Jump to content

Passat B1 din 1978,mai are cineva ? :-)


adrian83
 Share

Postare recomandată

este la iesire din timisoara spre sacalaz pe partea stanga dar fi sigur ca nu o sa te lase sa iei. oricum bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ cera - nu am schimbat motorul, doar i-am dat un tune-up la sange. un motor bun il gasesti la preturi in jur de 200 - 300 euro asa ca mai rentabil sa cumperi o masinuta cu totu la pretul asta, lovita sau eu stiu cum si ai piese cat cuprinde atunci. eu am avut un motor de vanzare dar saptamana trecuta lam dat :( era 1.6 diesel fara turbo dar avea numai 120000 Km reali. lam dat pt un motor 1.9 TDi de golf 3 care avea distributia sarita de la punct si 150 euro. acu sa vad ce pot face din el. ideea e k la al meu iam pus turbo, pompa de injectie de motor 1.9 pe 1.6, filtru sport, toba sport, blow-off valva, intercooler, etc etc si am reusit sa scot 153 de cai din el si saracu are aproape 1.000.000 KM =)))

am un far pt b1... daca e interesat cineva e in stare buna. restu mai am piese cat cuprinde dar pt B2 inclusiv piese de motor diesel 1.6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am uitat sa mentionez - farul de b1 e pt dreapta si e din acela dreptunghiular. @ opresse daca ai nevoie de el til donez cu placere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@solo_spirit, mersi mult, acuma sun pe bunicu-meu sa vad care dintre faruri ii spart. farul tau e ca si asta din poza, nu? mersi mult!!!

@alinelu2006 mersi mult, o sa trag o fuga cand am putin timp liber.

p.s. zilele astea o sa merg la sat si o sa fac poze la masina sa va dati cu parerea, daca merita reconditionata si cat credeti ca o sa ma coste toata distractia. tin sa precizez ca pana acuma a fost curatata de rugina de 2 ori. si acuma iar a inceput sa apara rugina :( imi place mult masina, dar rugina asta imi da toate ideile peste cap :(

14-Volkswagen-Passat-B1-restyling_large_dettaglio_articolo.jpg

Modificat de opresse92
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@solo_spirit, am vb cu bunicu-meu si mi-a zis ca farul stang e cel spart, dar nu-mi strica sa am unul drept de rezerva. te contactez eu si ne punem de acord. mersi mult inca o data!

tu nu sti, o antena de b1 de unde pot gasi? sau de la ce masina se potriveste? mersi anticipat!

mai ceva, masina are niste rugine pe aripi, pe capota mai are ceva si presupun ca si dedesupt... ai idee cat poste costa aproximativ sa o scap de rugina? ca dupaia as vrea s-o fac cu plastidip pana am ceva bani sa ii trag o vopsea ca la carte.

Modificat de opresse92
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit pe un stick usb niste poze cu batrana mea :D

img1138mb.jpg

img1136agc.jpg

img1137w.jpg

img1139b.jpg

Modificat de R_a_z_v_a_n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumusica "batranica", ar merita o re-vitalizare si un lifting....

Rar se mai gaseste modelul asta, mai ales pe strada, succes cu proiectul.....cu siguranta Merita salvata !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumusica "batranica", ar merita o re-vitalizare si un lifting....

Rar se mai gaseste modelul asta, mai ales pe strada, succes cu proiectul.....cu siguranta Merita salvata !

vorbind cu un prieten, m-a sfatuit s-o trec printr-o sablare, curata de vopseaua pana la tabla si dupaia sa curat toata de rugina ca la carte

Modificat de opresse92
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de acord cu passatu'mosule , merita reconditionata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi am venit la sat cu gandul ca o sa sudez puntea spate, dar de dimineata a inceput sa ninga si nu am mai reusit sa rezolv nimic, in schimb am facut cateva poze si am zis sa vi le arat si voua.

img0010uh.jpg

img0012vm.jpg

img0011nd.jpg

img0013rj.jpg

img0015hbp.jpg

img0018tbv.jpg

img0019wl.jpg

bordul s-a copt rau, ultima oara cand l-am vazut, era mai bun. oricum cred ca se poate rezolva, sunt firme ce se ocupa cu asa ceva, le imbraca cum vrei tu ...astept pareri si sfaturi :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Se vinde cu 500 Euro masina!

Cine este interesat poate sa ma contacteze in privat. o zi faina!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut ! am un passat din 79 si as dori sa il reconditionez. de unde pot sa fac rost de niste parti de caroserie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! am un passat din 79 si as dori sa il reconditionez. de unde pot sa fac rost de niste parti de caroserie?

se gasesc foarte greu piese pentru modelul asta, trebuie sa ai noroc mare sa gasesti o caroserie ca asta..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adevarat ce spui dar mai gandeam ca poate am noroc si gasesc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!