Jump to content

Porsche Bucuresti Vest 1


bluehunt
 Share

Postare recomandată

1100 ron revizie de 30.000 fara nicio problema :blink: :blink:

Gizas! :D Eu am fost in Bucuresti la Ami Service, filtre Mann made in Germany si ulei Mobile 1 made in Belgium. Schimbat toate filtrele, inclusiv cel de motorina, si m-a costat 440 RON.

De asemenea vezi ca Vlad (elad) la Constanta, la AutoGrup Sud, are niste oferte foarte bune pentru revizii, plus ca esti tratat cu totul altfel si se face si treaba cum trebuie. Si in perioada asta dai si o tura pe litoral, poata mai si ramai o seara ... ;)

Modificat de alxrro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,masina un AUDI 4x4 cutie automata a sosit la PBV 1 cu platforma dar inca cutia mai mergea,a zacut o perioada de timp pe acolo cu diagnostic de deces total cu factura de multe 000000 ,deoarece propietarul/o firma germana MAREEEE nu a marsat/in romaneste:nu a pus botul,a decis sa vinda masina asa cum este,cumparatorul a venit cu platforma a luat masina si a plecat dar...SURPRIZE...SURPRIZEEEE..scutul lipsa,baia de la cutie prinsa in 3 suruburi din 27.....blocul de valve prins in 1 surub,3 valve schimbate,alte suruburi lipsa,busoanele da golire si alimentare LIPSA,masina a stat in parcarea lor ,cheia la propietar,concluzia este ca directorul firmei/nemt de fel ,a venit noaptea si a CIORDIT o mana de suruburi.scutul....LA NOI NU SE INTAMPLA ASACEVA ....ZICE EI,fugiti cat puteti de tare de JIGODIILE ASTEA,va anexez O POZA ,atentie la blocul de valve ,3 de un fel murdare de ulei de cutie si celelalte curate/nu au acelasi aspect,doamne ajuta sa nu fie si alte lucruri SPERIATE.....

post-10058-1248722254_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,masina un AUDI 4x4 cutie automata a sosit la PBV 1 cu platforma dar inca cutia mai mergea,a zacut o perioada de timp pe acolo cu diagnostic de deces total cu factura de multe 000000 ,deoarece propietarul/o firma germana MAREEEE nu a marsat/in romaneste:nu a pus botul,a decis sa vinda masina asa cum este,cumparatorul a venit cu platforma a luat masina si a plecat dar...SURPRIZE...SURPRIZEEEE..scutul lipsa,baia de la cutie prinsa in 3 suruburi din 27.....blocul de valve prins in 1 surub,3 valve schimbate,alte suruburi lipsa,busoanele da golire si alimentare LIPSA,masina a stat in parcarea lor ,cheia la propietar,concluzia este ca directorul firmei/nemt de fel ,a venit noaptea si a CIORDIT o mana de suruburi.scutul....LA NOI NU SE INTAMPLA ASACEVA ....ZICE EI,fugiti cat puteti de tare de JIGODIILE ASTEA,va anexez O POZA ,atentie la blocul de valve ,3 de un fel murdare de ulei de cutie si celelalte curate/nu au acelasi aspect,doamne ajuta sa nu fie si alte lucruri SPERIATE.....

Acest lucru este chiar strigator la cer, tu ai citit ce ai postat? Nu se intelege absolut nimic, nu este nici o logica in exprimare, te rog ai mai mare grija pe viitor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ce aveti cu omul... a folosit foarte mult jargonul... la neamt a mancat o litera "A" in rest se intelege si trebuie sa intelegem si noi ca nu toti sunt academicieni; poate a scris in graba, etc. :D

o firma germana MAREEEE nu a marsat/in romaneste:nu a pus botul (aici a explicat el)

concluzia este ca directorul firmei/nemt de fel ,a venit noaptea si a CIORDIT o mana de suruburi. ( neamt a vrut sa scrie si ciordit cred ca stie toata lumea ce inseamna, ca se poarta pe la noi prin tara)

.LA NOI NU SE INTAMPLA ASACEVA ....ZICE EI, (aici a manelizat un pic, dar cu un strat ascuns de umor)

doamne ajuta sa nu fie si alte lucruri SPERIATE..... ( :D furate, imprumutate pt o perioada nedeterminata, completate la altul hihihihhiih) hai ca nu este asa greu textul. Poate la prima citire, dar pe urma intelegi mai usor. :D

Modificat de Borisake
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un director neamt (al Porsche, al firmei posesoare a vehiculului?) a intrat noaptea intr-o curte pazita (sau nu?) si a furat o mana de suruburi? intrand sub o masina si surubarind la ea? :D ...

