Jump to content

cer ajutorul vastru


Iulain
 Share

Postare recomandată

am postat aici ptr.ca doresc sa-mi cumpar un MK2 din '92,diesel 1,6,am primit poze cu masina dar am ramas surprins cand am vazut ca volanul nu este in 4 spite si nu are nici turometru.Daca cunoasteti acest model doresc informatii,va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

ce masina vrei sa cumperi?

de la cine?

sau ce nr de inmatriculare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca chiar iti doresti sa iei o masina astea ar fi 2 aspecte minore care sa te ingrijoreze.

Explicatiile pot fi simple:

- Volanul poate fi schimbat din cauza unui fapt ce tine de gustul personal sau de uzura 'cercului' de fabrica.

- Lipsa turometrului inseamna ca modelul in cauza a fost un model mai saracut in optionale.

Axeaza-te in a examina cu atentie tabla si mecanica masinii ca de acolo iti pot veni cele mai multe probleme ulterioare achizitionarii masinii.

Modificat de G60
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numarul masinii este B 84 GLF

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numarul masinii este B 84 GLF

Arata foarte bine masina, cred ca este vopsea originala, deci OK

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iulian, tu ai Golf 3 parca? Il vinzi pe acela si iti iei Golf 2? :Driver: Daca tabla e buna pe ea si motorul "toarce" bine, ia-o. Restul se pot schimba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acel model este echipat de serie C sau CL. Asa a fost si volanul meu, in 2 spite, acum am unul de Passat ('92-'93) in 3 spite si nici eu nu am turometru in bord, masina fiind cea din semnatura. NUmai motoarele GTD, din cele diesel, au avut turometru din fabrica, din cate stiu eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum a zis si iulian numai td-urile au turometru,volanul poate sa fie schimbat.

la ce bani o iei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Nu ne-ai spus, ai mai luat-o pana la urma? Cand o vedem si noi? Poate o aduci la o intalnire VwForum in Pitesti sa ne-o prezinti si noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!