Jump to content

Test drive cu seria FR !


Alex2112
 Share

Postare recomandată

Intrati, cititi si inscrieti va la test drive-http://www.alto-seat.ro/

Sper sa fie adevarat adica sa ne sune si sa ne programeze !!!

Succes !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost azi (vineri) la Alto pt un drive test cu Leon FR.

Desi pe site actiunea era anuntata intre 8 si 10 sept. nu am observat nici un fel de pregatire speciala. Nu erau inca 16 FR-uri :hainoroc: Probabil ca de maine incepe....

Aveau pt drivetest Leon FR diesel de 170.

Masinauta e super.

- trage tare cam la orice turatie pest 2500

- ajungi rapid de tot in zona rosie a turometrului

- cutia pare foarte scurta si se schimba de vitezele des

- galagie infernala in masina de la motorul diesel (dupa ce am venit de la 2.0 FSI ...)

- foarte stabila, suspensie ferma, dar care absoarbe bine denivelarile din sosea

- interior nergu mai frumos decat la a mea, volan super, maciulie schimbator viteze ciudata

- jante de 17'' frumoase rau

- franeaza mai bine decat variata normala (discuri mari)

- accelera sensibil mai bine decat 2.0 FSI la viteze mari mai ales (140-160)

Eu as prefera oricand varianta pe benzina.

Au fost super amabili si ne-am plimbat cu masina cam 30 min, 2 pers.

Desi Leon-ul meu era luat de la Metrotehnica , m-au invitat sa testez si service-ul lor la nevoie :hainoroc:

PS: Scuze. Am postat si in aria pt Dealer-i acelasi lucru inainte sa vad threadul acesta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Duminica 10.09.2006 vreau sa ma duc si eu; sper sa aiba si varianta benzina de 200 CP stock.

O sa le trimit mail si va confirm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Duminica dupa amiaza ma intorc si eu in Bucuresti. Am sa plec de la munte(mai devreme) special ca sa prind si eu un drive test cu un FR diesel. Am citit pe topicul de la dealeri ca au adus 16 FR-uri.

Imi pare rau ca dureaza atat de putin ca as fi stat o zi intreaga pe acolo :hainoroc:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Weekend FR.

Prin amabilitatea sotiei (castigatoare la tombola) si cu bunavointa celor de la Alto-Syncro in acest weekend am testat Seat Leon FR 170 CP.

O masina puternica pentru oameni cerebrali.

Bucuresti ora 12.00 :) plecare din Pantelimon spre Ranca (aproximativ 300 Km)

Autostrada Bucuresti Pitesti - masina se comporta excelent. La 130 Km/h masina are resurse si merge super. La 180 Km/h masina in treapta 6 te tine in scaun fara sa ai nici un comentariu (consumul la fel).

Pe o mica bucatica libera fara masini am trecut de bariera de 200 :) (220) km/h. De aici incolo intrevine POPA cu lumanare si tamaie. Masina este lipita pe sosea si din 2 benzi se transforma in jumatate de banda. Daca nu esti atent ajungi :) daca mai ajungi.

Masina are resurse de a accelera si mai mult iar daca nu esti foarte atent treci de 220 fara sa simti. Am simtit ca nu mai controlez eu masina ci ea pe mine si an trecut la 150 km/h pe pilot automat.

Pitesti - Rm Valcea.

Dealul Negru a fost facut fara probleme. Cine stie serpentinele sunt foarte stranse iar masina se "lipeste" efectiv de asfalt. La 100 Km/h se pierde aderenta fata daca se accelereaza foarte tare. Am incercat sa depasesc pe un segment de drum drept accelerand la podea si pentru 1secunda rotile au pierdut aderenta. Dupa zbor la joasa inaltime.

Rm Valcea - Ranca.

Masina papa vazand cu ochii si asfalt si conbustibil. Pe 18 Km de serpentine consumul instantaneu nu a scazut sub 15l la suta.

Tg-Jiu Petrosani.

Valea-Jiului. Cine stie zona nu se poate merge repede maxim 60km/h. Masina topaie la viraje si mai intra si toate sisteme de redresare. Am facut o depasire iar la repliere ESP-ul si-a facut datoria.

Petrosani - Bucuresti.

Intoarcerea am prelungit-o cat am putut de mult.

Ce am inteles eu din masina si din ce poate ea.

170 CP este mult si poate mult.

Xenox Autoadaptiv - figuri pana azi (dupa un drum de 350 KM facuti numai noaptea nu am ochii rosii)

ESP - super mai ales la asa masina

Comenzi audio pe volan (super inteligent, nu am inca dar voi avea)

Scaune no coment inca mai simt "in mod placut" sustinerea laterala si acum.

Consum 60l la un total de 800 Km.

Impresii dupa urcarea in seat meu ibiza 1.2 am frana de mana blocata??????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ha ha ha, tare ultima fraza. si eu, dupa ce am facut test drive cu ibiza cupra, am crezut acelasi lucru. bineinteles, in ziua aia am scos consum de 15 l la suta in loc de 10, cat scot normal.

ce sa zic, daca as avea bani mi-as cumpara si maine un leon fr, dar nu diesel, ci 2,0 tfsi. stiu, e mai scumpa benzina si consuma mult, dar senzatiile sunt....

felicitari pentru ca ai castigat tragerea la sorti, fiecare si-a dorit asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu eu am castigat ci sotia. eu am luptat cu nevasta pentru ca a fost o adevarata lupta care sa-l conduca mai ales autostrada.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari - asa drive-test zic si eu.

Pe mine reprizele nu m-au impresionat la modul ca am cazut pe spate. Am mers destul de mult cu 1.8 T 180 CP (toledo sport). Pt. considerente practice (consum bun etc) ar merge. Plecind de la ibiza 1.2 e clar ca e o diferenta...

Incearca sa mergi cu 1.8 T 180 sau cu alt motor benzina similar si apoi cu 170 fr diesel. Asa e corecta cit de cit comparatia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

tot la alto syncro am facut si eu test-drive, dar cu un 2.0 tdi de 140, au fost foarte amabili si de la ei am luat un leon tfsi :lol: fara test drive ca nu aveau pe nicaieri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!