Jump to content

DIPSTICK SENSOR


RaduI
 Share

Postare recomandată

VORBEAM DESPRE SONDA-JOJA. AI FACUT-O ? SI NU FACI SI PENTRU INTERESATI ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaduI

    27

  • notchman

    17

  • alexserb2000

    15

  • victori

    11

Top Posters In This Topic

Ba da.

Sa fie cu un singur bec indicatorul , care sa'ti arate temp limita, sau cu afisaj analogic, digital.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu indicator din ala normal, gen ceas, cu limba, si cu un bec de avertizare eventual

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci coane, se poate ce am zis mai sus ? Si se poate un pret ptr. 2 ? (pretul poti sa-l zici pe mail)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate , pretzul vi'l spun , si depinde cum am mai zis de pretzul pieselor folosite,

1*integrat 40mii lei

1*senzor 30 mii lei

1* pise electronice folosite 50mii.

1*indicator 100mii lei

Rasina epoxi 100 mii lei

Cutie-50 mii lei

Restu de chestii, ca papuci cabluri, etc 50-mii lei

Astea sunt pretzurile aproximative ale pieselor in comertz, putetzi verifica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Coane, mi se pare rezonabil. Evident + taxe postale. Te anunt pa mail daca / cand facem comanda ! ok ? :bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In loc de taxe postale , vin eu si vi le montez, de preferat intr'o sambata sau duminica.

Ce zicetzi.

Dar mai vreau sa stiu lungimea jojei de ulei , si diametrul tubulaturii in care intra.

La notch'ul meu stiu dar la broscutze nu, iar in CL nu sunt broscutze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jupane, ma interesez, s-ar putea sa fie la fel. Discutam detaliile, deci in principiu e vorba de 2, una ptr. mine, una ptr. Mike. Acum vorbesc cu el sa vad ce preferinte are el, la mine e clar, vreau sa montez indicatorul sub bord, in caseta separata (eventual si cu loc ptr. un indicator de presiune). Vorbim pe mail sa stabilim toate detaliile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In seara mi'a venit o noua oferta de pretzuri pt piese daca sunt modificari mari de pretz le postez maine pe forum.

Dupa cate vad eu sa-u aliniat si astia la euro.

Coane RaduI petru un senzor de temp al matale cred ca am piese, dar nu garantez ca am si pentru cel de al 2-lea care sa'r putea o sa sufere mici modificari de pretz.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

auzi explicati-mi si mie despre ce e vb ca poate vreau si eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este un senzor care masoara temp. uleiului, are forma jojei si se monteaza in locul ei, servind si ca joja.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nochtmane...bai pa nu fa drumul degeaba...adu si mie una :shock:

ca suna interesant :geek:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Coane Alexe, stai la coada bre ! :bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stau bre stau...da daca omul tot vine in bucx si da banii pe drum macar sa faca o treaba profitabila si pt el nu? :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ptr. mine si Mike am convenit sa ni le trimita prin posta, cu instructiuni de montaj. Apropo, ai la indemana o joja sa-i dam dimensiunile, ca eu ajung tarziu si pe bezna aia, mai greu cu masuratul !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bai tre sa scormonesc

am la Tgv 3 dar nici una aici...aaaa doar cea de pe masina...se poate ca eu nu merg cu ea acum...atunci prin posta nene si eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Coane Notchman, deci ai 3 comenzi ! (ai retinut ordinea .... :geek: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ho mai circotasi sunteti...pai ce io sar peste rind...e ca la coada la maxi taxi :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau si eu un senzor de temp ulei.bine inteles cand imi vine randu'. notchman anunta-ma si pe mine cand e gata ( al meu). radule daca vi le trimite vrem si noi sa le vedem.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SIGUR COANE. DE ARATAT, VA ARAT CEVA CAND S-O INCALZI VREMEA, CA ACUM MERG NUMAI CU MOTORUL RECE....PE LA VRE-UN "PARDON"... (pardon ca n-am fost pana acum - soarta....)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nochtmaneeeee...se pare ca ai de munca nene...hai nu mai sta la cafea si tigari si apucate de treaba :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bai se stringe lumea sa cumpere suport numar cu emblema VW forum...eu m-am bagat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se face , hmm, deci patru pana acum,.

Ma duc sa mai caud ceasuri suplim de Dacii.

Daca are altcineva alte pref ,spunetzi,

ex:

Afisare cu un singur bec care se aprinde atunci cand temp a depasit 110C.(mai ieftin putzin)

Ceas tip 'Mag'.

.

.

.

.

.

.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Boierule, la carcasa mea, lasa-i te rog, si inca un loc ptr. indicator presiune, eventual pune-l si pe ala, pentru cand o sa-mi pun si asa ceva. Se poate ? Diseara incerc sa masor joja...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!