Jump to content

Condens Pe Parbriz Dupa Inlocuire


Mama Omide
 Share

Postare recomandată

am schimbat parbrizul luni, din motive de "ciobeala"

Azi cand m-am urcat in masina dupa ce a stat in ploaie..ce sa vezi..in partea din stanga parbrizului..cam la mijloc, la 2 cm de stalpul din stanga era o pata de condens cam de 5 cm/ 8 cm

am sters cu mana si era clar condens pe interior.

Este posibil sa nu fi fost lipit parbrizul ok?

Daca de la asta e..la ce mai trebuie sa ma astept?

Poate fi "relipit"?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum nu stiu la ce fel de condens te referi dar daca masina a stat in ploaie (parbriz rece + umezeala) e normal sa abureasca un pic pe interior .

Daca dai drumul la climatizare si se usuca rapid cred ca nu e nici o problema .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa sa va auda Dumnezeu..ca mi-e groaza sa ma duc iar la Bv sa dea ala jos..sa......brrrrr

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie ieri mi s-a intamplat chestia asta cu aburitu parbrizului si al meu nu e nici macar schimbat.Dupa ce am dat drumu la clima tot condensu ala a disparut... asa ca io zic sa nu-ti faci probleme ca nu cred ca e de la lipitura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

conform teoriei din fizica, se produce condens pe geam cand aerul este umed, iar temperatura pe geam este de 9 grade, punctul critic de condens.

daca dupa ploile astea nu a intrat apa pe acolo, putine sanse sa nu fi fost bine lipit; insa condens de la a nu fi bine lipit nu se poate. pe acolo pe unde intra aer, NU se face condens, datorita curentilor.

Modificat de VEKAU
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!