Cred ca nici pe Kafka in germana n-am stat atata sa inteleg ce a vrut sa zica autorul. Acolo insa am inteles finalmente. Aici sincer mi se pare cel putin neverosimil ceea ce am inteles din fraza (unica dealtfel) de mai sus.

Modificat de docman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eeee a exagerat un pic cu patronul neamt el vroia sa spuna ca si la ei se fura ( in germanica, poate a avut un mecanic treaba pe sub masina si a vrut sa ii mai scada din greutate ca sa traga mai bine ) si ca la noi nu este asa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stimati colegi am manelizat putin prezentarea spetei deoarece pare de domeniul fanteziei ce se intampla pe acolo,eu nu prea am incredere in asa firme unde 2 sucuri si 2 chifle cu ceva in ele costa 370000 lei vechi adica cat o masa la un restaurant,sa revenim ca devin neinteles in exprimare/pt unii,concluzia celor de la PBV a fost ca numai propietarul masinii/neamt de fel putea sa ia ceva de pe masina/el avand cheia,probabil a sarit noaptea gardul a batut niste paznici si a luat scutul/probabil in loc de saniuta.......Ce nu realizeaza cei de acolo este ca firma/germana propietara masinii este furnizor de materii prime 30% inglobate in autoturismele VW/AUDI,lucrurile se pot rezolva si la alt nivel/in alta tara.Dupa cum se stie in atelier/service nu intra propietarul deci ce lipseste nu a fost montat la loc ,deoarece se stia ca masina se va repara prin schimbul cutiei.Daca poate sa imi spuna cineva, din cei care trag turta pe spuza PBV,cum se explica prezenta a 3 valve murdare de ulei vs 3 valve curate si de alt fel/poate ma insel ca sant de alt fel dar au alte marcaje.Am uitat sa va spun masina a facut service-ul de cand era puisor mic la PBV ,deci merita un tratament ca atare atat ea cat si propietarul.Mai anexez o poza in care sant lipsa niste suruburi de la un mecanism la care nu s-a umblat,unde sant oare....au cazut din cauza soferului care merge pe drumuri rele/sa zicem asa mai academic.

post-10058-1248776027_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA NOI NU SE INTAMPLA ASACEVA ....ZICE EI, (aici a manelizat un pic, dar cu un strat ascuns de umor)

nu ma scuz, dar cand am zis ca ai manelizat ma refeream la faptul ca ai vrut sa citezi pe ei/pe cineva, manelisti, cu umor. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stimati colegi, am manelizat putin prezentarea spetei deoarece pare de domeniul fanteziei ce se intampla pe acolo. Eu nu prea am incredere in asa firme unde 2 sucuri si 2 chifle cu ceva in ele costa 370000 lei vechi adica cat o masa la un restaurant. Sa revenim ca devin neinteles in exprimare. Pentru unii, concluzia celor de la PBV a fost ca numai propietarul masinii, neamt de fel, putea sa ia ceva de pe masina, el avand cheia, probabil a sarit noaptea gardul a batut niste paznici si a luat scutul, probabil in loc de saniuta. Ce nu realizeaza cei de acolo este ca firma germana, propietara masinii, este furnizor de materii prime 30% inglobate in autoturismele VW/AUDI. Lucrurile se pot rezolva si la alt nivel in alta tara.Dupa cum se stie in atelier/service nu intra propietarul deci ce lipseste nu a fost montat la loc deoarece se stia ca masina se va repara prin schimbul cutiei. Daca poate sa imi spuna cineva, din cei care trag turta pe spuza PBV, cum se explica prezenta a 3 valve murdare de ulei vs 3 valve curate si de alt fel. Poate ma insel ca sant sunt de alt fel dar au alte marcaje. Am uitat sa va spun: masina a facut service-ul de cand era puisor mic la PBV, deci merita un tratament ca atare atat ea cat si propietarul. Mai anexez o poza in care sant sunt lipsa niste suruburi de la un mecanism la care nu s-a umblat. Unde sant sunt oare....au cazut din cauza soferului care merge pe drumuri rele, sa zicem asa mai academic ?
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stimati colegi, am manelizat putin prezentarea spetei deoarece pare de domeniul fanteziei ce se intampla pe acolo.

