Jump to content

Difuzoare Golf3/Vento


tune
 Share

Postare recomandată

Cu un difuzor de 10 maybe ;) sau un alt tweeter.

E nevoie de mufa iso? ; din cate am inteles pioneer-ul nu are.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DEY_tm

    53

  • taz21

    52

  • phun

    42

  • sonnic53

    35

Top Posters In This Topic

Posted Images

ca recomandare, un player bun (parerea mea, nu neaparat pt ca am eu...) este LG LAC 5900R, are tot ce vrei, putere, reglaj: basi, medii, inalte, reglaj separat pt subwofer, fata/spate, stanga/dreapta, USB (suporta stick pana la 4Gb), iesire preamplificata...si lista poate continua. Cunoscatorii ma pot contrazice, dar de cand il am pot sa spun ca sunt foarte multumit de el, si in plus, mai are si culoarea luminilor din bord originale....

Modificat de f@ne_tm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca recomandare, un player bun (parerea mea, nu neaparat pt ca am eu...) este LG LAC 5900R, are tot ce vrei, putere, reglaj: basi, medii, inalte, reglaj separat pt subwofer, fata/spate, stanga/dreapta, USB (suporta stick pana la 4Gb), iesire preamplificata...si lista poate continua. Cunoscatorii ma pot contrazice, dar de cand il am pot sa spun ca sunt foarte multumit de el, si in plus, mai are si culoarea luminilor din bord originale....

Sorry, sare din bugetul meu :D si nu imi place design-ul deloc. Liniile la pioneer sunt fine, stilate, contrastul dintre butoane si carcasa bine gandite, butoanele abia ies in evidenta. La lg parca au luat baietii o buca de plastic si au bagat acolo sa fie "di tati" cat mai aprins, cat mai colorat, e un adevarat steag. Stau prost la finisaje dar e normal, lg-ul are la activ o gama incredibil de larga de produse... electrocasnice, electronice, hardware it, etc; deci atentia la detalii e destul de insignifianta pentru ei.

Imi pare rau e defect professional ...advertising.

Desigur caut calitate insa uneori degeaba daca nici nu iti vine sa te uiti la el cand cauti o melodie :D

(la banii astia mi-as lua tot un pioneer ... cu usb desigur)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as lua pioneer-ul ala de care ai zis tu pentru ca e negru si luminat cu verde.Da bine cu restul bordului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as lua pioneer-ul ala de care ai zis tu pentru ca e negru si luminat cu verde.Da bine cu restul bordului.

Crede-ma asta mi-a luat si mie ochii :D

Avertisment

QUOTE / REPLAY (citatul) ajută c

Modificat de taz21
Data viitoare direct warning
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi am inceput cum ziceam sa imi iau din boxe ca sa umplu spatiile goale din masina si m-am gandit sa incep cu cele de 10 cm din bord , si mi-am luat o pereche de difuzoare , marca nu conteaza oricum nu-s asa de incantat de ele si colac peste pupaza ce sa vezi , eu cand le-am luat m-am uitat la inaltimea lor sa nu fie de neam prost sa nu imi incapa insa cand sa le bag adineauri asta din stanga a intrat ea cu chiu cu vai dar aia din dreapta neam , ma uit la boxa veche si la cea noua , au aceeasi inaltime dar ce sa vezi panarama noua are ditamai magnetu care e mai LAT decat la cea veche si se sprijina in canalu ala de la ventilatie , numai nervi sunt , nu stiu ce sa fac . am 2 variante dupa cum m-am gandit eu : ori modific suportul difuzorului din dreapta astefel incat sa stea mai inalt si sa modific si grila sa stea mai sus (se poate face , am vorbit cu cineva) ori le pastrez pe astea sa le folosesc in alta parte si iau altele (in portbagaj ma gandeam sa imi iau un difuzor mare de bass si sa fac eu incinta si poate le incorporez si pe astea in incinta ) voi ce ma sfatuiti?

"Regulament- orice propozitie

Modificat de taz21
Te rog scrie mai ingrijit.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai, ai gasit cea mai buna solutie.. baga-le pe undeva, prin portbagaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei care au mp3 auto cu Front AUX-in (ca Pioneer-ul din postul de mai sus)si nu mai vor sa tina cd-uri in masina se poate conecta cu un mp3 player (usb)si un cablu (cu aceeasi mufa la ambele capete).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au venit :D.

Am montat casetofonul... treaba de 5 minute cu sistem "antiprost" (adaptor care era si mufat corect si a venit in pachet) :beer:

Boxele nu leam pus inca dar fata e cu un milimetru cred mai mare 167 are fata... vad maine cum fac cu ele. Are cineva vreo sugestie? nu as vrea sa renunt la fete pentru nimic in lume :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei care au mp3 auto cu Front AUX-in (ca Pioneer-ul din postul de mai sus)si nu mai vor sa tina cd-uri in masina se poate conecta cu un mp3 player (usb)si un cablu (cu aceeasi mufa la ambele capete).

