Jump to content

Prezoane 2000 cc watwr cooled


TZepeSH
 Share

Postare recomandată

Un prieten de-al meu are o maaaaaaaaaaaaare problema: are un motor de 2000 de dubitza racit cu apa. Bineintzeles ca stitzi prezoanele in care se prind chiuloasele de blocul motor (alea lungi care raman prinse de bloc). Problema e ca unu din ele s-a rupt si vrea sa le scoata pe toate sa le schimbe ca celelalte sint zob. Dati-mi niste idei cum ar putea fi scoase (ar fi perfect daca a mai scos cineva din modelul asta ca am intzeles ca ies mai greu ca cele normale care sint la broasca).

Va multumim pentru ajutor!!! :( :P :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un prieten de-al meu are o maaaaaaaaaaaaare problema: are un motor de 2000 de dubitza racit cu apa. Bineintzeles ca stitzi prezoanele in care se prind chiuloasele de blocul motor (alea lungi care raman prinse de bloc). Problema e ca unu din ele s-a rupt si vrea sa le scoata pe toate sa le schimbe ca celelalte sint zob. Dati-mi niste idei cum ar putea fi scoase (ar fi perfect daca a mai scos cineva din modelul asta ca am intzeles ca ies mai greu ca cele normale care sint la broasca).
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Omu zicea ca au si o solutzie speciala care sa le si lipeasca si cica ar fi o alta solutzie "antidot" la aia da nu stie care e si unde se gaseste.Vreo idee???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Omu zicea ca au si o solutzie speciala care sa le si lipeasca si cica ar fi o alta solutzie "antidot" la aia da nu stie care e si unde se gaseste.Vreo idee???

Solutia "care sa lipeasca" suna a Poxipol, Loctite sau ceva asemanator, si n-are antidot... doar fortza fizica :bounce:

~Nautilus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A incercat sa sudeze piulitza si s-a rupt prezonul.Altceva, altceva... (am zis ca e problema mare)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

;) Poate sa incerce sa le scoata prin interior :baga un spiral de 4 si foloseste un extractor cu filet pe stinga,sigur iese daca alte solutii nu au mers. :33: extractoare gasesti in metro la set daca nu potzi imprumuta de pe undeva :shock:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!