Jump to content

Inca un Scirocco mk1:)


NighT
 Share

Postare recomandată

Salut...vad ca sunt destui posesori de scirocco...unii chiar documentatzi despre "inculpat"..:).Am si eu unul...si m am, gandit "sa ma apuc de ea"...Este vorba despre un mk1..din 1978, motor 1.6, ...si intentzionez sa l cosmetizez un pic..dar mai ales sa i pun un motor rau:)...astept pareri de la voi...ms:).

Si niste poze:)....

:(poze inca nu....nu merge sa le uploadez

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:(poze inca nu....nu merge sa le uploadez

de ce nu merge sa le uploadezi ? trebuie sa mearga. eventual da-le pe mail la mine ca le postez eu ( scirocco1@gmail.com )

bravo domnule, apuca-te de ea, pune-i un 1.8 GTi sau chiar 16v , sau daca ai chiar chef sa o faci bomba pe roti, un 1.8 g60 ar fi super :)

te ajutam cu informatii tehnice si chiar poate ceva piese asta daca ai nevoie.

Succes, masinutza merita (parerea mea).

Modificat de scirocco
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aici sunt pozele... trebuiau redimensionate si compresate mai bine ca erau prea mari :)

frumos scirocco, o suspensie sport si niste jante pe 15" si putin aranjat si ar fi OK. plus un motor mare :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:)...merci mult scicocco...:)...pai in primul rand.....cu amortizoarele stau prost rau de tot...sunt praf...deci nu sta pe shosea..si la orice groapa simt de parca n ash avea cauciucuri...de preferat ar fi arcuri+amortizoare nu?...de unde sa le iau si cam cat m ar costa?..asta vreau sa fac in primul rand....apoi ar urma motorul...si cutia..care din cate stiu se gasesc greu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai amortizoare/arcuri ar fi ... luate de noi nu sport sunt ieftine.

motor + cutie de golf 1/2 si chiar 3 intra cam orice gasesti pe toate gardurile.

intr-avedar 1.8 GTI, 16V, G60 sunt mai rare,dar daca insisti se gasesc si din alea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lasa mi si mie id ul tau..sau daca e ala de la profil..vezi ca ti am dat un add...id ul meu e feel_me_1n

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pt ,masina, am vazut o si eu era parca pe ceva site de vanzare.?e pe carburator sau injectie??

Modificat de DanS22
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut ,eu am 2 buc vw mk1 carburatoe,un fost gti ,modificat de tampiti pe carburator si una pe injectie ,super meseriasa asta pe injectie ,insa nici cu cea pe carnurator nu mie rusine.......,succes daca vre s a o modifici,depide de tine daca esti adeptul masinilor clasice sau doar vrei putere.......poti pune motoare destul de tari pe ea ,suport motor si caroserie iti permite acest lucru.poti modifica motorul cu un carburtator Weber 45 dco45/40 plu un turbo di evacuari separte inox sau complt motor de golf gti 1800cmc 16v 139cp sau de oe coraddo ,un g60 sau ceva chiar si mai puternic..depinde de buget :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pff....ce sa zic..am apucat sa i schimb de cat amortizoarele fatza+spate(monroe)...si uite ca sunt nevoit s o dau:(...mi am luat altceva...sigur n o sa mai am cum sa ma ocup de ea....asha ca daca este cineva care vrea sa duca proiectul la capat....;)..mashina este de vanzare...la pretz...sincer nu m am gandit...e unul modest oricum:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru vanzare te rog posteaza un anunt pe aria de Vanzari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e mult .... dar eu am deja 2 .....vanzare buna sa ai!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai oameni buni, care mai avetzi vate doo bucatzi p'acasa :(, nu avetzi sa-mi datzi si mie baghetele alea de cauciuc de pe partea exterioara-jos a geamurilor fatza (st/dr) daca avetzi careva de rezerva ca ale mele sunt varza!!!!!! sorry de oftopic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chederele alea de la parbrizul lateral??? .. si mie imi sunt crapate :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Revin la topicul pe care l am deschis:)///renuntz la toate momentele de cumpana pe care le am avut asha ca raman cu scirocco..nu l mai schimb...si pt inceput...caut un motor.....1.8 16v...g60 sau vr6...referitor la ultimele am unele dubii....mai exact nus bine informat..asa ca astept pareri si eventual oferte...10x:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu pe cineva care vrea pe un vr6 2.8 600e dar este din timisoara tipul, daca te intereseaza iti dau nr lui de tel pe pm. din cate stiu a vrut sa-l puna pe un golf 2 si el si s-a lasat pagubas din cauza multor modificari, nici tu nu ai fi departe. iar motor 1.8 16v kr este de vanzare unul la dezmembrari in vitan 300e fara instalatie si cutie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salut tuturor. am apucat sa.mi cumpar si euun scirocco 1.6 gtx din 1983, totul original pe ea, mai necesita mici reparatii dar toate la timpul lor. a fost un vis de cand eram mic copil iar acum am apucat sa mi.l indeplinesc. am observat ca exista multi iubitori de scirocco si chiar exista si un forum dar nu reusesc sa ma inscriu, imi tot spune ca intrebarea nu este raspunsa corect. poate cineva sa ma ajute? multumesc

post-48320-1243682389_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci la tine a ajuns "vrl'ul", ma bucur mult ca a ajuns pe maini bune!

felicitari pentru achizitie, stiu masina... :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ce cunoscuta e masina:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Salutari, vin si eu cu un scirocco mk2 ! acum incep restaurarea lui . dar cu parere de rau vad ca pe aici nu sa mai intamplat nimic de ceva timp :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!