Eu nu prea am incredere in aceste firme unde 2 sucuri si 2 chifle cu ceva in ele costa 370000 lei vechi, pretul unei mese la un restaurant.

Sa revenim, altfel risc sa devin de neinteles cu exprimarea folosita.

Pentru unii, concluzia celor de la PBV a fost ca numai propietarul masinii, neamt de fel, putea sa ia ceva de pe masina, el avand cheia. In opinia lor, probabil a sarit noaptea gardul, a batut niste paznici si a luat scutul, folosindu-l pe post de saniuta. Ce nu realizeaza cei de la PBV este ca firma germana, propietara masinii, este furnizor de materii prime. 30% din productie sunt inglobate in autoturismele VW/AUDI.

Lucrurile se pot rezolva si la alt nivel in alta tara. Dupa cum se stie, in atelier/service nu intra propietarul. Implicit, concluzia mea este urmatoarea: ce lipseste nu a fost montat la loc stiindu-se ca masina se va repara prin schimbul cutiei.

Daca poate sa imi spuna cineva, din cei iau apararea PBV, cum se poate explica prezenta a 3 valve murdare de ulei in paralel cu 3 valve curate, de alt tip?.

Poate ma insel, insa au alte marcaje.

Am uitat sa va spun: masina a facut service-ul de cand era puisor mic la PBV, deci meritau un tratament ca atare atat ea cat si propietarul.

Mai anexez o poza in care se poate observa lipsa unor suruburi de la un mecanism la care nu s-ar fi umblat in cadrul interventiei initiale. Unde sunt oare?....au cazut din cauza soferului care merge pe drumuri rele?

asta e si varianta pentru cei care nu suporta manelele. Ma declar a fi unul dintre ei... 5 posturi pentru a intelege ce ai vrut sa zici, e absolut de plans situatia. Academic vorbind... Ai grija cand dai declaratii ca risti sa enervezi rau de tot.

Modificat de docman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare!

Impresiile mele despre PBV1? Hmm...mai mult rele decat bune. Masina am cumparat-o de la ei.....pe vremea aceea il cunosteam pe directorul de vanzari, care mi-a facut si un mic discount de 3%, masina a venit uimitor de repede dupa plasarea comenzii (in max. o luna)....de asemenea am comandat tot la ei o alarma Viper ceva mai de "top" care ulterior, se pare acel model era cunoscut cu probleme (7900vx). Alarma am schimbat-o la Ciclop in garantie, pentru ca la PBV1 nu aveau cele necesare testari !!!!

Cand am avut masina in service (lovita spate dreapta in parcare), am dus-o tot la ei, in ideea ca merge mai repede. Gresit....aproape o luna de zile a stat masina la ei pentru ca nu reuseau ba sa aduca niste piese, ba nu a intrat la vopsit cand trebuia etc....nu mai spun ca de fiecare data chiar daca mi se promitea ca voi fi sunat, tot eu trebuia sa verific statusul....am luat masina, iesise bine, parca nu patise nimic....asta era bine

in schimb a doua zi observam ca pierd lichid de parbriz....cand au umblat la bara fatza(era si asta zgariata si mai trebuia schimbat un aparator de plastic), nu mi-au pus furtunasele se pare la loc...rezultatul? un alt drum batut pe centura, timp pierdut si nici macar nu au avut curajul sa recunoasca si sa-si ceara scuze....cica cedase un colier...clar!!!! pentru asa ceva intr-un service afara, iti dadeau o reducere data viitoare....la noi, tot clientul e de vina.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Dreadfull, momentan nici o problema cu vopseaua, sper sa ramana asa, daca nu ma duc si il asasinez pe consilierul de service. Pe de alta parte si pe mine ma asteapta o vizita la PBV1 din nou pentru mici zgarieturi, o stersatura pe bara si spoiler spate si mai trebuie sa aduca farul stanga la linie, pentru ca (si aici o spun plin de nervi) atunci cand am ridicat masina nu am observat si am cam avut incredere in ala si in vrajeala lui cu standarde si nu stiu mai ce. HA HA HA vai de capul vostru la PBV1 departamentul service, Vai De Capul Vostru. Mie inca nu imi vine sa cred cum s-au purtat cei din Budapeste si din Vienna, pur si simplu nu imi vine sa cred, iar dupa ce citesc faza cu "aici nu suntem in germania", amice iti spun sincer daca mie imi spunea ala asa ceva, pe langa ca risca sa-l agresez fizic, faceam reclamatie incepand cu persoana de la ei din service continuand cu OPC si oprindu-ma la Volkswagen AG.

