Jump to content

2002 Seat Leon TDi Sport


Predator

Postare recomandată

Multumesc pentru raspunsuri.

Am acel pdf cu DIY pentru praguri (cel in care apar si primele 4 poze puse de tine).

Si mie m-e frica tot de acele gauri in praguri.

Eu sunt la stadiul in care am cumparat bata fata de FR, toate grilele si acum sunt setat pe bara spate si praguri.

Partea interesanta va fi la toate elementele de prindere, pentru ca se vor duce in 130 E, numai plasticaraie si surubele.

Nu stiam ca mai exista si alt tip de eleron pentru LCR/FR. Stii cumva ce cod are?

Link către comentariu

Bara am luat-o SH de pe ebay, in decembrie, din Germania si a costat 101E+30E plimbarea din BXL pana acolo. Are cele 3 grile de jos, iar grila mare avea un picior rupt si era pocnita. Asta nu e o problema, pentru ca o am deja cumparata+ cea cu "S". In rest, sunt toate prinderile ok. Mare atentie cand vrei sa cumperi bara SH, pentru ca (virgula), grila centrala are prinderile lipite la cald) topite si e mare riscul sa fie cateva rupte.

Eu am rupt/taiat bucata cu bucata cand am scos grila mare ai am reusit sa pastrez toate ciocurile care pleaca din bara, intra in grila si se topesc (vezi poze).

Trebuie doar sa o aduc in starea care a apare in ultima poza, adica sa o vopsesc.

post-10390-1265023440_thumb.jpg

post-10390-1265023467_thumb.jpg

post-10390-1265023492_thumb.jpg

post-10390-1265023533_thumb.jpg

post-10390-1265023569_thumb.jpg

post-10390-1265024680_thumb.jpg

Modificat de Roger
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Update:

1. Am făcut rost de un breather, dar cred ca o sa renunţ la ideea de carter superior atmosferic - la TDi scăpările de gaze s

Modificat de Predator
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Alte update-uri:

1. SuperPro polyurethane bush kit in OEM metal drop links: dsc05011i.th.jpg dsc05015q.th.jpg

2. SuperPro bush for lower engine mount (dogbone) - to suit Diesel engines: dsc05024h.th.jpg

Astept 1 W-E

Modificat de Predator
Link către comentariu

arata foarte bine masina acum....indraznete modificari...cred ca te-au costat ceva bani nu?

Link către comentariu

Multumesc! Da, au fost ceva bănuţi, dar nu o avere :)

După cum mi-am propus,

Modificat de Predator
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Dupa postul de pe topicul masinii mele si ce am vb pe PM mi-am dat seama ca esti priceput (cel putin fata de mine). Ti-am facut o vizita aici si am dat exact peste ce ma interesa ;). Imi plac modficiarile facute in scopul cresterii stabilitatii si te voi urma. Dupa ce schimb bucsele de la bascula urmeaza si la mine bara rigidizare sus si daca tot apare codul in poza cu cea OEM de LCR de jos... voi da un mail si la PBN :D. Spor in continuare si sa mai pui poze cu ce surubaresti pe la masina :Driver:

Link către comentariu

Salutare,

Chiar ai schimbato mult in ultimul timp si ii superba.

Am vrut sa te intreb in legatura cu Bara de rigidizare Wiechers-Sport faţă de unde ai cumparato si daca simti o diferenta. De unde ai luato si pretu daca poti sa mi-l dai, poate se gasesc in oras, nu?

Cu noile flanse si rulment cap telescop marca care ai puso ii ok? sunt bune, mai rezistente? Eu am fost pusa de la Febi si nu au fost grozave, adica nu au tinut mult cu suspensia sport. Imi poti da un pret?

Merci

Have a good time

Link către comentariu

bucsele pentru dogbone le-ai comandat direct sau prin vreun importator.....iar in acest caz, daca ai putea sa imi dai si mie un pm.

Link către comentariu

Foarte tare suportul pt ceasul de bord....column....asta caut de vreo sapt...ca m-am saturat de ceasul pe stalp care il am si vreau neaparat sa montez acolo unul digital pe centru..

U ai comandat suportul sau vrei sa il comanzi ??

Daca l-ai comandat zi-mi te rog la ce bani si de unde...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

frumoasa masina si modificarile de imbunatatire a stabilitatii ...asteptam poze cu bara montata:D

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!