Jump to content

HELP! Tutorial instalare cd changer la Audi A4 B6


ANdi B.
 Share

Postare recomandată

salut oameni cine imi poate explica si mie cum pot instala un cd changer la un audi a4 b6 . Versiunea ptr portbagaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad ca n-ai primit inca raspuns. Din pacate, nici eu nu te pot ajuta. Probabil nimeni nu a mai facut asta singur astfel incat sa stie cum. Eu nu am magazie de CD, in spate am unitatea de la navigatie. Montajul (sau prinderea) unitatii de CD nu cred ca e o mare problema. Ar trebui sa aiba un sistem de prindere si sa gasesti un loc unde sa o poti pune. Mai complicat e cu firele. trebuie trase din fata de la casetofon (cele pentru audio) si de la alimentare de undeva. Sper sa ai schema. Sfatul meu sincer este sa te duci la o firma care se ocupa de asa ceva si care a mai montat sisteme audio, alarme, boxe etc. Chiar daca nu o sa gasesti una care a montat CD changer de Audi, tot stiu cum ar trebui sa faca. Si evident mai exista varianta "reprezentanta". Firme din astea gasesti in incinta targului de masini de la VITAN

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 years later...

readuc in discutie instalarea de magazie cd.

 

la seat leon 2001 masina avea preinstalat cablajul pt magazie desi nu avea din fabrica, montajul acesteia facanduse in torpedou.

 

stie cineva daca la audi a4 B6 exista acest cablaj? ca am o magazie care sta degeaba si as vrea sa o montez.

 

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

la b6 daca nu ai avut cd changer din fabrica nu ai nici cablaj si nici suportul in care se fixeaza, cel din torpedou. Deci ai nevoie de 2 lucruri pt a pune cd changerul in functiune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!