Jump to content

Garda la sol


Mar83
 Share

Postare recomandată

Am si eu o intrebare pentru cei mai vechi in ale meseriei, am cautat peste tot si nu am gasit care este garda la sol a unui Polo 9N3, stie cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai n-ar fi mai usor sa o masori direct pe masina ta ? o sa ai si valoarea reala :lol:

chiar nu stiu daca gasesti asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu siguranta ar fi mai usor, numai ca azi ar trebui sa primesc masina :lol:, dar care ar fi cel mai jos punct al masinii ca nu cred ca e toata la nivelul pragurilor deci e cam dificil de masurat zic eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare pentru cei mai vechi in ale meseriei, am cautat peste tot si nu am gasit care este garda la sol a unui Polo 9N3, stie cineva?

Garda la sol se masoara in cel mai de jos punct al caroseriei.Pentru modelele normale,cel mai coborat punct este scutul de plastic.In acel loc garda cred ca este de cam 10 cm (eu daca trec peste o cutie de bere cazuta o lovesc cu scutul).In rest masina nu este chiar joasa ,cred ca modelele cu altfel de scut au garda in jur de 13 cm..

Pe mine unul nu ma ingrijoreaza garda la sol,ba chiar as vrea sa fie o idee mai mica si cu niste suspensii mai ferme (sport) :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca este doar 10 cm mie mi se pare putin, mai ales la cate am citit pe forum cu scuturile de platic si baile de ulei sparte, asta ma ingrijoreaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in catalogul de la porsche romania , ei dau ca "suspensia sport" iti "coboara" polo cu 15 mm fata de cea stock, iar cea de "drumuri grele " o ridica cu 15 mm fata de cea stock .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am observat oferta lor.

Cel mai bun exemplu este Michael 9N.Si pus suspensie sport si i s-a micsorat garda cu aprox 3 cm,dar fiindca suspensia este mai ferma , mai rigida nu atinge pentru ca "lucreaza" mai putin. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intr-adevar suspensia mea a coborat masina cu 3 cm. uitati si o mica diferenta :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Stiti cumva daca la modelul Sportline suspensia e coborata si pe fata si pe spate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

La modelul Sportline suspensia e sport numai pe spate. Nu scrie in configuratorul de peagina vw.ro si nici in listele de preturi mai vechi frmat PDF daca e coborata sau nu ci numai ca e sport pe spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!