Jump to content

Receptie radio cu probleme


jedrus
 Share

Postare recomandată

Alimentator pentru amplificator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Normal ca ai, al tau era defect. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot ce e posibil Cosmin...si totusi l-am cumparat nou, sigilat, bine ca am rezolvat pana la urma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

salut!, la masina din semnatura am semnal radio cu pureci la majoritatea posturilor, garnitura nu este fisurata, dar e cam "coapta", o fi intrat apa si s-a oxidat ceva pe acolo ? oare merge sa curat cu un spray de contacte Nigrin?, sau risc sa nu mai mearga deloc

Modificat de Dragosh_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eventual s-o demontezi si sa vezi efectele apei.

Iar daca e sa mearga curata, va merge. Daca nu... alta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si daca are garnitura stricata, cumpara alta - se gaseste kit-ul cu garnitura de cumparat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai garnitura o schimb (rog un cod pt Passat 3b3 2004), dar ma gandeam daca pot curata placuta aia cu circuite, folosind un spray de cotacte (daca e indicat pt asa ceva), presupun ca s-a depus praf, material oxidat, etc, sau nu ar rezolva mai nimic?!

Modificat de Dragosh_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde ce gasesti acolo.... desfaci intai.

 

cod kit garnitura antena - 3B0 051 751

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

antena e pe 12V sau 16V ?, in caz ca trebuie alta, bun ar fi si un cod.

daca cumpar un shark fin de Audi (1K0035507L) /Golf 5 (1K0035507D), se potriveste la mufe?

va multumesc pentru raspunsuri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice antena auto pe instalatie de 12V, e pentru 12V. Ca merge pana la 16V, e altceva.

 

Legat de curatare, asa se curata orice circuit. Poti incerca si cu alcool tehnic, alcool izopropilic, apoi uscat foarte bine. Nu afecteaza cu nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare.

Din neatentia la parcare in garaj am smuls antena. 

Modulul in care este antena radio contine si antena GPS cu cod 1J0 035 507 si 3 mufe. Am gasit pe ebay codul 1J0 035 498. Stiti cumva daca este compatibil codul acesta cu masina mea?

O alta varianta ar fi sa pun o antena radio simpla pentru ca nu folosesc GPS-ul instalat pe masina ca este muuult depasit.

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa schimb antena originala de la un passat 2002 cu una shark originala dar care sa se potriveasca mufa

Astept coduri pentru aceasta antena shark.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti multumesc pentru raspuns dar nu ma ajuta acest site. ( in acel site se gasesc antenele tipurilor de masini avand codul aferent nicidecum ca o "antena shark de golf 5 cod ........ se potriveste la passat 2002" cod...............)

Modificat de bog49
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar crezi ca e cineva care sa stie tipurile de mufe? Mai usor cauti poze pe net cu diverse tipuri de antene si apreciezi mufele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma asteptam la raspunsuri de la cei care au facut trecerea de la cea cu bat la shark.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

in iarna am vrut sa dau zapada jos de pe plafon si am dat peste antena si s`a rupt.a mai ramas pe plafon garnitura si din ce am vazut avea un surub in ea in care statea fixat restul ansamblului.am reusit sa o pun la loc cu silicon dar de atunci nu mai prind nici un post de radio.ce se mai poate face si poate un DIY la problema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

C o s m i n

Pai ce sa faci? Alta antena.

Despre DIY... prin topic te-ai uitat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adica alta antena cu suport cu tot ? tot ansamblul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

C o s m i n

Pai ma... iti par tie piese independente, aplificatorul si carcasa?

Normal ca e cu totul.

Sa zicem ca de batz nu ai nevoie, daca al tau e bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

va salut.am schimbat un rcd 300 cu un rcd510.nu eu ci la o firma de montaj unde nu a adaugat vreo mufa sau altceva decat a bagat cablul de la rcd 510in mufa antenei unde era rcd300..acum la rcd 510 am semnal mai slab si prind posturi mai putine.ce e de facut?eu ma gandeam sa ii montez o antena shark poate ii imbunatateste semnalul.stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CAte mufe are RCD 300 si cate rcd 510? Are vreo eroare la diagnoza?

In meniul secret, ce apare la starea antenelor ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer?nu ma pricep si doar m-am uitat la ce au facut ,,meseriasii acolo,,.radioul e cuplat in asa fel incat atunci cand iau cheia din contact sa se opreasca definitiv(era nevoie de alt can si nu aveam banii necesari in acel moment).la diagnoza nu aparea nici o eroare.iar cu meniul secret...nici nu stiu ce ala!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit sa cumpar o antena shark .zice ca are si amplificator in ea.din poza vad ca ies 2 fire din antena(unul e cu mufa iar celalt e un fir rosu).oare sa fie cu amplificator?stima   post-115991-0-83488600-1400437278_thumb.

-sau sa iau acest amplificator? post-115991-0-14439000-1400437591_thumb.  

-mentionez ca nu am nici un fel de antena pe capota

Modificat de fox6200
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!