vedem... :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai am o intrebare, se poate face ceva in sensul ca eu nu mai am player original in masina,(am un Pionner http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Car/AppRadio/AppRadio+%28SPH-DA02%29) mie in partea de sus a afisajului nu imi afiseaza nimic, se poate sa fie macar aprins iluminarea sau sa afiseze acolo sus ceva, tras un fir sau ceva. Pe media player care am acuma in masina are o gramada de mufe habar nu am pentru ce sunt (nici in cartea lui nu scrie) si vreo doua bucati nici nu sunt folosite pt nimic in plus are mufe exact cum am eu in masina, poate deja are fir pt afisaj numai nu stiu eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu merge ... doar cu unitatile OEM compatibile - nimic after-market nu afiseaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Masina din semnatura nu are computer de bord pot monta asa ceva?http://imagnet.ro/images/pvCDL.jpg

cred ca acesta este maxidot daca nu ma insel,ce trebuie sa mai vine cu clusterul stiu ca maneta de la stergatoare,are ceva mufe clusterul normal pe care trebuie sa le iau?>o sa functioneze toate functiile maxidotului?chiar si cea de radio? nu am mp3 original..pretul pentru cluster ar fi 60 euro,nu e mult...clusterul este pe o masina fabricatie 2003, mi se pare mie sau este uzat putin jos unde resetezi km si la reglajul ceasului sau o fi murdar..

 

multumesc si astept raspunsuri

Modificat de bobuta
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate monta dar nu va afisa decat cu radio original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce nu afiseaza in lipsa radio ? Eu am Beta cu mp3 player in locul magaziei.

Am si eu nevoie de un cluster cu bc maxidot daca prisoseste cuiva.

Modificat de 42miticutza
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar ce parere aveti merita acesta din poza sau mai bine sa iau minidot?oricum nu m-ar deranja sa nu afiseze mp3,ce vreau sa vad este consumu instant si cati km mai pot sa fac.ce parere aveti merita incestitia?undeva la 200-250 euro cred ca ajunge.deci se poate face?este cineva din Timisoara care se pricepe va rog o indrumare.

Multumesc si astept raspubsurile voastre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care poza,nu vedem nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze nu am vazut poza,sigur ca merita,dar pretul este cam mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da 60 euro ceasurile +maneta mai vreo 30 euro.eu spun ca e ieftina am auzit ca costa 123 130 euro unu deci.ajunge tot la 200 poate mai mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!