Jump to content

Suspensie Prea Moale Si Trepideaza Toata Masina La Denivelari


stefison
 Share

Postare recomandată

La noi (cel putin la masina mea ) nu se pune problema de stabilitate in crube. Chiar sunt multumit, mai ales ca am un amic care are tot un A6 2,5 quattro cu suspense sport si cand a mers cu mine chiar i-a placut cu se aseaza masina mea pe drum.

Problema e la gropite ..caci e zgomotasa ! Ca un exemplu daca trec peste un canal care chiar daca este la nivel cu asfaltul tot mai sunt mici diferente de nivel ..si in momnetul trecerii e deranjanta ca tremura asa ..nu stiu e un sentiment care cu un passat la acelasi canal nu l-am avut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Pentru cei care au nevoie de diverse documentatii service, va recomand un link util, cu mai multe capitole si documentatii diverse, inclusiv in lb engleza:

http://www.volkswagen.msk.ru/index.php?p=page01

Pentru diagrama fortelor de strangere a suruburilor suspensiei, gasiti pentru Passat (A6 stiam ca are aceeasi suspensie, deci s-ar putea sa fie bun si la Audi) la capitolul Suspension:

http://volkswagen.msk.ru/suspension/b5/b5_...p_1998-2004.pdf

Sper sa va fie de folos.

Modificat de catabeg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

pentru andrein:

plangerile cu suspensia le-am scris in 2004 cand avea Passatul... care aveam 90.000 km rulati toti in scumpa noastra tara Romania.

La Audi inca nu am probleme cu suspensia, doar ca se simte fermitatea ei...

Modificat de stefison
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ingerul_danutz

La mine, tot amortizoarele din spate paraie (trosnesc) sacadat (destul de tare) cand fac balans, sau cand apas pe coltul masinii in spate. Este acesta un semn de uzura? In rest in trafic nu mai le aud (probabil din cazua vitezei / sau k se ung amortizoarele).

Am gasit pe cineva care reconditioneaza amortizoare, renteaza aceasta metoda, mai le prelungeste viata cu mult?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!