Jump to content

Sablare bujii?


MikeRG
 Share

Postare recomandată

"Spune-mi unde, cand si cum as putea sa te'ntalnesc..." :D

Asta era un refren vechi, de demult... :bounce:

Acum, serios vorbind, cine stie unde se pot sabla, cum, daca se poate face si acasa...

:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu la moshie o incinta mititica de sablare, cred ca am putea s-o adaptam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...a, da, mitica mosie/hacienda/rancho a lu don mihai; ahora senor, ce sanse sunt ca membrii grupului sa beneficieze concret de asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Venitzi intr-un week-end, sapam in magazie, dezgropam sablatoarea, bem mici, halim bere.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cati km?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

55 de kilometri. Traseul: Buc- Fundulea, de acolo 5 km drum judetean asfaltat (slalom!), pe urma 15 km. autostrada, 2 km. macadam si .... Gata!

Hai bai tata... O bere.... Un mik... :bere: :drunk: .. Ha????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

raliu in toata regula, cu etape: macadam, asfalt, drum desfundat :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aia 2 km. inainte de moshie s-ar putea sa-i asfalteze in totalitate ashtia cu autostrada. Desigur ca primarul, PSD- ex CDR :)) trage spuza pe turta lui, ca tot vin alegerile, zice ca el asfalteaza.... Saaaaaanchi!!! :D

Luni cand am plecat de acolo era sa intru cu Trabantu' in mashinaria aia de facut drumuri, lucrau aia la 8 seara, avea becuri si becushtetze de ziceai ca-i ozeneu!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Spune-mi unde, cand si cum as putea sa te'ntalnesc..." :)
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e o suflare cu nisip sub presiune, care curata suprafetele metalice.. de obicei se face intr-o incinta pentru recuperarea nisipului, care e de un anumit fel.. o explicatie asa.. in viteza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e o suflare cu nisip sub presiune, care curata suprafetele metalice.. de obicei se face intr-o incinta pentru recuperarea nisipului, care e de un anumit fel.. o explicatie asa.. in viteza

mersi....sunt mai destept cu o definitie :salut:

Parca mai auzisem ceva de genul asta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mey :salut: .. da' dupa cate stiu eu trebuie un pistol special de sablat :) .. compresorul e sine nu e deosebit :P

incinta e pentru a recupera nisipul (de cuartz) :bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai mai tocmai asta spuneam eu in alt topic: a aparut si in rom PISTOLUL SPECIAL CU FURTUNELE AFERENTE... :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!