Jump to content

Scheme electrice Golf3/Vento


paul_ral
 Share

Postare recomandată

@paul_ral multam fain

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare (aiurea fara sectiunea BAZAR) pe 24 am luat un caine si mia crapat far stanga si chestia aia de sub grila (bagheta de prindere, dupa manual) mia sifonato un pic acum caut far si bagheta help pls

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Am vazut ca sunteti chiar priceputi. Am si eu nevoie de putin ajutor de la voi. Fratele meu si-a cumparat un Seat Toledo, motor 1,9TDI, motor 1Z, are tot pe el de la Wolkswagen. Problema la el este inchiderea centralizata care nu merge de fel. Inchiderea estre la fel ca la Vento, defapt masina mi se pare un W Vento cu alta haina. Asa ca v-as ruga mult de tot daca aveti o schema de la inchiderea centralizata de Vento din 1996 incoace, ca sa ma ghidez.

Asta e prima rugaminte. Cea de-a doua este, unde Dumnbezeu se gaseste modulul de inchidere centralizata si cel cu receptia infrarosu de la telecomanda.

Si in cele diin urma , cum se reprogrameaza telecomanda asta cu infrarosu, ca la el i-a adus-o cu batriiile epuizate.

Toate aceste rugaminte le fac pt ca eu mi-am montat pe masina mea cheie tip briceag si vreau sa-i pun si lui, numai ca la el nu merge inchiderea, nici macar din cheie. El a masurat si nu-i vine deloc curent in spate, pe nici un fir, si ma gandeam ca poate e vreo siguranta arsa, dar in blocul de sigurante toate-s bune , da eu ma gandeam ca poate siguranta e in alta parte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu exact la vento dar la g3 inchiderea se afla in portbagaj sub tripla din dreapta si este vacuumatica iar telecomanda actioneaza radio si nu in infrarosu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai la fratemeu e pe infrarosu.Stiu ca e in spate pompa cu partea electronica dar nu cred ca in aia are integrata si receptorul telecomenzii, cel putin asa cred ca nu am vazut dar din schemele ce am mai cercetat, s-ar parea ca este in alta parte. De aceea am si intrebat, vreau parerea cuiva care are un Vento ca Seat Toledo e copiat perfect dupa Vento, e un Vento cu alta palarie si cu sigla de Seat. Va rog mult ajutati-ma cu o schema ceva ca sa nu umblu de nebun. Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Circuitul pentru inchiderea centralizata este pe vacuum, iar pompa este situata in portbagaj, pe partea soferului, sub mocheta ce imbraca laterala. Cat despre schema da-mi pe pm mailul si iti trimit schema existenta pe varianta SUA (jetta3).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

as fi foarte recunoscator pentru schema lectrica pentru oglinzi electrice si incalzite. mail: electrobeat85@yahoo.com. multumesc mult o zi buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Poate te ajuta asta:

post-12725-1246361776_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

D-l Paul spuneati ca ma puteti ajuta si pe mine in legatura cu inchiderea centralizata de pe Seat Toledo, am enuntat problema mai sus. Sau daca e oricine altcineva care stie, va rog mult de tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

as fi foarte recunoscator pentru schema lectrica pentru oglinzi electrice si incalzite. mail: electrobeat85@yahoo.com. multumesc mult o zi buna

Schema e in prezentul topic la postul nr. 77

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inecrcat sa mares poza si mare lucru nu am reusit :))( ptr schema. daca are cineva o poza mai mare ar bine. multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mi-am dat seama ca nu poate fi marita. O trimit pe mail

Modificat de paul_ral
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc mult. un mare domn. toate cele bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