PS:Eu am constat un lucru, cativa dintre cei de la service PBV1 sunt doar niste papagali(a se citi necunoscatori) care au nimerit sa lucreze intr-un service cu o cladire/nume care sa le salveze imaginea, altfel eu nu ii vad nici macar asistenti la depozitul unui magazin de piese auto. Apropo, eu cand am fost la ei sa le spun ca a picat DV-ul, un anume Victor Cozachievici a tinut-o sus si tare ca aia vine cu tot cu turbo.Nasol :biggrin:, pentru ca masina este in garantie si oricum nu plateam nici macar 10 lei.

A si pentru a lamuri odata pentru tot deauna treaba cu service-urile, in special cele mari, oameni buni, mie mi s-a furat surubelnita si un cablu audio auxiliar, iar dupa ce am vazut ca il doar in fund pe ala care s-a ocupat de masina, am mai asteptat o luna si am depus reclamatie.HE HE HE, s-au cam schimbat lucrurile apoi, am primit surubelnita inapoi iar cablul se oferise el sa-l cumpere, dar la cat de dezgustat eram de el, am zis ca imi cumpar eu.

Modificat de mOFO
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daaaaa, dupa ce i-am laudat si eu in acest topic mai sus, m-am trezit in august cu lacul de pe bara fata sarit (vopsita de ei in luna mai)...nu ca ar fi comentat ei ceva la asta, doar ca ma enervat faptul ca tot eu am stat fara masina mea 3 zile....deci fraza cu "nu suntem in germania" cred ca este primul lucru care ii intreba la interviu pe cei de acolo(si restul retelei PB).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

pe mine m-a dat knok out cand i am sunat! mi au zis ca i 150lei! :icon_thumright:

pe mine m-a dat knok out cand i am sunat! mi au zis ca i 150lei! :vaidecapulmeu:

P.s. pt acesta era postat mesajul :D :"Stie cineva cat costa diagnosticarea la ei? M-ar interesa mai mult partea electronica. "

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu tocmai am ridicat masina de la PBV1, totul ok, au rezolvat tot ce le-am cerut si s-au purtat bine de aceasta data.Raman la ideea ca tratamentul este preferential si in stricta legatura cu persoana care te "consiliaza".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

>Salut tuturor, iata primul meu post pe acest forum care vine odata cu primul service efectuat de "moi". O mica introducere sa explic contextul: am cumparat masina in februarie 2009 de la Robot Prod Baia Mare - dealer autorizat VAG (de fapt de la Weltauto-ul ce apartine de ei); este fabricata in martie 2008 si am intrat in posesia ei la ~14900 km dupa ce i se facuse in decembrie 2008 primul service; de la inceputul lui ianuarie pana pe 14 februarie au durat intocmitul tuturor actelor si predatul masinii.

>Gata cu off-topicul, sa revin la ce ne intereseaza, am ajuns la 23450 km astazi, deci nu s-au scurs cei 15k km ci durata de timp de 12 luni => al doilea service al masinii. Ieri am sunat la Midocar Vitan (pe astia ii stiam cel mai bine) si m-au programat miercurea viitoare (16 dec) undeva pe la 12:15. Am intrebat de un pret estimativ si mi s-a spus 10-11 mil. Primind un sfat tot ieri, de la de la soferul societatii unde lucrez, am sunat si la cei de la Porsche Buc. Vest1. La telefon o doamna amabila mi-a facut repede legatura cu un domn de la dep. service, care in 3 minute m-a si programat a doua zi (adica azi) la 8:30 dimineata, la domnul Valentin Elekes - consilier service. Pretul aproximativ comunicat: ~850 lei. Este lesne de inteles ce alegere am facut.

