Jump to content

Computer bord


cris dea
 Share

Postare recomandată

Pana la urma se potate trece de la BC la BC+ la G5-urile fabricate dupa 2007 fara vizita la reprezentanta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate trece, dar nu e la indemana oricui adaptarea clusterului nou - nu merge procedura clasica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Presimt ca ma paste o vizita in Bucuresti, ati putea sa il inlocuiti pe:

 

Address 17: Instruments        Labels: 1K0-920-xxx-17.lbl
   Part No SW: 1K0 920 863 X    HW: 1K0 920 863 X
   Component: KOMBIINSTRUMENT VDD 1610  
   Revision: V0003000    Serial number: VWZBZ0F0508705
   Coding: 0007103
   Shop #: WSC 10111 101 00001
   VCID: 4084425E2CD9D51C
 
Nu am PIN-urile de la niciunul.
Modificat de styr
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel din poza ta, e simplu - fiind generatie mai veche - trebuie vazut pe cel nou ce eep ai.... si daca suporta clonarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru asta trebuie desfacute ceasurile, nu? Nu pot sa vad eu la o scanare cu vag-com sau pe ceva eticheta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da - ca sa vedem cu ce este....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

branza_ovidiu

am si eu o intrebare.

am un golf 5 trendline 1.9 2007 si am display-l ala din 2 bucati. pot sa vad consumul si alte chestii? si daca da, ce imi trebuie ca nu am maneta aia cu butoane?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

branza_ovidiu

am si eu o intrebare.

am un golf 5 trendline 1.9 2007 si am
display-l ala din 2 bucati. pot sa vad consumul si alte chestii? si
daca da, ce imi trebuie ca nu am maneta aia cu butoane?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai s-a explicat in ultimele 3 pagini de vreo cateva ori.. Peobabil ca ti-a scapat, sunt convins ca ai citit tot topicul, nu ai intrebat direct.. Ca daca intrebai direct era prea simplu, nu?

So..Iti trebuie alte ceasuri de bord, "maneta aia cu butoane" si alta electronica de la coloana de directie (asta daca nu cumva ai cruise control)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar ceasuri si atat.

Daca vrei sa pui CB trebuie senzor de temperatura exterioara daca nu ai avut. si maneta de stergatoare cu butoane.

Am inteles. Am senzor de temperatura exterioara sub farul stanga si si maneta e cu butoane. Am CB dar ceasuri immo2 si as vrea sa fac upgrade la immo3. 

 

Am cunostinte tehnice medii (electronica si mecanica). As putea incerca eu sa le schimb sau recomandati sa merg la cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o intrebare.

am un golf 5 trendline 1.9 2007 si am

display-l ala din 2 bucati. pot sa vad consumul si alte chestii? si

daca da, ce imi trebuie ca nu am maneta aia cu butoane?

 

alte ceasuri, alta maneta de stergatoare - cu butoane de BC... si daca nu ai tempomat - si alt calculator de coloana.

 

Doar ceasuri si atat.

Daca vrei sa pui CB trebuie senzor de temperatura exterioara daca nu ai avut. si maneta de stergatoare cu butoane.

Am inteles. Am senzor de temperatura exterioara sub farul stanga si si maneta e cu butoane. Am CB dar ceasuri immo2 si as vrea sa fac upgrade la immo3. 

 

Am cunostinte tehnice medii (electronica si mecanica). As putea incerca eu sa le schimb sau recomandati sa merg la cineva?

 

Trebuie sa cumperi alte ceasuri - immo3 - dupa care le adaptezi pe masina si scrii cipurile la chei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare tuturor!Am tot butonat, dar nu gasesc o informatie utila!Am masina din semnatura, cu IC maxidot si nu stiu dacase poate activa sa apara pe display ''WELCOME''?MULTUMESC ANTICIPAT

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

nu merge la Golf 5.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Va salut pe toti,

 

Revin si eu cu o intrebare mai veche la care inca nu am un raspuns concret, zilele acestea mi s-a ars un bec, dar mesajul cu defectiunea explicita apare numai la punerea contactului pentru cateva secunde, alta metoda de a vedea mesajul pe CB+ nu exista? Zicea cineva ca ar mai aparea in meniul principal inca un rand cu malfunctions dar nu apare nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intra sa vezi starea masinii - daca ai comenzi pe volan, tine apasata tasta OK si o sa iti apara un meniu cu 3 optiuni - MFD, setup si car status - alege car status.

 

daca nu ai comenzi, tine apasat mai mult timp, pe butonul JOS, de pe maneta BC-ului.

 

ca sa selectezi optiunea, dai scurt pe RESET.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am Car status in meniu, in primul meniu sunt 3 optiuni, MFD, SETUP si AUDIO parca. Cineva zicea ca acest meniu de status ar aparea doar daca sunt probleme, eu am avut un bec ars, am cautat in tot meniul ala si nu am gasit nimic de genul car status, malfunctions sau altceva decat cele obisnuite. Masina e din 2008 daca conteaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apare dpar daca ai pb-bec ars etc

Nu e meniu activ ca celelalte.

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ma alatur si eu discutiei.

Nu pot intra in meniul unui BC standard. Cum trebuie sa "combin" contactul, butoanele de pe maneta, etc?

Va multumesc fff mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tii apasat pe unul din butoaqnele de pe maneta de stergatoare/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate am citit pe aici am CB standard (cu pictograme, nu dot-matrix) dar am incercat toate combinatiile de apasat lung, scurt, cu contact, fara contact si nu imi intra in meniul principal (hauptmenu, cum zic nemtii). Stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

salut. imi puteti  spune care maneta cu  functie de bc se poate adapta la masina din  semnatura respectiv 1KO 953 519 A sau 1KO 953 519 J?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe masina ta, s-a pus de fabrica 1KO 953 519 A . Oricum, cred ca merg toate de G5.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna tuturor! Am o intrebare pentru voi: Pe maxidot i-mi apare ,,Service in 6400 km or 14 days" . As putea sa resetez acum din butoanele din bord (0.0 si min) sau sa astept pana apare ,,Service now"? Multumesc, si sa aveti drumuri bune toti!

Mircea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oricand - doar ca perioada o sa se scurga dupa resetare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare stie cineva daca se poate afla consumul de combustibil pe o anumita distanta?De ex fac un drum mai lung resetez ceasul de trip si la destinatie sa imi arate consumul facut fix pe acea distanta.Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!