D-l Paul, revin si sper sa nu va su[arati pe mine. Fratele meu are Seat Toledo si pompa la seat, este cu 3 fire si nu cu 5 cum este la VW, ceea ce ma face sa cred ca trebuie sa mai aibe un modul de comanda, dar nu stim unde este ca l-am cautat innebuniti. Nu am gasit nici macar modulul ala unde vin senzorii aia de infrarosu din oglinda retrovizoare, cei care receptioneaza semnalul de la telecomanda. Daca puteti face cumva rost de schema v-am fii fffffffffffffff recunoscatori. Am masurat tot si nu-i vine curent nici in pompa, pe nici un fir, si nici in portiere, mentionez ca in portiera de la sofer intra 6 fire responsabile cu inchiderea centralizata, 3 la microcontrolerul acela din actuatorul pneumatic si trei pt comanda inchis deschis. Acum problema este ca nu avem deloc tensiune, pompa am desfacut-o si este intr-o stare ireprosabila, nu este oxidata , nimic. Eu personal cred ca trebuie sa mai fie o siguranta responsabila direct cu inchiderea centralizata, ascunsa pe undeva, dar nu stiu unde e. Am atasat si 2 poze cu pompa cu pricina, este exact ca cea din poza inclusiv aceeasi serie. Am mare nevoie de o schema de la seat, poate fii si completa ca nu ma supart deloc, cu atat mai bine. Va multumesc anticipat si sper sa nu va fii creat neplaceri ori suparare. Numai vine, stima si respect.

post-49974-1246649169_thumb.jpg

post-49974-1246649178_thumb.jpg

Modificat de silicipi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna, se mai dau scheme de golf 3?

Modificat de Andrei Alex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Andrei Alex, te interesează o schemă anume sau toate :) ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, paul_ral, te rog daca ai sa imi dai si mei o schema electrica de climatronic, mentionez ca eu am tasta econ in partea dreapta, nu OFF. ce am gasit pe forum la sectiunea climatronic mi se par ca nu potrivesc. daca ma poti ajuta raman dator.:) ms anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) sal.am 1 prieten tot cu un golf 3 si are, cred eu, o problema.cand calca frana si semnalizeaza in acelasi timp, nu s mai aprind luminile de semnalizare si scoate 1 sunet in bord. e posibil sa faca masa 1 fir sau sa fie oxidat? eu i-am zis ca poate sa fie d la 1 releu dar nu m-am intalnit cu probl asta al golful meu si nu prea stiu c sfat sa-i dau... voi c spuneti. ca exemplu la probl asta, s mai intampla la logan_urile care sunt p taxiuri am observat. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, paul_ral, te rog daca ai sa imi dai si mei o schema electrica de climatronic, mentionez ca eu am tasta econ in partea dreapta, nu OFF. ce am gasit pe forum la sectiunea climatronic mi se par ca nu potrivesc. daca ma poti ajuta raman dator.:( ms anticipat

ai si releu care vine in tablou de sigurante la pozitia 1 are pe el numaru 105

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am releul, ia legatura cu sorin74, el are climatronic pe masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Am rezolvat cu inchiderea centralizata de la Seatul Toledo al fratelui meu. Pompa e simpla, are 3 fire dintre care unul maro care este masa, unu rosu cu dunga albastru pe care e comanda de inchis, cu plus mentinut 4 sec, iar celalat rosu cu dunga verde care comanda deschiderea, tot cu plus 4 sec. I-am montat o cheie de tip briceag de pe piata si i-am pus cutiuta de comanda in spate langa pompa, un plus permanent am luat de la lampa din portbagaj, si acum merge brici. Mie nu-mi venea comanda la pompa deloc. Am gasit releeele care comandau pompa in fata la picioarele pasager, chiar in spatele torpedoului, dar cutia inchiderii centraliz cu receptoarele infrarosu ale cheii sunt undeva in mijlocul bordului, si e ffff greu de ajuns la ele, tre sa dem ontezi tot bordul. se pare ca are o siguranta ceva pt ca modulul ala nu lucra deloc. Pt cine mai are nevoiie, sa ma contacteze si ajut cu placere. Mi-au fost de folos si schemele de la inchid central a W Vento. Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare. am si eu o rugaminte: o schema electrica ptr geamuri dar varianta in 4 usi, mai exact configuratia pinilor de la mufa. am achizitionat macaralele si butonul din consola, dar in buton nu am mufa "mama" care intra, trebuie sa fac eu adaptare cu papuci. as fi ff recunoscator. multumesc mult. o zi buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

O schema electrica pentru maneta MFA se poate gasi? Ma intereseaza semnificatia celor 4 pini de la mufa in vederea legarii lor direct in ceasurile cu MFA. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!