>Am ajuns acolo la 8:17. La 8:20 eram in fata biroului dlui consilier dupa ce am fost indrumat instant de la receptie. Biroul gol. La 8:25, apare dl Elekes, un tanar de vreo 26 de ani. [Nu va mirati ca dau ora cu atata precizie pentru ca am un defect, un tic, chiar ma uit foarte des la ceas chiar daca stiu ca poate uneori asta deranjeaza, mai ales pe functionarii nostri publici]. Discutia, introdusul datelor in soft, scoaterea "Contractului de reparatie" si a procesului verbal de predare cu tot cu verificat fizic masina a durat aproximativ 25 minute. [Contractul de reparatie poarta acest nume chiar daca eu am facut un service simplu: schimb ulei, filtru ulei, filtru aer, filtru polen, filtru benzina, buson baie ulei, dat cu vaselina, verificare preventiva si test diagnoza]. Am predat cheile si cartea de service a masinii si m-a condus la mini-barul din interior transmitandu-mi ca va dura aproximativ 2 - 2,5 ore. Am intrebat daca pot sa intru si eu in hala de service pentru a asista la toata operatiunea si mi-a raspuns ca da in sectiunea de service rapid dar in hala mare numai insotit de dumnealui. Mi-a spus ca mai trece pe acolo si ma va invita la masina. De la 8:55 am comandat o cafea, un sandwich si un suc. Am stat la bar si nu la mesele rotunde deoarece, ceea ce am sperat s-a si intamplat, masina mea a fost parcata a doua pe partea dreapta cum priveam pe geamul barului care da in hala mare (pe primul loc nu era nici o masina deci puteam privi nestingherit). Dupa 1 ora, pe la 9:55, dupa ce am terminat de consumat toate produsele mai sus-amintite si vazandu-l si pe dl Elekes vorbind cu mecanici din jurul mai multor masini printre care si a mea, m-am ridicat de la bar si am dat sa intru in hala mare dar nu am reusit, usa blocata :sbine:. Am rugat un baiat cu biroul langa usa sa ia legatura cu dl Elekes si sa ii transmita ca as dori sa intru in hala mare. Dupa discutia celor 2, mi s-a aratat o usa pe unde am intrat in hala mica de service rapid de unde puteam privi prin geamuri de la aprox 2 metri masina si pe cei 2 mecanici ce verificau de zor la ea. Dl consilier nu mai era pe-acolo dar apare dupa vreo 15 minute, pe la 10:10 si ma invita inauntru halei mari. Am stat acolo de vorba cu dansul cam 25 minute pana cand cei 2 mecanici au terminat toata revizia. Deci ora de terminare a reviziei: 10:35 (cam 1 ora si 40 minute a durat service-ul). In timpul acesta atat consilierul cat si cei 2 mecanici mi-au raspuns la toate intrebarile mele tehnice si in acest rastimp au facut verificare la baterie, au verificat presiunea in pneuri, au inlocuit plasticele ce fixeaza numerele de inmatriculare (eu le aveam cu inscrisurile Robot Baia Mare, ei mi-au pus cu Porsche Vest1- chestie de marketing mi s-a spus facandu-mi cu ochiul :) ). Erau deci pe final, au completat si ce aveau de completat cei 2 mecanici, mi-au curatit si spatiul dintre capota si parbriz de frunze, mi-au sters frumos toate plasticele de pe la motor. Dupa ce a mai preluat un client cu Touareg si i-a facut o inspectie, pe la 10:50, m-a invitat la birou si mi-a completat cartea de service si factura comentand fiecare rand (articol) ce l-a trecut pe factura. Le-am enumerat mai sus si cu tot cu manopera (237,5 lei) si TVA (141,9 lei), m-a ajuns toata treaba 888,73 lei. Mi-a dat detalii de gradul de uzura al discurilor de frana (30%), al cauciucurilor, erorile intoarse de testele la softul masinii=0 s.a.m.d. Am platit la casieriei si la 11:05 aveam cheile in mana, cartea de service la mine si masina parcata afara. Am primit cartea de vizita a dlui Elekes si mi-a transmis sa il contactez pe dansul direct alta data daca mai trec pe la ei, sa mearga si mai repede treaba, sa nu mai vorbesc la receptie. A refuzat o cafea din partea mea si a amanat-o pe data viitoare.

> Concluzii:

-timp = fara repros, nici n-as vrea mai repede de atat sa nu se grabeasca, sa "uite" ceva [~2 ore si 45 minute de la intrarea in curtea PBV1, pana la iesire);

-bani = nici ieftin dar nici scump, modic, e un pret la care ma asteptam inainte sa sun si pe care l-au respectat [888,73 lei];

-amabilitate = fara repros, ce sa vreau mai mult, sa faca plecaciuni?sa fie mieros? nu imi place, n-am nevoie si nici nu trebuie asa ceva, a raspuns la toate intrebarile si mi-a si dat detalii pe deasupra.

