Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.683 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      397
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      396
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

Da...acesta de la areon miroase ff bine....doar ca trebuie sa stai tot timpul sa pulverizezi pe bradut odata la 2 zile :D

Modificat de kta092
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si cand pulverizezi pe bradutul de la oglinda stropesti si bordul si consola centrala...am si eu

trebuie sa pulverizezi foarte des,la inceput miroase puternic apoi se pierde foarte repede

raman la sticlutele areon de lemn....cele mai bune dupa parerea mea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am ramas impresionat de bradutul Areon Lux Anti Tobacco. Aroma identica cu cea de la AmbiPur Anti Tobacco. Recomand. Din pacate nu stiu cat tine, il am abea de 3 zile si mirosul e ok atat cand intri prima data in masina cat si dupa.

ALEKS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am luat azi de la real parfum gen Ambipur: se numeste Dr. Marcus (parca asa ii zice). deocamdata e ok si mai ieftin

Modificat de laur_vd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am incercat si eu faimosul CWS.

miroase in masina a guma turbo,dar nu e persistent.

cand se termina trec iar la california scent de cirese.

daca e sa le compar pe cele 2,california e mult mai persistent

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Folosesc Ambi Pur Car mi se pare cel mai potrivit parfum de masina, eu nu am avut probleme cu varsatul pe plastice pana acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dintre toate cele care le-am incercat pana acum, tot California Scents imi place cel mai mult...nu mai ai treaba cu tot felu de braduleti sau mai stiu eu ce forme atarnate de retrovizoare, fara stres ca poate curge lichidul si arde plasticu' etc etc...asta din punct de vedere estetic...mirosul la cele doua arme ce le-am folosit pana acum e extrem de placut...recomand California Scents

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De o saptamana folosesc Glade Sense Spray....este un aparat destul de mic ce l-am pus sus, pe spatarul banchetei spate. Teoretic acest aparat este destinat birourilor, locuintelor etc. Avand senzor de miscare, in momentul cand ma urc in masina pulverizeaza o singura data spray. Daca mai exista miscare in masina, abia peste 30 de min va mai pulveriza din nou....eu zic ca este economic, mai ales ca l-am luat de la Selgros cu reducere, 16 aparatul +un spray. Nu am vrut sa fac reclama, doar sa fiu exact in cazul in care exista doritori!Numai bine tuturor!

Modificat de ionuteljul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu folosesc Crystal AQUA (Cyan) de foarte mult timp si sunt multumit de el dau o data pe saptamana in masiana....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreti ceva bun? nu vreau sa fac publicitate

http://www.autotrust.ro/?p=productsMore&am...Areon-Gold.html

asa ceva folosesc si eu, doar ca de la alta firma, de fiecare data cand aspir in masina(o data pe saptamana, uneori la 2 sapt) pulverizez toata tapiseria si plafonul masinii (nu pateaza) eu m-am obisnuit cu mirosul si nu-l mai simt tot timpul, dar numeroase persoane mi-au zis cand au urcat in masina ca miroase frumos, problema la sata ce il folosesc e ca e sticla mica si raman repede fara, dar o sa incerc sa folosesc si areon

Modificat de dogy_10
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Victore, eu am ceva in genul asta, dar mult mai mic, dar acelasi principiu.

Sincer sa fiu, nu prea am simtit nimic in masina. E adevarat ca la mine in masina NU se fumeaza.

I-am luat finului meu care fumeaza si nici el nu a simtit nimic.

Daca ne vedem la intalnire, ti-l arat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Folosesc Areon Bubble Gum, miroase excelent si mirosul persista destul de mult. Singura problema e ca nu prea se mai gasesc, cel putin in Carrfour m-am uitat dupa el vreo 2 luni si nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Areon Bubblegum am avut si eu mai demult,dar ma obisnuisem foarte repede cu mirosul si nu am mai folosit(seamana cu CS delight)...cred ca mai am vreo 5 pe acasa! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am si eu o intrebare......stiti vreun parfum care se da pe filtru de polen sa miroase frumos cand dai drumu la ventilatie? ca azi am fost si mi-am schimbat filtrele etc. si surpriza am dat drumu la ventilatie ca am auzit ca unele filtre de polen "put" aiurea chiar de noi si surpriza mirosea frumos si singura explicatie e ca mi-a dat cu un parfum pe filtru de polen, ceea ce mi se pare o idee foarte interesanta si in cazu asta am scapa de toate chestiile atarnate sub oglinda sau aruncate pe sub scaune...... voi ce parere aveti? exista oare un parfum special sau se poate utiliza orice tip de odorizant auto?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa stii ca sunt , produse speciale de la California Scents, speciale pentru filtru. Dar sa te apuci de uns filtrul cu nu stiu ce solutie mirositoare , nu stiu cat de bun e :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca e o mare greseala sa faci asta.

Orice solutie "mirositoare" este uleioasa. Daca dai cu ceva uleios pe filtru, se va imbacsi mult mai repede, nu-si va mai indeplini rolul de filtru, ti se va aburii parbrizul/geamurile, etc.

Crezi ca merita ?

Mai bine un odorizant bun. Ai de unde alege daca citesti ce s-a scris pe aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-am gandit si eu ca daca dau cu parfum sunt shanse foarte mari sa se imbacseasca, pt ca se lipeste tot prafu si etc. dar cum curiozitatea ma mananca am gasit si sursa mirosului....sunt ca si un fel de pastile puse dar nu scrie pe ele nici un nume nimica si ma gandesc ca sunt ceva de genu acelora care se pun in aspiratoare......dar e interesant ca miroase bine sunt curios cat o sa tina...

app ionut tu ai astfel de pastile? sau ceva produse pentru filtru, ca pe viitor as fi interesat :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu incerca sa-l "parfumezi" ca se umple de praf mult mai repede si apoi filtrul ti se va intarii si isi va pierde calitatile. Am un prieten maniac in ceea ce priveste masinile parfumate ,braduleti,mirositoare ,prostii d'astea si a ajuns si el o data sa-si parfumeze filtrul si a trebuit sa-l schimbe intr-o saptamana :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Am vazut pe net un Purificator aer pentru masina Westwood N201A3. Este laudat ca purifica aerul, elimina mirosurile, radiatiile etc. M-ar interesa daca a utilizat cineva si daca merita banutii.

Poza:

puri003.jpg

Salut!

Folosesc eu asa ceva, dar cam rar, ce-i drept. Nu se fumeaza la mine in masina, asa ca doar purifica aerul, zic ei - si isi face treaba. Elimina mirosurile prin emanarea unui 'miros' - ioni O3 (ozon, cred).

Foarte bun pe timp de vara, iarna aerul este oricum rece si il simti mai 'fresh'.

Era cam 60 lei cand l-am luat, a meritat banii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cine imi poate recomanda un odorizant auto cu miros de piele (Leder, Leather, etc.), miros in genul bradutului maroniu de la Wunderbaum? Bradutul nu prea are viata in el.

Multumesc,

ALEKS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

n-ai gasit nimic la colegul Ionut?

in mod sigur are ceva si pe gustul(nasul :Driver: ) tau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
cristianionut

Nu, ne poti da detalii ce este?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!