Jump to content

Reglare Ceas Din Bord


CosminSideras
 Share

Postare recomandată

Daca ti-a umblat la ceasuri, ceea ce nu ar fi trebuit, inseamna ca nu a montat butonul bine inapoi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

soso bv incearca sa apesi pe el si in acelasi timp roteste dreapta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din ce am citit eu, doar a modificat codingul clusterului.... deci nu a umblat fizic in el.

Nu-ti mai merge butonul - trebuie desfacut clusterul si vazut daca s-a rupt bucatica de plastic, care apasa switch-ul de resetare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

pt golf 6, cum pot intra in meniul computerului de bord sa schimb ora??

m-am tot chinuit dar, la cautare meniul CB ului e in germana si nu inteleg nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

schimbi intai limba si dupa aia e simplu. intri la setari si apoi sprache.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Deci la mine a mers in felul urmator. Rotesti stanga sau dreapta si apoi tii apasat :icon_thumleft:   

 

Multam' ! :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Buna ziua. Am o pb legata de reglatul ceasurilor. Icerc sa rotesc de butonul din stanga si nu mai merge nimic. Precizez ca in urma cu ceva timp a functionat si puteam sa reglez ora dar acum nu stiu ce s-a intamplat, poate am rotit eu prea tare si s-a rupt ceva acolo inauntru deoarece acum nu se mai aude/simte nici un "click" cand rotesc butonul, fie stanga, fie dreapta. Intrebarea mea este, se pot repara butoanele  de reglaj/resetare din bordul masinii, aveti idee cum sau unde? 

Vamultumesc.

p.s.: am un golf 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie desfăcut și reparat. S-a rupt ceva din placa de plastic, care vine peste butoane și placa electronica a cesurilor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stii un filmulet sau cel putin cum sa caut pe youtube sa imi fac o idee ce trebuie sa gasesc pe acolo? Nu de alta dar mi-e sa nu imi prind urechile. 

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dacă dai jos ceasurile și le desfaci bucăți... Și știi sigur ca te pricepi sa le și montezi la loc, sa funcționeze... Atunci desfăcut și trimite poze... Și îți arat unde e rupt. Oricum, îți vei da seama și tu, când o sa îl ai desfăcut 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!