Jump to content

faruri de golf IV pe golf III


BogMW
 Share

Postare recomandată

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • CGeorgescu

    12

  • Ciucur

    6

  • WSN

    3

  • kisslorand

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

:study: Fac mult, boierule, da' cu banii ce-i dai pe faruri, nu mai bine iti "tragi" un REMUS de nu mai doarme toata strada? :bounce:

La C&C farurile erau 9,7 mil. in Decembrie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, farurile gen Golf IV arata super. Dar sunt foarte scumpe. cam 200euro/buc parca ... foarte mult. De 400 de euro imi iau super cauciucuri. :study:

Am auzit pe cineva ca farurile de Golf IV (nu "gen Golf IV" ci chiar Golf IV) se pot monta foarte usor pe Golf III. O fi pe bune?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.... nu stiu daca merge, dar stiu ca nu sunt cu mult mai jeftine.

un far "de serie" pt Fabia costa in germania 165eur, si e mult mai simplu decat unu de Golf4. :study:

Bog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda...

Oricum, mie-mi cam iesise din cap ideea sa-mi pun faruri de golf IV pe a mea. Intai sa o vad cu amortizoare Bilstein, cauciucuri de vara adevarate, toba beton si eventual scaune adevarate. Astea de golf III sunt cam "cuminti".

Chiar, ca mi-am adus aminte. Vinde cineva proiectoare de Golf III? Ca eu acum am reflectorizantele alea naspa....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa pui faruri de golf IV pe III trebuie sa-ti modifici aripa. Si nu stiu daca merg aceleasi motoare pentru reglat inaltimea. Ce castigi la pod pierzi la vama...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut...e prima data cand scriu pe acest forum...in legatura cu farurile de golf4...nu merg direct pe golf 3...sunt putin mai "ascutite" inspre grila decat cele de golf3,poate o capota bad-look sa preia spatiul ramas...acum nu vreau sa ma contrazic pe mine insumi,dar nici eu nu stiu ce sa cred...uitati-va pe www.pocketrocket.ca,la vw tech sau asa ceva(sectiune cu sfaturi practice),si acolo e dat pas-cu-pas procedeul de montare a farurilor de golf 4 pe golf 3:cum se taie din carcasa ventilatorului,cum se gaureste tabla,etc...in cele din urma,arata f bine...acum nu stiu cum se intampla de se potrivesc acolo la grila...parca n-ar fi de golf 4...nu stiu ce sa cred...uitati-va si voi si spuneti-mi ce parere aveti...noroc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Roadrunner, bun venit pe forum!

Da, cam stim ca farurile de MK IV nu merg pe MK III fara modificari... Eu unu' cu banii aia imi iau un alt motor (de fapt, in 2-3 saptamani imi vine un 2.0 16V :( Imi lipseste inca ECU, si o chiulasa de 1,8 16V dar se rezolva in timp... Or fi aratand farurile alea misto, da' caii de sub tine... :(

PS: Daca se poate, completeaza si rubrica "location", ca sa stim daca suntem vecini au ba...

Puiu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Roadrunner,

Super site-ul. Intr-adevar, din ce zic baietii pe acolo, ar trebui sa fie foarte simplu de schimbat farurile.

Totusi ramane problema banilor. :( De banii aia sunt destul de multe alte chestii de pus pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Sunt de acord cu BogMW. Un golf 3 cu faruri de 4, nu 4-look, arata super meserie. Uitati-va la asta (a lasat diferenta pana la capota asa, numai bine sa ne dam si noi seama cam cat de mare e :):

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

am 1preten care are 1 motor de vr6 cu tot ce trebuie la el vrea cineva???

si apropo de faruri am gasit cu 1,7 perechea de faruri de g4 dar aveau urechile rupte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Referitor la inlocuit farurile de pe golf 3 cu faruri de golf 4 ce parere aveti?

E complicat? Eu am gasit faruri de golf 4 la 150 $ perechea.

Am citit ce scrie pe situl ala din Canada si nu pare complicat.

Daca nu ar fi mult de lucru m-as risca. Oare e legal sa le schimbi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acel site din Canada iti explica cum sa pui farurile de Golf4-look pe masinile model american. Cam aceleasai adaptari ar trebui sa faca ei si daca pun faruri normale de Golf3 fabricate pt Europa. Atentie, aceasta confuzie exista de mult timp pe forum. Exemplele/explicatiile de acolo se refera la montarea farurilor pt modelele europene pa masinile Golf3 fabricate pt State.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ermmm... eu am Mk.III american. Made in Mexico, cu tot sistemul de control al emisiilor pentru California ( e peste Euro 4 ;) ) si farurile sunt absolut standard, mai putin mufa sistemului electric. Deci si cele de IV-look se potrivesc perfect, fara modificari.

Din ce am vazut la canadieni pe site, e vorba chiar de faruri standard de IV.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci intrebarea mea ramane?

Se pot inlocui farurile de golf 3 cu faruei de golf 4?

Cat de legal e?

Cat de greu e?

Va rog detaliati un pic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar nu stie nimeni sa imi raspunda la intrebari? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista faruri de golf 3 cu look de golf 4. nu se face absolut nici o modificare la masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am in proiect asa ceva.... astept poporul sa vad dc mai trebuie ceva sa le pun. trebuie decupat dun suportul de far ala de plastic astept pe cineva care vrea sa-si faca si-l ajut cu mare placere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca merg facute adaptarile de faruri G4 pe Dacia, de ce nu s-ar putea adapta si pe G3? :)

Iata dovada :

p10100011zzzz6yk.jpg

Parerea mea este ca dau mult mai bine cele originale de G4 *sunt mai mari( decat cele custom de G3 style G4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Voinea" - farurile FK sunt set(adica 2) la banii aia? daca da sunt super bine la bani....( nu de alta da au aparut si angel eyes pt ibiza 2 :D )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

hai nu indrasneste nimeni sa facem asa ceva???? ajut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Voinea" - farurile FK sunt set(adica 2) la banii aia? daca da sunt super bine la bani....( nu de alta da au aparut si angel eyes pt ibiza 2 :D )

<{POST_SNAPBACK}>

Am montat pe masina mea exact modelul de care pomenesti. Se vand numai la set.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Valentin.

Exista vreo diferenta? Se vede mai bine? Sau doar optic ajuta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

vreau sa-mi fac modificarea asta

cumpar 1far de golf4 DREAPTA CU PROIECTOR

am de stinga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!