Jump to content

zgomot la marsarier


macbeni
 Share

Postare recomandată

salutare

am si eu o problema de vreo 2 saptamani... cand dau cu spatele face un zgomot ciudat... dar merge ok(ca si cand nu s-ar auzi nimic). precizez ca are cute automata. ce sa fie??? mi-e si frica s-o duc la service ca atunci cand vad cutie automata parca vad nava spatiala...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
salutare

am si eu o problema de vreo 2 saptamani... cand dau cu spatele face un zgomot ciudat... dar merge ok(ca si cand nu s-ar auzi nimic). precizez ca are cute automata. ce sa fie??? mi-e si frica s-o duc la service ca atunci cand vad cutie automata parca vad nava spatiala...

Zgomotul in marshalier este de obicei o problema destul de grava !!! (poate fi de la mai multe cauze.....discurile de frana, uleiul, rulmentii din grup....).

Probleme de genul asta + altele mult mai grave am patit eu la aceeasi Cutie Tipronic 5 trepte VW Passat 131 Cp...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare

am si eu o problema de vreo 2 saptamani... cand dau cu spatele face un zgomot ciudat... dar merge ok(ca si cand nu s-ar auzi nimic). precizez ca are cute automata. ce sa fie??? mi-e si frica s-o duc la service ca atunci cand vad cutie automata parca vad nava spatiala...

Daca ne spui si de unde esti poate te ajutam cu un service bun sau cu niste sfaturi. Cati km are masina si la cati km ai schimbat uleiul la cutie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!