-corectitudine = fara repros, am verificat "pachetul fumatori", era intact, alte accesorii la fel, compresorul, trusa si tot ce mai aveam in portbagaj, erau la locul lor; tot ce au schimbat mi-au aratat ce fel aratau si m-au intrebat daca sa mi le puna in portbagaj (le-am spus sa le arunce);

>In final, recomand tuturor sa-si faca service-ul la Porsche Vest1 Bucuresti. De tinichigerie si alte reparatii nu stiu, dar tocmai de-asta, aratand experienta mea va recomand sa faceti service-ul acolo. Poate ca m-am speriat de experintele altora, mai mult sau mai putin subiective si ceea ce am "patit" eu e perfect normal, numai ca normalitatea e rara la noi in tara si daca am fost multumit de un lucru, continui cu el, nu vreau experimente pe masina mea.BRAVO PBV1 !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:sbine: Am fost si eu la Dl Elekes de mai multe ori , de fiecare data am plecat multumit :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

eu am fost de cateva ori la ei si am plecat intodeaua cu o impresie foarte buna !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Aveti idee cat costa o diagnosticare a masinii la PBV? (tehnic si optic).

Vreau sa aflu uzura motorului,cutiei de viteze,franelor,distributiei,ambreiajului,etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Saptamana trecuta am fost la PBV1 pt a inlocui bandoul de pe bara spate si cel de pe stanga fata, plus folia transparenta de la roata spatela Passat.Ce sa va spun , mi s-a comunicat un termen de vreo ora , un tarif de maxim 100ron.

Dupa o ora de asteptare m-a suna consilierul sa-mi spuna ca inlocuirea bandoului nu se poate face decat demontand bara.

Am asteptat in total 4 ore jumatate , pe factura au bagat manopera demontat/montat, bara .fata si spate vreo 300 ron plus folia montaj, in total 400 ron.Partea interesanta este ca nu cred ca au demontat barile , dar manopera mi-au bagat-o pe gat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

b97dmt .. iti poti da seama daca ti-au dat sau nu jos bara uitandu-te cum vine imbinarea intre aceasta si caroserie .. daca e un pic de spatiu sau ti se pare ca nu e la fel ca inainte, atunci ti-au dat'o jos, daca nu .. au pus-o direct.

Eu imi amintesc ca acum doi ani sau ceva, la avia .. mi-au pus la fel pe deviz, dat jos bara, pusa bara la loc .. cand a fost nevoie sa-mi inlocuiasca un bandou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm , la imbinari a fost primul lucru unde m-am uitat , ce sa zic nici o diferenta...poate au lucrat cum trebuie si nu au lasat nici o urma , daca pana la urma au desfacut bara atunci au o bila alba de la mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

au desfacut bara.bandoul se prinde pe interiorul barii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Sa va povestesc si eu experienta mea cu PBV. In iarna am reusit performanta de a indoi coltul usii stanga de la masina, datorita faptului ca se formase gheata in dreptul usii. Am fost la CASCO, am facut constatare si m-am dus la PBV pentru ca ei ma puteau programa cel mai repede. Evident, din cate am vazut eu mai tarziu pe forumuri, se pare ca nu este normal sa se formeze gheata in dreptul usii, logic de altfel, si ca masinile sunt reparate pe garantie. Anyway, mai aveam eu mici zgaibe pe aceeasi usa asa ca nu conteaza... de vopsit nu pot sa ma plang, adica a iesit la culoare, fara diferente, insa vopsitorul a pus prea multa pasiune (sau nu) si a reusit sa gazeze usa din dreapta. Nu am vazut cand am luat masina pentru ca era semi intuneric si se vedea doar in soare. Contra sumei de 50 RON m-am dus la un centru de detailing si a iesit la polish. Oricum mai tarziu am vazut ca mi-a sarit putin si vopseaua in colt (nu mult un punct), desi am fost foarte grijuliu cu usa ca sa n-o belesc iar, cum cobora daciotul cu cartonul eu coboram cu sticla cu apa calduta cand temperaturile erau vitrege:)Zilele trecute am mai observat o alta zona mai mica gazata. Ma rog probabil va iesi la polish. In fine, nu mai conteaza, stiu ca am garantie lucrare dar sincer eu nu ma mai intorc la ei, am vazut ce pot...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!