Jump to content

Scheme electrice Golf3/Vento


paul_ral
 Share

Postare recomandată

in acest caz s-ar putea ca vechiul proprietar (asta banuind ca nu ai cumparat-o in 93) sa fi pus sigurante pe cablurile care vin la cd player.Ti-am atasat schema electrica cu firele de la mufa de alimentare a radioului.Culorile cablurilor sunt prescurtatrea din engleza.

post-30655-1254553014_thumb.jpg

post-30655-1254553129_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare, va rog sa ma ajutati sa mi montez o lampa aditionala frana pe haion, nu stiu unde trebuie sa o leg. va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tragi 2 fire de la o lampa spate, unul masa si altul de la becul pentru frana, eventual masa o iei de undeva de pe hayon. In general firul de masa are culoarea maro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare

am o rugaminte

vreau sa montez un radio casetofon original de golf 3 pe o skoda

datimi si mie va rog schema de la mufele radioului

nu stiu unde si cum sa fac contactele

multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate te ajuta poza asta. Pe mine m-a lamurit.

post-30734-1254772398_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi.... vwasi

am reusit in final sa montez cass-ul

este buna schema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal,cu revenire,am nevoie daca este sau are careva o schema electrica cu iluminatul din interior cand deschis usile,merge numai direct de la buton,cand pus pe pozitia sa se aprinda cand se dechide usa,nu se deschide,nici la portbagaj nu se aprinde lumina,si nici lumina de la bricheta,si din cate am inteles cam toate au acelasi + si vreau sa stiu si eu unde in panou vine legat,sau o schema totala....am verificat contactele din stalpi,par sa mearga....un ajutor umanitar ar fi bine venit,am urmarit cam toate topicurile de pe forum si nu am gasit rezolvare la problema mea,ms

imi cer scuze,am gasit un topic cu aceasta problema,am sa postez acolo,dar rog daca are cineva o schema elactrica in totalitate de la vento motor 1.6 in orice format electronic,carte.....mazgalituri pe hartie,dati-mi un PM si ne intelegel noi cum sa ajunga si in posesia mea,ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu eu ,exista un releu de temporizare pe becurile din plafon, si poate el e de vina avand in vedere ca iti merge doar pe direct ,iar cat despre usi pot sa-ti spun cu siguranta ca fiecare intrerupator este montat separat astfel ca si in cazul in care se strica 3 din cele 4 intrerupatoare tot ti se aprind becurile de la ultima usa.

Iata si schema electrica a becurilor interioare si intrerupatoare.,sper sa-ti fie de folos.

post-30655-1254917519_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multam de schema,am prins un habar,dar nu vad pe schema nici un releu,singurul gen releu este acel buzer care avertizeaza daca ai farurile aprinse si ai deshis usa,sa vad ce rezolv,ma pun iara sa ma lupt cu panoul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am analizat schema si m-am aruncat in actiune,probelma la mine ii ca firul maro/galben ce vine de la F2-1 nu duce nici unde,in sensul ca duce doar intr-un suport fara sa aiba continuitate,am atasat poza sa vedem poate imi trimite cineva o poza cum ii la el....sa vad,totusi unde vine acel fir maro/galbem cu mufa alba.....sau ce pleaca de la el,ms C:\Documents and Settings\pac2bang\My Documents\My Pictures

nu am reusit sa aatasez si poza,daca-mi explica careva cum,am sa o postez,ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-ar interesa si pe mine........un un golf 3 sdi.....raman dator.....ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

As dori si eu un mail cu scheme electrice; liviu_petrasc@yahoo.com

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma intereseaza si pe mine schema electrica a blocului de lumini si a butoanelor de faza scurta si lunga.

presupun ca prin mutarea unui singur fir ramane aprinsa faza scurta cand dau faza lunga, am vazut ca unele masini au blocul de lumini prevazut cu aceasta functie sa ramana sau nu faza scurta aprinsa cand aprinzi faza lunga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal,poti sa-mi trimiti schema electrica legata de cipul din cheie si cititorul pt golf3 pe robeaska@yahoo.com?

mersi

Modificat de bordo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut paul_ral .Am ceva probleme cu sistemul manual de reglaj al farurilor.Ai cumva o schema electrica pt asa ceva ??Te rog trimitele pe mail.Multumesc si :vinemosul:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare, Paul, ma poti ajuta si pe mine cu o schema electrica la un modul de comanda pt inchiderea centralizata? Am prezentatAICI mai pe larg despre ce este vorba. Mai exact m-ar interesa semnificatia pinilor, sa stiu fiecare unde trebuie legat (ca vreau sa-i refac cablajul).

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Serbeniuc Ioan Bogdan

Eu doresc ...sunt curios

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari, Caut schema electrica pt incalzirea in scaune la un golf 3 tdi din 94

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ma ajuti si pe mine pls...numi merg pozitile pe dreapta nici fata nici spate...ce trebuie sa schimb? (nu cred ca sunt arse becurile,deoarece s-au oprit amandoua in acelas timp)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica sigurantele (9daca nu ma insel, nr.8)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!