Eu am cu aux,dar intrebarea este,cum e calitatea sunetului de pe mp3 player?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La fel ca cel de pe cd pt. ca setarile facute pe sunet sunt valabile pt. CD/TUNER/AUX

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

calitate a sunetului mult superioara cd_ului. eu am avut o perioada iPOD-ul conectat si s auzea smecher rau. doar o problema este: de fiecare cand scoti fatza la cass tre sa scoti mufa de la aux si asta poate deveni 1 lucru silos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata instalarea ;) M-am chinuit putin cu fetele, am taiat din ele putin ca sa poata intra, stau cam ciudat dar totul e fixat calumea... nu vibreaza nimic si se aud bestial :lol:

Am facut si cateva poze :lol: http://picasaweb.google.com/sergiu.vidrascu/Masina#

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tomoiaga Marius

Salutare lume, am adunat si eu ceva banuti si vreau sa imi iau niste boxe in masina dar vreau sa cer niste pareri.

Am un mp3 JVC 401 si vreau sa imi iau boxe pt usile fata si pt spate ovale (nu in usi spate).

model pt usile fata :Magnat Edition 162

pt spate : Magnat Profection 694

sunt ok ? doresc sa specific ca vreau sa le montez fara amplif. Astept pareri.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea e ca pentru usile din fata sa`ti iei niste difuzoare tip sistem.Am avut niste magnaturi in 3 cai pe fata si pe basi se auzeau mai bine alea OEM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca te uiti prin magazine o sa gasesti player-ul mult mai ieftin. pti sa tragi o privire aici:

http://www.altex.ro/catalog/index.jsp?cata...mp;itemId=6623# - la asta nu se mia adauga banii pe livrare, deci economisesti 20 lei + ca il cumperi personal si vezi daca are defecte.Parerea mea este ca sa cauti in cat mai multe locuri inainte sa-l cumperi ca nici nu stii peste ce oferta de sarbatori dai si il i-ei la super pretz :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Omu a zis ca deja are player-ul,ii trebuie doar difuzoarele ^ ^.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare lume, am adunat si eu ceva banuti si vreau sa imi iau niste boxe in masina dar vreau sa cer niste pareri.

Am un mp3 JVC 401 si vreau sa imi iau boxe pt usile fata si pt spate ovale (nu in usi spate).

model pt usile fata :Magnat Edition 162

pt spate : Magnat Profection 694

sunt ok ? doresc sa specific ca vreau sa le montez fara amplif. Astept pareri.

Multumesc anticipat.

Salut, eu am un radio-cd player JVC KDG-341 (nu'i scump si se aude bine), MAGNAT Ultra 690 pe spate (dupa un timp a trebuit sa schimb chestia aia p care erau prinse pentru ca nu le-a mai tinut), suna super tare si fara amplif, pe fata am vrut tot MAGNAT dar nu am gasit asa repede si daca nu imi luam in ziua aia muream, asa ca mi-am luat o pereche GROUND ZERO GZTF 165MK2 si nu imi pare rau, suna tare de tot. Am gasit ulterior si pentru usi fata dif-uri MAGNAT, nu stiu ce sa zic, erau 90 ron si pe langa astea care le am acuma ... daca e dupa pret atunci spune tot ;)

Pentru cei care au mp3 auto cu Front AUX-in (ca Pioneer-ul din postul de mai sus)si nu mai vor sa tina cd-uri in masina se poate conecta cu un mp3 player (usb)si un cablu (cu aceeasi mufa la ambele capete).

Salut, eu am JVC KDG-341 si am pus pe AUX IN un MP3 PLAYER SONY, nu am fost multumit de calitatea sunetului si mai mult daca eu ascultam de obicei pana la 30 (din 50 la volum), cu MP3-ul trebuia sa ii dau peste 40 sa ajunga la aceeasi putere in boxe si ti-am zis s-a auzit prost, parerea mea e ca CD-ul e mai bun, acuma depinde si de PLAYER

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o problema daca ma poate ajuta cnv....am nevoie de ceva poze cum sa scot casetofonul original...si ca sa imi montez boxe in usi...trebuie sa dau jos plafonu de la usa? sau se poate direct?...astazi mi-am cumparat si eu un cd-player JVC si 2 boxe JVC....si as dori sa stiu cum sa le montez :blink: multumesc mult

Update: am gasit cum sa fac cu usa...dar nu stiu cum dau jos casetofonul original plz help

Modificat de cynk42
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, e simplu, pe margini (stanga - dreapta) are cate 2 gauri, faci tu un fel de U (adica 2 U pt ambele parti) din sarma tare si impingi niste clame prin gaurile alea si tragi cas-ul cu tot afara. Eu asa am facut, bafta :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, imi baraie tare difuzoarele spate cand ascult muzica, in special la bas, a rezolvat cieva problema? Please help

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai cum sa vii astazi la intalnire, ca te pot ajuta eu. este la 2 in parcarea de la chimie(vis-a-vis de iulius mall).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!